Як відрізнити справжню сметану від підробки: фальсифікація

Список ознак, за якими можна відразу визначити підробку сметани. Чим характеризується контрафакт і фальсифікат. Актуальні та докладні поради покупцям.

Поняття про справжню сметані

Варто визнати, що жителі міст можливо, ніколи не пробували справжню сметану, оскільки регулярно купують цей продукт тільки в супермаркетах.

Сметаною є кисломолочний продукт, що представляє собою вершки, які сквашены з допомогою молочнокислих бактерій. За рахунок процесу бродіння змінюється структура молочного білка. Це забезпечує швидке і легке засвоєння сметани організмом людини. Причому навіть краще, ніж вершки.

До складу закваски входять чисті бактеріальні культури. Це вершкові, а також молочнокислі стрептококи, ароматизуючі бактерії.

Виробництво цієї сметани здійснюється тільки з використанням вершків і закваски. Будь-які інші компоненти в класичному розумінні сметани бути не повинні.

Як відбувається процес приготування

Ті, хто бував або жив у селі, знає, що там для виготовлення сметани з незбираного молока знімають вершки, після чого залишають на всю ніч в теплі.

Щоб зробити сметану, в вершки потрібно додати закваску. Причому її не складно придбати для домашнього виробництва. Або ж закваску можна замінити частиною готової сметани. Але обов’язково високої якості.

Потім продукт витримується при кімнатній температурі. Коли вершки скиснут, їх переміщують у холодильник і витримують близько 24-28 годин при температурі приблизно 5-8 градусів Цельсія. Після цього сметана вважається готової до вживання.

Практика показує, що натуральну сметану все рідше можна зустріти в магазинах, і навіть на ринках. Імітуючи сметану, виробники пропонують швидше подобу майонезу. Продукт простіше і швидше виготовити. Виробництво обходиться значно дешевше, ніж виготовлення натуральної сметани. Фактично досить змішати кілька компонентів, і пародія на сметану готова.

Щоб дозріла натуральна сметана, потрібно дотримуватися технології, і вичікувати за 1-2 дні. Це дає можливість жиру затвердіти, а білків набрякнути. Це і забезпечує відповідну сметанную консистенцію. Характерний для сметани аромат формується за рахунок роботи ароматичних речовин, що утворюються природним шляхом при дозріванні сквашенных вершків.