Як відрізнити справжні Єсентуки 4 від підробки

Як можна розпізнати справжність і оригінальність Єсентуки 4? Поради щодо вибору якісного товару. Як упаковка, зовнішній вигляд і інші ознаки видають підробку

Привіт, друзі! Мінеральна вода наповнена користю, яку вона несе людям. Не можна порівнювати звичайну газовану воду з водою, що видобувається в унікальних цілющих джерелах. У першому випадку це максимум очищена водопровідна вода, яка заповнена вуглекислим газом для надання бульбашок. У другому випадку це вода, отримана з землі, наповнена унікальним складом мінералів і мікроелементів. На жаль, перший тип часто видають за другий. Ось чому людей цікавить, як відрізнити Єсентуки 4 підробку від оригіналу.

Зробити це можна декількома методами. А краще, якщо наявні знання будуть застосовуватися в комплексі.

Можна купити в Яндекс Маркеті.

Єсентуки 4 і 17 — це одна з найпопулярніших, а також продаються мінералів в Росії, і за її межами. У країнах СНД також можна зустріти цю зелену пляшку, сповненого життєвою силою і користю.

Звичайно ж, просто так вживати воду, та ще й у великих кількостях, не варто. Вона вважається лікувальною, а тому п’ється в обмеженому обсязі, а також бажано за призначенням або після консультації з лікарем.

Говорити про те, наскільки Єсентуки 4 корисна вода, безглуздо. Більшість людей і так це знаю. Питання в іншому — як відрізнити Єсентуки 4 від підробки.

Проблема підробленої мінеральної води

Здавалося б, це просто вода. Не має значення, яке в неї назву, а також хто виробник. На полицях можна зустріти якщо і не мільйон, але десятки різноманітних брендів.

Але пляшка Єсентуки 4 або 17 — це не просто мінералка. Це джерело користі, унікального набору мінералів і мікроелементів у складі. Цілющі та лікувальні властивості дозволяють використовувати цю воду в боротьбі з різними недугами, а також проблемами.

Коли лікар призначає пацієнтові Єсентуки 4, він чітко розуміє, якого результату можна добитися за допомогою цієї води. Але яким же стає розчарування пацієнта, коли після води не стає краще. Або навіть ситуація погіршується, хвороба прогресує.

Проблема може бути саме в тому, що куплені Єсентуки 4 підробка. У ній немає нічого, окрім простої води з-під крана і вуглекислого газу.

Ще цей варіант води дорожче багатьох звичайних мінералок. А тому людина витрачати гроші, купуючи підробку. Це теж прикро, а також неприємно.

Так що варто розповісти більш докладно про Єсентуки — як відрізнити підробку від оригіналу, а також які моменти можуть вказувати на факт обману покупця.

Оновлений дизайн скляної пляшки

Найчастіше говорять про Єсентуки в пластикових пляшках справжній або підробка цей продукт.

Але не варто забувати про скло. Порівняно недавно виробник представив оновлений дизайн для пляшок зі скла.

Головна відмітна особливість — це об’ємний логотип, на якому зображуються гори, а також птах ширяє орел.

Вважається основним і найбільш простим способом зрозуміти, підробка це чи ні.

Але тепер багатьох цікавить наступне питання. Якщо на пляшці з скла відсутня об’ємний логотип, то це означає, що перед ними підробка? Не зовсім.

Об’ємний логотип — це недавнє нововведення. З-за цього на полицях магазинів все ще залишаються старі партії пляшок, де застосовувався звичайний логотип. Поки нові партії витіснять старі позиції, пройде якийсь час.

Пластикові пляшки

Тепер про пластик і Єсентуки — як відрізнити підробку. У випадку з пластиком або ПЕТ упаковками, дизайн не змінився. Тому основний акцент при купівлі мінеральної води потрібно робити на етикетку.

На жаль, у людини навряд чи буде бажання, або можливість брати мінералку, нести її в лабораторію, перевіряти на відповідність оригінального складу.

Шахраї не володіють таким же обладнанням, як і офіційний виробник. Тому при копіюванні води, а точніше основного розпізнавального знака у вигляді етикетки, допускають помилки.

