Привіт! Одні вважають сіль дуже шкідливим продуктом, і намагаються всіляко від нього відмовитися. Інші ж переконані в користі природного мінералу. Тут є обопільна правда. Але факт в тому, що сіль у невеликих кількостях людському організму необхідна. Плюс вона робить страви смачніше. Існують різні види. Але сьогодні говоримо про те, як відрізнити оригінал гімалайської солі від репліки.
Причина проста. Продукт став останнім часом дуже популярним. Його використовують у кулінарії, додають в різну косметику, застосовують для ванни і не тільки. Основний акцент зробимо саме на харчовій варіант.
Зараз популярним є здорове харчування. Тому на прилавках і полицях магазинів все частіше з’являються органічні, а також екологічні продукти.
В їх числі і гімалайська рожева сіль. Вважається, що вона корисніше звичайної кам’яної. Згідно лабораторних досліджень, у складі мінералу виявлено близько 90 корисних елементів, здатних принести користь здоров’ю. А зміст натрію менше, якщо порівнювати з кухонною сіллю.
Особливості виробництва
Перш ніж розповісти про те, як відрізнити гімалайську сіль від підробки, потрібно зрозуміти суть продукту.
Унікальний склад, гімалайський клімат, ґрунтові води, а також час створили такий мінерал як сіль.
Такий продукт, що має рожевий цікавий колір, в основному видобувається на території Пакистану, в Гімалайських горах. Звідси і назва. У цій країні немає великих виробництв, здатних забруднювати атмосферу.
Унікальним є і метод видобутку. Роблять це так само, як в стародавні часи. Практично весь цикл ручний. Люди збирають сіль, після чого висушують на сонці під відкритим небом.
Мінімальне втручання сучасних технологій, а також різного устаткування роблять мінеральні компоненти екологічно чистими і максимально натуральними. Але від цього зростає і ціна.
Попит на такий досить дорогий продукт привів до появи безлічі підробок і імітацій.
У чому полягає користь
Важливо розуміти, що підробка солі не дасть такого ефекту, як натуральний, оригінальний продукт.
Цінність, а також підвищений попит на гімалайську сіль пояснюється кількома причинами:
- багатий набір корисних мікроелементів;
- високий вміст калію, магнію, кальцію і міді;
- поліпшує роботу шлунка і всього шлунково-кишкового тракту;
- впливає на стан кісток і суглобів;
- покращує метаболізм;
- нормалізує рівень цукру;
- сприяє нормалізації тиску;
- підвищує імунітет, а також покращує захисні функції організму;
- сприяє боротьбі з закладеним носом;
- прибирає набряки горла;
- може застосовуватися при застуді і болю в горлі.
Також гімалайську сіль широко застосовують при виготовленні косметичних скрабів, як і засобів для ванни, догляду за шкірою і тілом.
Але допомагати буде тільки натуральний продукт. І тільки, якщо розчин або засіб виявиться правильно приготовлене.
тобто підробка рожевої солі ні на що подібне не здатна.
Які існують аналоги
Правильне і повне назва — це гімалайська рожева сіль. Саме вона представляє підвищений інтерес серед споживачів, а також шахраїв.
Щоб продати товар, і отримати вигоду, справжню гімалайську сіль часто замінюють аналогами. Вони не найгірші. Їх можна вважати альтернативою. Але все одно таким багатим переліком корисних властивостей похвалитися не можуть.
До числа аналогів можна віднести наступні різновиди:
- Рожева сіль. Це звичайний мінерал, який видобувають на території багатьох країн. Серед них США, Польща, Болівія, Австралія, а також Чилі, Перу і Непал. Смакові якості аналогічні кухонної солі. Тільки колір рожевий;
- Садочная рожева. Її видобувають у Криму. Колір обумовлено особливостями водоростей;
- Чорна гімалайська. Дивна назва. Її часто плутають з рожевою. Але чорний вид більш темний. Плюс легко відрізнити по запаху. В складі міститься сірководень. Тому пахнути буде як тухле яйце.
Потрапити на такий варіант підробки ще не найгірший варіант. Все ж продукт гарної якості.
Проблема технічної солі
Всі ці слова про користь рожевої гімалайської солі актуальні лише для якісного товару. До того ж у багатьох є сумніви щодо 90 корисних мікроелементів.
Як вдалося з’ясувати, в Пакистані виробляють 2 види цього продукту. Один з них є високоякісним. Саме йому й присвячені всі хвалебні відгуки, а також цілі статті. Другий тип — це технічний.
Ось тут і відкривається головна проблема. Технічний вид таким рівнем користі, а також якості не відрізняється. Її пускають на виробництво дешевої косметики, скрабів. Шахраї видають за високоякісну технічну. І продають за завищеною ціною.
найцінніший вид відправляють у країни Європи, а також у США.
У підсумку лише мала частка представленої у нас гімалайської солі є не технічною. І це важливо враховувати.
Як визначити фальсифікат
Нас цікавить саме гімалайська рожева сіль — як відрізнити підробку.
Сам фальсифікат виробляють досить просто. Беруть звичайну дешеву сіль, яка візуально виглядає як оригінал. І просто забарвлюють її. Використовуються натуральні або синтетичні барвники.
Для перевірки є 3 ефективних способу.
- Перший спосіб. Якщо у вас є рожева сіль, то як відрізнити підробку? Досить легко. Потрібно ложка продукту і склянку води. Ретельно розмішайте чайну ложку у воді. Та почекайте 2-3 хвилини. Якщо побачите осад з дрібних рожевих частинок, а також забарвлену воду, то висновок очевидний. Вам продали фальсифікат;
- Другий спосіб. Тут також потрібна вода. Потрібно намочити крупинки, взяти кілька, і провести ними по аркушу білого паперу. Натуральний продукт ніхто не залишає кольорового сліду. Оскільки в природному мінералі не містить барвників. Але якщо ви бачите слід рожевого відтінку, тоді висновок очевидний. Це підробка;
- Третій спосіб. Тут вже потрібні ваші смакові рецептори. У аналізованого товару сольовий смак куди менш виражений. Зате яскраво відчувається мінеральне післясмак.
По багатьом саме оригінальний смак дозволив цього продукту одержати широке поширення в кулінарії.
Підводимо підсумки
Пакистанська сіль, що має рожевий колір, вважається корисним, а також цінним продуктом.
Проблема в тому, що розпізнати фальсифікат не так вже й просто.
Натуральний товар відрізняється за формою, кольором, а також розмірами кристалів. Тому не можна сказати, що оригінал завжди має певні характеристики.
Але є візуальні тести, які можна провести в домашніх умовах.
Якщо сумніваєтеся в якості, намагайтеся звертатися в надійні та перевірені магазини. Там вам нададуть сертифікати якості та документальні підтвердження походження продукції.
Що думаєте про гімалайську сіль? Пробували коли-небудь? Сильно вона відрізняється від звичайної? Для яких цілей купували?
Чекаємо ваших відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому все. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!