Як відрізнити підроблені китайський яйця від справжніх

Детальна інформація за самостійним відмінності від оригіналу підробки курячих яєць. Пропонуємо актуальні поради по виявленню відмінностей контрафактної продукції

Привіт! Комусь здасться дивним те, про що піде мова. Але сьогодні говоримо про підроблені яйця.

Дивно, що тільки не роблять в Китаї. Нікого підробленим маслом не здивуєш. Або ковбасою, де м’яса практично немає.

Але підроблені курячі яйця — це якийсь новий, абсолютно немислимий рівень обману людей. Причому активне поширення цих виробів лякає.

Поки в Росії не було офіційно зафіксовано ввезення таких яєць.

у багатьох в голові не вкладається, що курячі яйця можуть бути не справжні, а якась підробка. Адже там є шкаралупа, жовток і білок.

Перше знайомство

Перш ніж розповісти про те, як визначити підроблені яйця від справжніх, потрібно зрозуміти їх суть.

Китайці завжди вміли підробляти, імітувати і видавати різні предмети за те, чим вони насправді не є. Зараз з Піднебесної в Росію приходять копії популярної одягу, аксесуарів, а також смартфонів, творів мистецтва та багато іншого.

Але підроблені яйця з Китаю — це шок для мільйонів людей.

Так, майстри імітацій з Піднебесної навчилися робити синтетичне м’ясо, буквально з повітря створювати продукти харчування. Але курячі яйця здавалися чимось недосяжним. Тим, що підробити неможливо. Як же всі помилялися. Розробки велися давно. І вже є результати.

тут Жахливо те, що синтетичний аналог важко відрізнити від справжньої продукції.

Ніхто не буде сперечатися з тим фактом, що яйця — корисний продукт. В них містяться поживні речовини, комплекс вітамінів, мінералів і мікроелементів. Також це джерело корисного холестерину, який не шкодить здоров’ю людини.

Тому рекомендується вживати по 1 штучці на день дорослим людям. Також обов’язково додають у раціон дитячого харчування. Фактично це незамінний продукт, аналогів якому немає.

Китайські яйця інші. Цей вид продукції ще гірше, ніж підроблена ікра. Вам вже відомо, що видає підроблену червону ікру, а також більш дорогу чорну ікру.

Але там хоча б використовується білок.

З псевдо яйцями ситуація інша. Це пустушки. Нічого корисного в складі немає. Шкаралупу роблять з штучних матеріалів. Внутрішнє наповнення частково натуральне, але і тут без хімії і синтетики не обійшлося.

Важко сказати, як вживання навіть 2-3 таких виробів позначиться на здоров’ї людини. Користі не отримаєте точно. А ще є шанс зіткнутися з харчовим отруєнням, а також іншими неприємними наслідками.

Особливості виробництва

Щоб розуміти, як відрізнити підроблені китайські яйця від справжніх, потрібно вникнути в суть їх виробництва.

Сучасні зразки роблять куди якісніше. Вдалося відтворити навіть внутрішню повітряну мембрану. Ту саму, при відділенні якої з поверхні відвареного білка чистити продукт стає набагато простіше.

  • Жовток. Це особлива хімічна суміш. Точний склад назве тільки виробник. У вільному доступі хімічної формули немає. Вважається, що в склад входить желатин, альгінат кальцію, а також різні барвники, підсилювачі смаку тощо Суміш забарвлюється в жовтий колір. Для цього застосовуються пігменти. Швидше за все синтетичні. Але може і натуральні барвники теж використовуються. Далі суміш поміщають в спеціальну форму. Там їй надають кулястий вигляд. Потім отриманий об’єкт поміщається в вуглекислий калій. Це дозволяє створити захисну плівку. З її допомогою жовток не розтікається;
  • Білок. Фактично це та ж суміш, що і у випадку з жовтком. Тільки тут вже не застосовуються жовті барвники. Плюс додаються інші смакові ароматизатори. Це надає білку наближений до натурального смак. Жовток обволікається штучної білкової маси;
  • Шкаралупа. Щоб отримати шкаралупу, використовується гіпс, кальцій і парафін. Для створення твердої оболонки заготовку слід кілька разів занурити в спеціальний розчин. Твердне шкаралупа за рахунок порошку з гіпсу.

