Всім привіт! Проблема контрафактної продукції знайома багатьом, хто стикався з нею особисто, або просто чув від друзів і знайомих. Купуючи продукти, кожен хоче отримати якісний, натуральний і смачний продукт. Особливо це стосується делікатесів, таких як ікра. Якщо не знати про те, як відрізнити справжню ікру від підробки, можна даремно витратити гроші. І навіть отримати шкоди здоров’ю.
Ікра, чи то червона або чорна, дорогий продукт. І до нього пред’являються підвищені вимоги в плані смаку, якості і натуральності.
Але на прилавках магазинів часто продається підробка. Це різні види контрафактної продукції, які стоять так само, як оригінал, але від справжньої ікри мають тільки зовнішній вигляд і вартість.
Сьогодні пропоную дізнатися, як видає себе підроблена ікра і на що потрібно звертати увагу при покупці.
Як розпізнати обман
Інструкції про те, як відрізнити ікру від підробки набувають все більшої актуальності через наближення свят.
Люди побалувати себе смачною червоною або чорною ікрою. Проблема в тому, що приблизно кожна друга банку виявляється підробкою. Причому підробки зустрічаються різні. Від низькосортної ікри, до відвертої хімічної імітації.
Навряд чи хтось захоче витратити більше 1000 рублів на те, що буде мати різкий хімічний запах і більше нагадувати дивну рідину в поліетиленовій плівці, а не ікру лососевих або осетрових риб.
Щоб відрізнити натуральну ікру від підробки, орієнтуйтеся на:
- інформацію на упаковці;
- баночку;
- вміст ємності.
Ікра продукт дорогий, і кожна ікринка коштує грошей. Чи то червона або чорна. Усім хочеться купити справжній натуральний продукт, а не якусь імітацію з білка, водоростей або хімічних речовин.
Самостійно відрізнити контрафактну продукцію можна. Її видає сама банку, інформація на ній і вміст. Краще розпізнати фальшивку до купівлі або хоча б розтину ємності. Це дозволить повернути товар і отримати назад свої гроші.
Інформація на упаковці
Відрізнити справжню ікру від того, що може її імітувати, можна по упаковці та інформації на ній.
У Росії такий вид консерванту як уротропін був заборонений з 2010 року. Тому в складі цієї речовини, що маркується як Е239, бути не повинно.
Оптимальний склад включає в себе кухонну сіль і саму ікру.
Ще значення має період вилову риби. Це відбувається в період з липня до вересня. В цей час ікра переробляється і фасується. Якщо дата інша, то краще такий продукт не купувати.
Фасовка в інші місяці означає, що продукція була заморожена. Або це раніше заготовлену сировину, в якому міститься багато консервантів. Це негативно позначається на якості.
Є виробники, які змішують різні види ікри. Вони вказують про це на упаковці. Але це стосується тільки чесних виробників, яких не так багато.
Баночка
Якщо інформація на упаковці не викликає питань і сумнівів, тоді придивіться до самої банку.
Саму якісну ікру виробник завжди фасує в банки зі скла. Це пояснюється тим, що в ємностях з жерсті протікають окислювальні процеси. Це негативно позначається на якості і смаку продукту.
Ще скло дозволяє вивчити вміст без розтину.
Дивіться на такі моменти:
- Ікра припорошена чимось білим. Це явна ознака підробки або зіпсованого продукту;
- Ікринки розсипчасті і відокремлюються один від одного, а також мають правильну форму. Це хороший показник. Таку ікру можна купувати;
- Апетитний колір і однаковий розмір. Ікринки різного або блідого кольору, або занадто яскраві і насичені видають штучність. Як і різниця в розмірах. Це може говорити про змішування різних видів ікри, включаючи саму дешеву і підфарбовану;
- Щільність наповнення. Хороша ікра наповнює банку повністю. Якщо щось булькає або є багато рідини, то це поганий товар. Його краще повернути продавцеві.
Навіть без розтину ємності можна зробити висновки про те, підробка перед вами чи ні.
Розтин покаже істину
Розкриваючи банку, ви зможете зрозуміти, що це за ікра.
Є кілька способів тестування.
- Візуальний огляд. Потрібно уважно вивчити зернятка. Якщо ви бачите невелике жирове і темна пляма на ікринці, то це добра ознака. Так виглядає зародок рибки. У імітації таких плям немає;
- Окріп. Ікра є білком, який при нагріванні буде згортатися. Імітація розчиняється у гарячій воді, а справжня блідне, зморщується і дає помутніння;
- Холодна вода. Так перевіряють червону і чорну ікру. Якщо помістити ікринки в воду, то вони можуть пофарбувати її. Це явна ознака підробки, який зроблений за допомогою барвників;
- Перекис водню. Суть тесту в тому, щоб капнути на ікринку перекисом. Якщо зашипить, то перед вами натуральний продукт. Це обумовлено реакцією білка на перекис. З імітацією нічого відбуватися не буде.
Ці способи допоможуть вам визначити підробку. Але краще розпізнати фальшивку до покупки. Інакше ви даремно витратите гроші.
Види підробок
Багатьом хочеться взяти склянку з Хеннессі або Хенесі ХО, зробити собі бутерброд з ікрою, і скуштувати смак цих двох делікатесів.
Але деколи замість оригінальних товарів трапляються підробки. Шкода витрачених грошей і є ризик для здоров’я, якщо вживати контрафактну продукцію.
Існує кілька видів штучної ікри:
- Зерна з білка і інших замінників. Виробляються з білкової основи, якої виступають яйця, соя, желатин тощо Білкова ікра проводилася з часів СРСР, і служила заміною дорогому натуральному продукту. Желатинові, білкові види ікри і продукція на основі водоростей відмінно зовні імітує оригінальний товар. Але поступається за всіма параметрами. Ніякої користі, а може навіть і шкоди;
- Імітація дешевими видами ікри. Сенс в тому, що виробник бере дешеву ікру, і надає їй зовнішній вигляд червоної або чорної. Робиться це за допомогою барвників, хімічних добавок і спеціальної обробки. Такий продукт небезпечний для здоров’я. Хоча зовні і за запахом, а іноді і за смаком, сильно нагадує ікру.
не Можна забувати про ікрі, яка видобувається браконьєрами.
Невідомо де і в яких умовах жила риба, як патрали. Яким чином оброблялося сировину, ніж засипали і фасували. Санітарні норми не дотримуються, а тому вживання такої ікри потенційно небезпечне для здоров’я та життя.
Підводимо підсумки
Імітація і підробка ікри — це порушення закону. Але для людини це прямий збиток для гаманця і здоров’я.
Ніхто не хоче отримати харчове отруєння від делікатесу вартістю в кілька тисяч рублів.
Також нікому не захочеться витрачати такі гроші, щоб за фактом з’їсти щучу ікру або скуштувати курячий білок, який переробили і перетворили в пародію на оригінальну осетрову або лососеву ікру.
Ви стикалися з підробками і імітаціями таких делікатесів? Як так вийшло і що зробили з цією ікрою? Вмієте відрізняти фальшиві товари від справжніх?
Розповідайте історії і діліться враженнями.
У мене на цьому все. Спасибі вам всім за увагу!
Підписуйтесь, коментуйте, залишайте відгуки та задавайте питання!