Як відрізнити справжній чай від підробки: фальсифікація

Дізнайтеся, як визначити оригінал чаю, і що робити, якщо купили підробку. Експерт розповість про актуальні ознаки: зовнішній вигляд, упаковку, якість продукції

Привіт! Ранок багатьох людей починається з чашки чаю або кави. Хтось п’є його тільки вранці, інші вдень і ввечері. Тільки от не завжди від цього напою, створеного з особливих листів, отримуєш задоволення. Можливо з причини тільки, що це був фальсифікат. Так що необхідно поговорити про те, як відрізнити справжній чай від підробки.

Фахівці-товарознавці визнають, що найскладнішою є експертиза саме при встановленні фальсифікату чаю. Тому відповісти на це питання легко не вийде.

Щоб захистити себе від підробок, і вживати дійсно смачний, натуральний чай, де використовується лист, а не якийсь порошок, потрібно навчитися оцінювати якість.

Що потрібно знати про фальсифікації чаю

Чайний лист проходить певну обробку. Спочатку збирають молоді листочки, потім їх сушать, подрібнюють, що дозволяє одержати чай різних категорій.

Деякі сорти крупнолістовиє, тобто листочки взагалі не подрібнюються. Чаї в пакетиках зазвичай складаються з невеликих фракцій. Причому тут найчастіше зустрічаються підробки.

Фальсифікат чаю — це різновид продуктової фальсифікації. Суть полягає в тому, щоб продати низькоякісний, або неякісний продукт.

Сировина не проходить обробку, не сортується, а також не відсіюється. Це складний, а також витратний процес. Шахраям просто невигідно витрачати на це ресурси.

Іноді така фальсифікація може виявитися шкідливою і навіть небезпечною для здоров’я. Підробка чаю неодноразово призводила до отруєнь, а також летальних наслідків. Звичайно, статистика не жахлива, але сам факт можливих проблем зі здоров’ям від випитого чаю вже виглядає страшно.

на Жаль, але фальсифікація чаю одна з найскладніших у плані виявлення.

Історично перші способи фальсифікації чаю з’явилися буквально одночасно з початком чайного виробництва.

Всі шахраї переслідують одну і ту ж мету. Цей напій споживається скрізь, практично всіма, а також у величезній кількості. В результаті виведення на ринок підробок може принести величезний прибуток. Особливо, якщо підробками розбавляти великі партії натурального, і дійсно якісного продукту.

Різновиди фальсифікації

Існують різні способи фальсифікації чаю. А саме:

  • якісна;
  • асортиментна;
  • кількісна;
  • інформаційна.

Кожен вид і спосіб підробки буде правильно розглянути окремо, а також більш докладно.

Якісна фальсифікація

Активно практикуються способи якісної фальсифікації чаю. Це передбачає застосування добавок, які не передбачені рецептурою, а також пересортиця.

Це найбільш поширений спосіб підробленого виробництва. Беруть певну частину хорошого продукту, а потім додають сировину низької якості. Якщо додавання невелике, то відрізнити таку підробку дуже складно.

Якщо ж груба підробка, і кількість фальсифікату перевищує 50% від загальної маси, то тут вже виявити обман простіше.

Розрізняють 3 види якісної фальсифікації:

  • застосування сировини місцевого виробництва замість заявленого;
  • використання барвників та хімічної обробки;
  • вторинна переробка спитого чаю.

Найчастіше реалізують продукт низької якості, видаючи його за хороший товар.

Також активно практикують використання грузинських, азербайджанських, а також краснодарських та інших дешевих сортів замість заявлених на упаковці індійських, китайських і цейлонських видів.

Асортиментна фальсифікація

А ось способи асортиментної фальсифікації чаю зустрічаються набагато рідше.

Суть полягає в тому, щоб замінити оригінальний продукт на сировину, схожу за зовнішнім виглядом.

Тут практикують використовувати в якості підробок дорогих імпортних чаїв чайні волокна, подрібнені живці, а також продавати старий чай низької якості.

При покупці гарячого напою в приготованому вигляді можна зіткнутися з фальсифікацією у вигляді паленого цукру. Зовні він абсолютно точно копіює листової напій. Але його додати лимон, колір при цьому не змінюється. А натуральний напій обов’язково стане світліше.