Зовні виходить виріб, яке практично неможливо відрізнити від того, що задумано природою, і робиться куркою.

У чому суть і зміст

Говорячи про підроблені яйця з Китаю, як відрізнити їх від справжніх, головне питання полягає в тому, навіщо і для чого це робити.

Уявіть, що китайські умільці організували цілі виробничі цехи. Там працюють люди, застосовується спеціальне обладнання, а також проводяться дослідження.

Просто так ніхто цим займатися не буде. Зараз виробництво вийшло на міжнародні масштаби. Крім внутрішнього китайського ринку, підробки відправляють в інші країни. У їх числі і Казахстан. А до Росії зовсім недалеко. Не виключено, що перші партії вже опинилися на прилавках деяких магазинів.

Але в чому суть? Не маючи відмінності, отримавши натуральний зовнішній вигляд, яйця-фейки активно виробляються. Отже, комусь це вигідно. Певні люди, а також цілі компанії отримують величезний прибуток.

Дослідження показали дивовижний факт. Собівартість виробництва 1 підробки дорівнює приблизно 25% від витрат на 1 куряче натуральне яйце. Як бачите, випускати підробки дешевше, ніж займатися цілої птахофабрикою. Причому в 4 рази.

Можна продавати їх за ціною трохи нижче, але все одно отримувати величезний прибуток.

Адже виробничі витрати і ризики мінімальні. Птицю не потрібно годувати, доглядати, лікувати, закуповувати тонни корму, ліків, антибіотиків та інших необхідних для птахофабрики компонентів.

Потрібно лише обладнання, а також різні суміші, порошки, рідини та ін

Що видає підробку

Тепер до питання про те, як відрізнити яйця від підроблених, створених штучним шляхом.

Поки мова йде тільки про курячих яйцях. Але на черзі перепелині, страусині та інші види цього продукту.

Вирушаючи після роботи в магазин або йдучи на ринок, людина і не підозрює, що може взяти з полиці десяток штучних предметів у нібито шкаралупі. Трохи дивує ціна. Але зниження і підвищення цін на такий продукт явище нормальне. Залежить від сезонності та інших факторів.

На перший погляд помітити різницю складно. Але вона є.

  • Штучні зразки більш блискучі. Прийнято вважати, що шкаралупа підробок блищить сильніше. Але це спірний момент. Тільки за цією ознакою заявляти про контрафакт можна;
  • Розбийте яйця. Залиште на деякий час в мисці. Оскільки білок і жовток роблять з однієї речовини, поступово вони зливаються воєдино. Стають єдиною масою;
  • Жовток не синіє. Якщо справжнє яйце відварити круто, а потім помістити на декілька годин в холодильник, натурпродукт стане синім. Або трохи посиніє. Це відбувається завжди. Але з підробками такий тест не пройде. Змін в кольорі не буде;
  • Жовток не кришиться. Наступний ознака. Потрібно знову відварити круто. Звичайні жовтки кришаться після тривалого варіння. Але підробки стають більш желеподібними;
  • Зміни білка. З білком відбувається зворотна ситуація. У справжньої продукції білок залишається завжди білим після варіння. У синтетичних аналогів білок жовтіє, а також іноді тріскається.

Смаження нічого зрозуміти не дає. Якщо посмажити синтетичний аналог, то сформується білок з жовтком. Все як і з звичайними яйцями. Не буде ні характерного присмаку, ні незвичайного кольору.

Підводимо підсумки

Багато хто до сих пір в шоці. Але це факт. Підроблені яйця існують. І перші партії цілком можуть опинитися в Росії.

Це не фейки і не міські легенди. Ніхто не вигадав. Факт існування доведений.

Тепер з’явилося на один продукт, з-за якого доведеться ретельніше отоварюватися на ринках, а також в магазинах.

Що скажете про синтетичних курячих яйцях? Вже зустрічалися такі? Вірите в їх існування, або все ще немає?

Хочемо почути вашу думку. Чекаємо відповідей на питання.

На цьому поки все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, задайте питання, а також розкажіть про проект друзям!