Як відрізнити справжню молочну продукцію від підробки

Як відрізнити оригінал молочної продукції від репліки/підробки в експертному матеріалі. Дізнайтеся, за яким відмінностям можна легко і швидко виявити підроблений товар перед покупкою

Привіт, друзі! Вирушаючи в магазин або на ринок, людина розраховує купити те, що вказано на етикетці або ціннику. Іншими словами, молоко повинно на 100% складатися з молока, а ковбаса з м’яса. Але на практиці все інакше. На етикетці пишуть сир або сир, а в складі частка молочної складової зведена до мінімуму. Сьогодні хочемо в загальних рисах торкнутися фальсифікат молочної продукції. Поговоримо про те, як відрізнити справжню молочну продукцію від підробки.

Зараз продукт в упаковці може бути зовсім не тим, що пишуть на етикетці.

На жаль, список фальсифікату молочної продукції 2021 року лише розширюється. Хоча все більше зусиль спрямовують на боротьбу з підробками. Або нам хоча б так хочеться думати, а також вірити в це.

Факт в тому, що молочний продукт виготовлений з додаванням різних компонентів. І не завжди безпечних для здоров’я.

Доведеться розбиратися в тому, як видає себе фальсифікація молочних продуктів, щоб не стати жертвою шахраїв або просто недобросовісних продавців.

Пройдемося по кільком основним категоріям, а також дамо корисні рекомендації. За рахунок них фальсифіковані молочні продукти не опиняться на полицях вашого холодильника. І окремо нагадуємо про особливості підробленого сиру, а також про імітацію вершкового масла, які зустрічаються в магазинах і на ринках.

Молоко

Важливо зрозуміти, що таке фальсифікат молочної продукції. Сюди можна віднести продукти декількох типів:

  • з порушеною технологією виробництва;
  • зіпсовані і скислі, але видаються за свіжі;
  • виготовлені з додаванням компонентів, не зазначених в складі;
  • розбавлені.

У випадку з молоком зазвичай розбавляють водою, додають крохмаль.

Визначити обман можна декількома способами:

  • Йод. Хороший засіб, щоб перевірити наявність у молоці крохмалю. Для цього достатньо капнути трохи йоду в молоко, і подивитися на реакцію. Якщо рідина стане синім, крохмаль у складі є. Чисте натуральне молоко просто стане жовтуватим;
  • Спирт. Допомагає визначити, розбавляли молоко чи ні. Змішати молоко зі спиртом потрібно в співвідношенні 1 до 2. Працює тест лише на коров’ячому молоці, де є казеїн. Саме реакція цієї речовини зі спиртом і дає відповідь. Якщо через кілька секунд після змішування утворилися пластівці, молоко натуральне. Якщо ж часу пройшло більше, або пластівці взагалі не з’явилися, перед вами навряд чи коров’яче молоко;
  • Тепла вода. Спробуйте в рівних пропорціях змішати тепле молоко, а також теплу воду. Якщо компоненти розчинилися, ставши єдиною рідиною, це говорить про разбавленності продукту. А утворення згустку молока на поверхні вказує на хорошу якість.

Більш детально про молочний фальсифікат можете дізнатися зі сторінок нашого сайту.

Сир

Наступна поширена фальсифікація молочної продукції — це сир. Улюблений сніданок спортсменів, багатьох шанувальників здорового харчування і не тільки.

на Жаль, упаковка сиру часто містить у собі далеко не ті натуральні грудочки кисломолочної продукції, на які ми розраховуємо.

Щоб така молочна, а точніше кисломолочна продукція виглядала привабливо, до складу додають крохмаль, борошно, а також інші добавки. Є компоненти, що роблять суміш більш білої. Це явна ознака того, що в складі є рослинний жир. Щоб якось приховати обман, використовуються навіть харчові барвники, які додають масі більш темний відтінок.