Кількісна фальсифікація

Ще одна практикується фальсифікація чаю та чайних напоїв. Це кількісна.

Тут мова йде про продаж меншої ваги, ніж зазначено виробником. Тобто це обман споживача за рахунок відхилення від заявлених параметрів. При цьому недовага виходить за рамки допустимої похибки.

Грубо кажучи, вам продають 100 грам сухого чаю. Але по факту в упаковці знаходиться на 10-20% менше. Іноді похибки бувають ще більше.

Так що контрольне зважування стане відмінним варіантом для перевірки товару на предмет кількісної фальсифікації.

Інформаційна фальсифікація

В цьому випадку чайна компанія або виробник, який обманює споживачем, вказує неточну, а також перекручену інформацію.

Відповідні прийоми використовують у супровідних документах, при маркуванні, а також в рекламі.

Підроблюючи інформація про чаї, виробник зазвичай некоректно вказує наступні дані:

  • назва продукту;
  • країна походження;
  • компанія-виробник;
  • кількість.

Також до інформаційних фальсифікатам можна віднести підробку сертифікатів, митних паперів, штрих-код і так далі. Перевірити таку підробку можна лише з допомогою спеціальної експертизи.

Способи підроблення та їх ідентифікація

Тепер до питання про те, які бувають способи підробки чаю.

Можна виділити кілька основних способів виготовлення підробок.

Виробляють фальшивий чай наступними методами:

  • заміна;
  • додавання рослинних замінників;
  • підфарбовування.

Далі окремо розповімо про те, як відрізнити чай від підробки, а також на що слід звернути особливу увагу в кожному з варіантів.

Заміна

Такі підробки створюють за рахунок того, що замість високоякісного сировини додають сорти більш низького рівня. Хоча на упаковці це не вказується.

Заміна чаю може бути декількох видів:

  • використання сумішей низької якості замість заявленого високоякісного продукту;
  • застосування того ж чаю, але більш низького сорту;
  • заміщення продукту спитим чаєм.

В таких випадках перевірку краще проводити за запахом і смаком.

Тут на факт підробки вказує кілька моментів:

  • занадто грубий нехарактерний смак;
  • слабкий колір;
  • непрозорість чаю;
  • отримання каламутній рідини;
  • нерівні і нерівномірні чаїнки;
  • погано скручені листи.

Такі методи дозволяють зрозуміти, чи дійсно перед вами продукт високої якості, або його вміло замінили фальсифікатом.

Використання рослинних компонентів

У випадку з рослинними замінниками застосовують кілька способів виробництва підробок:

  • Низькоякісні частини. Це живців, листя, крихта. Перевірку рекомендують проводити візуальним методом. Озброїтеся лінзою. Ретельно перевірте продукт, оцініть якість. За смаком і ароматом визначити підробку досить складно;
  • Старий чай. Визначається за смаком, а також запаху. Зверніть увагу на специфічний присмак і аромат, який характерний саме для старого чаю. Колір при цьому буде каламутним, а також темним;
  • Суміш з листя вишні, тополі, верби, зніту і пр. Потрібно перевірити за смаком і запахом, а також вивчити листя в замоченому стані. Підробка не буде розкриватися у воді, як натуральний чай.

Підфарбовування

Для цього застосовують кольори, а також інші фарбувальні речовини. Спробуйте перемішати чай з холодною водою. Якщо в складі є барвники, то вони забарвлять холодну воду. Натуральний чай ніколи в холодній воді міняти колір рідини не буде.

Об’єктивно виявити фальсифікат чаю набагато складніше, що підробку шоколаду, а також пародії на каву Lavazza. Так що тут варто бути більш уважним, і вибирати перевірених виробників.

намагайтеся Купувати чай у великих мережевих магазинах або спеціалізованих точках продажу. Фірмові магазини чайних компаній навряд чи зустрічаються часто. Так що такий варіант не розглядається.

Як часто п’єте чай? Знали, що його підробляють? Хто стикався з фальшивим чаєм? За якими ознаками це зрозуміли?

Чекаємо ваших відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!