Як відрізнити справжню сметану від підробки: фальсифікація

Список ознак, за якими можна відразу визначити підробку сметани. Чим характеризується контрафакт і фальсифікат. Актуальні та докладні поради покупцям.

Здрастуйте, шановні читачі! Одним з найпоширеніших кисломолочних продуктів на столах є сметана. Хтось робить її сам, інші купують на ринках, а треті беруть виключно в заводській упаковці. В теорії це смачний і корисний продукт. Але в дійсності регулярно зустрічається фальсифікація. Мова йде про сметанний продукт, якість якого навіть і близько не можна порівнювати з натуральної кисломолочкой. Тому не зайвим буде дізнатися про те, як відрізнити справжню сметану від підробки.

Основне завдання полягає в тому, щоб не купити підробку. Важливо розуміти, що фальсифікація сметани стала дуже поширеною.

Але є різниця між не найгіршим сметанним продуктом, а також відверто несмачною і місцями небезпечною сумішшю. Візуально вона нагадує сметану. Але не дає ніякої користі, і може призвести до серйозних негативних наслідків для ШКТ і не тільки.

Поняття про справжню сметані

Варто визнати, що жителі міст можливо, ніколи не пробували справжню сметану, оскільки регулярно купують цей продукт тільки в супермаркетах.

Сметаною є кисломолочний продукт, що представляє собою вершки, які сквашены з допомогою молочнокислих бактерій. За рахунок процесу бродіння змінюється структура молочного білка. Це забезпечує швидке і легке засвоєння сметани організмом людини. Причому навіть краще, ніж вершки.

До складу закваски входять чисті бактеріальні культури. Це вершкові, а також молочнокислі стрептококи, ароматизуючі бактерії.

Виробництво цієї сметани здійснюється тільки з використанням вершків і закваски. Будь-які інші компоненти в класичному розумінні сметани бути не повинні.

Як відбувається процес приготування

Ті, хто бував або жив у селі, знає, що там для виготовлення сметани з незбираного молока знімають вершки, після чого залишають на всю ніч в теплі.

Щоб зробити сметану, в вершки потрібно додати закваску. Причому її не складно придбати для домашнього виробництва. Або ж закваску можна замінити частиною готової сметани. Але обов’язково високої якості.

Потім продукт витримується при кімнатній температурі. Коли вершки скиснут, їх переміщують у холодильник і витримують близько 24-28 годин при температурі приблизно 5-8 градусів Цельсія. Після цього сметана вважається готової до вживання.

Практика показує, що натуральну сметану все рідше можна зустріти в магазинах, і навіть на ринках. Імітуючи сметану, виробники пропонують швидше подобу майонезу. Продукт простіше і швидше виготовити. Виробництво обходиться значно дешевше, ніж виготовлення натуральної сметани. Фактично досить змішати кілька компонентів, і пародія на сметану готова.

Щоб дозріла натуральна сметана, потрібно дотримуватися технології, і вичікувати за 1-2 дні. Це дає можливість жиру затвердіти, а білків набрякнути. Це і забезпечує відповідну сметанную консистенцію. Характерний для сметани аромат формується за рахунок роботи ароматичних речовин, що утворюються природним шляхом при дозріванні сквашенных вершків.

Що таке підроблена сметана

Сьогодні у нас на обговоренні фальсифікація сметани і методи її виявлення.

Пародією або підробкою можна вважати рослинно-вершкові пасти, сметанні кисломолочні пасти, пастеризовані вершково-рослинні сметанні пасти, а також сметанні термизированные пасти. Все це продукти, які нагадують традиційну сметану за консистенцією, кольором та смаком. Але в них немає тих же корисних властивостей.

Важливо розуміти, що сметанний продукт — це не сметана фальсифікат, якщо виробник чесно вказує на факт імітації. Такі товари існують законно. У них є ряд споживчих властивостей, що є важливими. Наприклад, це тривалий термін зберігання, менші показники калорійності, а також більш доступна ціна.

Але не всі виробники слідують букві закону. Деякі друкують склад дуже дрібно, щоб покупець не міг побачити різного роду добавки. Інші і зовсім маніпулюють з назвою, видаючи сметанний продукт за натуральну сметану.

Як розпізнати сметану і сметанний продукт

Тепер до питання про те, як відрізнити сметану від підробки. А точніше від пародії на натуральний кисломолочний товар, який правильно називати сметанним продуктом.

Для початку загляньте до складу, який повинен друкуватися на етикетці. До складу натурпродукту увійде тільки закваска і вершки. Але якщо в списку інгредієнтів ви бачите рослинні олії, а також інші добавки, то перед вами повноцінний сметанний продукт.