Важливо розуміти різницю між сиром і сирним продуктом. Останній має право на існування, а також має власний ГОСТ. Сирний продукт не можна вважати підробкою, якщо на упаковці зазначено. Якщо ж продукт видають за натуральний сир, тоді це вже факт обману і фальсифікації.

Розпізнати молочний контрафакт у вигляді сиру можна за відсутності характерного запаху і кислуватого смаку. Бажано спробувати товар. Якщо в роті як би залишається масляна плівка, а також маємо тривалий післясмак, але не відчувається кислинка, це якась маса з додаванням рослинного жиру.

Якщо цікаво, про всі нюанси підробки сиру можете почитати окремо.

Вершкове масло

Це частий гість у наших холодильниках. Проблема лише в тому, що замість натурального масла часто підсовують маргарин, а також якісь пародії на масло, виготовлені з додаванням великої кількості рослинних жирів.

Є відмінний метод, що дозволяє перевірити масло на натуральність. Тут потрібна звичайна морозильна камера, а також кілька годин. Заморозьте шматочок, і спробуйте через пару хвилин після вилучення розрізати.

Натуральне масло кришиться. А ось підроблений продукт розрізається так само, як і до заморожування. Кришення немає.

Інший спосіб виявити молочний фальсифікат в Росії — це застосувати гарячу воду. Просто покладіть невеликий шматочок вершкового масла в гарячу воду. Натуральний продукт розтопиться, і перетвориться в рідку масу на поверхні. Підробки з рослинних жирів опускаються на дно, розчиняються грудками, і лише потім спливають.

Сметана

Є простийой, але ефективний метод перевірки сметани на натуральність. Скористайтеся звичайною водою. Буквально ложки окропу достатньо.

Додайте гарячу воду в сметану, і розмішайте. З-за високої температури молочний продукт почне плавитися, і стане як молочна рідина з приємним ароматом і кольором.

Якщо ж сметану виготовили з додаванням рослинних жирів, тоді при контакті з гарячою водою будуть з’являтися грудки. Згустки опускаються на дно склянки.

Є й інші способи, що дозволяють відрізнити сметану від підробки, з якими можете познайомитися.

Кефір

Кефір натурального походження обов’язково містить у складі живі биокультуры. Якщо їх немає, це відразу ж позначається на смакових характеристиках. Змінюється смак, запах і текстура кисломолочного напою.

Якщо це натуральний кефір, то в ньому повинні бути молочні пластівці.

Спробуйте перелити кефір в прозорий стакан. Збовтайте або вилийте обробка в пляшку. Якщо не утворилася характерна кефірна доріжка з пластівцями, це підробка. У фальсифікату консистенція однорідна. Плюс у підробок немає приємного запаху і характерного для справжнього кефіру смаку.

Ще вам допоможе час. Оскільки биокультуры в кефірі продовжують працювати, кожен день вони будуть змінювати смак напою. Якщо ж кілька днів поспіль смак залишається незмінним, то ви точно купили імітацію.

Підводимо підсумки

Молочна та кисломолочна продукція — це затребувані продукти харчування на столі практично кожного будинку. Їх вживають в чистому вигляді, готують десерти, додають у перші та основні страви, заправляють салати і так далі.

Уявна користь молочних продуктів може обернутися неприємними наслідками для здоров’я. Це різного роду алергічні реакції, харчові отруєння, а також більш серйозні ускладнення, аж до захворювань, що вимагають негайної госпіталізації.

Щоб отримувати максимум користі, а також не боятися за власне здоров’я, відповідально підходите до питання покупки і вибору молочних і кисломолочних продуктів.

Знаючи, чим відрізняються підробки, а також як розпізнати фальсифікат, вас буде складно обдурити.

Що з молочного або кисломолочного віддаєте перевагу? Як часто вживаєте в їжу? В якому вигляді? Як перевіряєте товар на справжність, натуральність, а також якість? З якими наслідками фальсифікатів стикалися?

Чекаємо ваших відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!