Саме на цих помилках і можна підловити шахраїв. І тим самим убезпечити себе від покупки підробленої мінеральної води.

Давайте подивимося, що може розповісти пляшка і етикетка на ній. Визначимо основні способи пошуку підробок.

Назва

На лицьовій стороні пляшки має бути напис Єсентуки, а також конкретний номер. Тобто 4 або 17.

Поєднання назви і номери вказує на високу ймовірність покупки оригіналу. Така вода видобувається в Ессентукском родовищі.

Згідно діючого Дсту, у випадку з мінеральною водою Єсентуки допускається тільки 2 номери лікувальної води. Отже, якщо вам зустрілися Єсентуки 5 або якісь Єсентуки 14, то будьте впевнені. Це 100% підробка. В оригіналі таких номерів лікувальної води не існує.

Логотип

Як вже говорилося раніше, логотипом виробника є фон у вигляді гірських вершин білого кольору, який одночасно нагадує ширяючого орла.

Причому багато не відразу бачать в цих горах орла. Але варто один раз розібрати цей силует, як надалі ви точно ні з чим його не переплутаєте.

Якщо побачите окремо намальованого орла, або чіткий образ птаха, а також зображення гір, в якому ну ніяк птицю розгледіти не вдається, то висновок очевидний. Це підроблена пляшка. Отже, всередині також вода невідомого походження. Швидше за все водопровідна.

Виробник

Варто відзначити, що Єсентуки пережили різні етапи в своїй історії, змінюючи власників.

На дворі літо 2021 року. І офіційним, а також оригінальним виробником виступає компанія Холдинг Аква.

Жодна інша компанія не має ліцензій, а також дозволів на виробництво води Єсентуки 4 і Єсентуки 17.

Виробник використовує 3 майданчики для виготовлення води, що входять до складу холдингу. Це і перший історичний завод, який почав свою роботу ще в 1871 році.

Родовище

Просто так зробити Єсентуки 4 не вийде. Очистивши воду, додавши вуглекислий газ і навіть якийсь набір мінеральних компонентів, все одно повторити оригінальний смак і корисні властивості неможливо.

Єсентуки виробляють виключно з води, отриманої в Ессентукском родовищі. Знаходиться джерело в еколого-курортному регіоні-Кавказьких мінеральних вод. Формування родовища зайняло понад 70 мільйонів років. Свою лепту вносили моря і вулкани. Це багато в чому вплинуло на властивості, а також склад мінеральної води.

Згідно з проведеними дослідженнями, у складі справжніх Єсентуків міститься понад 30 корисних мінералів. І це не якийсь маркетинговий хід. Це реальні дані.

ГОСТ

Ще один момент. Це ГОСТ, яким повинна відповідати кожна пляшка мінеральної води.

На пляшці обов’язково вказується ГОСТ Р 54316-2020. Якщо бачите якісь інші цифри, тоді перед вами підробка.

На контрафактні пляшки найчастіше наноситься код Дсту ІСО 22000. Але тільки ця мітка не має зовсім ніякого відношення до води. Та й взагалі на продукцію не поширюється. Це виключно знак сертифікації підприємства.

Свердловина

Є кілька свердловин мінеральної води, через які і отримують Єсентуки.

Врахуйте, що ряд свердловин — це виключно джерела для забезпечення місцевих санаторіїв, а також бюветів, розташованих на території міста Єсентуки.

Решта ж свердловини використовуються для подальшого розливу по пляшках.

Вивчаючи етикетку, обов’язково подивіться, які свердловини там вказані.

Для води Єсентуки 4 використовуються тільки 2 свердловини. Це No49-Е і No71.

Для води Єсентуки 17 і зовсім придатна лише одна свердловина. Це No46.

Дані про свердловину обов’язково наносять на контретикетці.

Хоча в компанії Холдинг Аква вважають, що запам’ятовувати номери свердловин зовсім не обов’язково. Ключовими факторами, що визначають оригінальну продукцію, виступає правильно написане назву, а також логотип.

Як часто п’єте мінеральну воду? Що скажете про Єсентуки 4 або Єсентуки 17? Відчули користь від води? Для яких цілей купували і пили?

Чекаємо ваших відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!