Кожен споживач повинен знати, що класичний кисломолочний продукт не повинен піддаватися обробці високими температурами. Мова йде про такі поняття як стерилізація, пастеризація і пр. Якщо бачите на баночці абревіатуру UHT, то це сметанний продукт. Адже тут мова йде про високотемпературній обробці. Отже, корисних мікроорганізмів у складі немає. Під дією температур вони миттєво гинуть.

Сметану і сметанний продукт можна розрізнити за такими ознаками:

  • Склад. У сметану входять лише вершки, а також закваски. У продукті присутні стабілізатори і рослинні жири;
  • Написи на упаковці. Зазвичай повинні писати просто сметана, якщо продукт натуральний. У пародій хвилин сметанний продукт, термизированный, пастеризований, ультрапастеризований та ін;
  • Температура зберігання. У сметани в межах 2-6 градусів. Але в середньому повинні писати 4 градуси Цельсія. У продукту це від 2 до 20 градусів;
  • Термін зберігання. Якщо упаковка негерметична, то традиційна сметана зберігається не більше 72 годин. У герметичній упаковці до 14 діб. Сметанний продукт може не псуватися до 4 тижнів.

Спираючись на ці знання, можна перевірити, наскільки якісний товар ви купуєте.

Як змінюють склад і структуру сметани

Варто відзначити, що справжня сметана відрізняється за якістю. На це впливає сама корова, її раціон харчування, жирність молока, а також вершків, одержуваних з нього. Один склад гущі, інший з більш рідкої консистенції.

Щоб зробити жирність на одному рівні, відбувається процес нормалізації вершків. Це робота, при якій в жирні вершки додають молоко. Тому в складі виробник зобов’язаний вказати, що це сметана виготовлена з нормалізованих вершків. На смак і користь це ніяк не впливає.

Змінити смак на виробництві можна за рахунок відновлених вершків у вигляді порошку. В цьому випадку смак здається кип’яченим, як висловлюються експерти, а структурі відчуваються крупинки.

При покупці вагової ринкової сметани потрібно орієнтуватися на зовнішній вигляд товару. Якщо блиск на поверхні відсутня, а замість густої маси продають якісь грудки, технологію виробництва порушили. Таку сметану, навіть якщо вона домашня і натуральна, купувати не варто.

Коли сметана надмірно рідка, її можливо розбавляли з допомогою кефіру. Надмірно густа маса говорить про минулому терміні зберігання, або ж про додавання сиру. Не варто забувати, що підроблений сир також поширене явище. Як і підроблений сир або той же фальсифікат вершкового масла.

А фальсифікацію сметани кислим молоком і кефіром, а також визначають просто. Досить розвести продукт в теплій воді. Якщо виділилися крупинки, то перед вами підробка.

Використання карагенану і крохмалю

Ці 2 компоненту застосовують для того, щоб поліпшити консистенцію сметанною маси. Якщо бути конкретніше, то так її загущають.

Крохмаль додають найчастіше. Виявити наявність в домашніх умовах досить просто. Чого не скажеш про карагенан.

Потрібно йодний розчин. А ще краще взяти люголь. Це йод з додаванням йодистого калію. Речовина змішується зі сметаною, і перевіряється реакція. При наявності крохмалю в складі маса стане синьою.

Карагенан виявити в домашніх умовах складно. Але є непрямі ознаки. Один з них — це утворення згустків при загусанні продукту.

Підводимо підсумки

Підроблена сметана — це поширене явище в магазинах, а також на ринках.

Деякі фальсифікації, такі як розведення продукту з сиром, загрози здоров’ю не несуть. Але все одно так продавець здешевлює досить дорогий товар, і змушує невиправдано витрачати гроші.

Більш шкідливі фальсифікати містять у собі харчові добавки, крохмаль, а також рослинні жири. Тут вже мова йде про більш небезпечне явище для здоров’я. Як мінімум, людина не отримує від такої сметани очікуваної користі. В гіршому випадку розвиваються алергічні реакції, страждає ШЛУНКОВО-кишкового тракту та ін

з Огляду на те, як стрімко скорочується кількість фермерських господарств, але розширюється асортимент виробників кисломолочної і молочної продукції, виникає цілком закономірне питання. Як при збереженні кількості корів може бути так багато продукції? Все просто. З’являється все більше фальсифікатів. Замінюючи натуральні компоненти, виробник може випускати кисломолочку у величезних обсягах.

Як часто вживаєте сметану? Де віддаєте перевагу купувати? Робили сметану своїми руками? Як визначаєте фальсифікат на ринку і в магазині?

Чекаємо ваших відповідей, а також цікавих історій.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!