Як відрізнити натуральний мед від підробки

Самостійне визначення підробки натурального меду. Якими властивостями, зовнішнім виглядом та іншими ознаками повинна володіти справжня продукція дізнаєтеся з наочною статті

Експрес перевірка

Невідомо що недобросовісний виробник вирішить додати в справжній мед для збільшення прибутку. Разбавка — це популярний прийом.

Хтось розбавляє з метою збільшити обсяги. Інші для імітації більш дорогих сортів.

В натуральний продукт часто додають крейду, крохмаль і борошно. Для перевірки достовірності достатньо розвести трохи меду з водою. Якщо з’явився осад, а також пластівці, в складі є домішки.

В цю водичку капніть трохи йоду, або оцтової есенції. Реакція на ці речовини лише у підробок. Натурпродукт ніяк не реагує. Якщо побачили, що вода посиніла, у складі є крохмаль. Так із звичайного меду роблять дорого білий. Або загущають цукровий сироп, надаючи потрібну консистенцію.

Як визначити сорт

Кожен сорт меду має свій спосіб отримання, унікальна властивість, а також смак і колір.

Сорт визначається рослиною, нектар якого переважає в складі. А саме складає більше 25% від загального обсягу. Усього розрізняють близько 70 видів. Але перевірити кожен з них в домашніх умовах складно.

У продажу можна зустріти такі популярні сорти:

  • Липовий. Буває за кольором від білого до бурштинового. Деякі підвиди характеризуються жовтим і зеленим відтінком;
  • Луговий. Завжди тільки світлий. Варіюється від світло-коричневого до жовтого;
  • Акацієвий. Прозора структура з блідо-жовтим відтінком. Коли зацукрується, стає яскраво-жовтим;
  • Гречаний. Відрізняється темно-коричневим відтінком, з легкої червоністю.

Є більш рідкісні, а також дорогі види. Пояснюється тим, що рослина може рости в регіоні, або цвіте нетривалий час. А є й приклади з важкою здобиччю.

До таких різновидів відносять:

  • буркуновий;
  • каштановий;
  • з маточним молочком;
  • евкаліптовий;
  • аккураевый та ін

Не вірте продавцям, які заявляють про чистоту меду одного сорту. Він не буває тільки акацієвим або липовим. Бджоли не вміють вибирати певні рослини. Якщо на деревах, кущах або кольорах є нектар, вони летять туди, і збирають. Збір ведеться без розбору. Так що будь ласощі — це мікс.

Це нормальне явище. Писати банку липовий або каштановий мед дозволяється при наявності підтвердженого лабораторного аналізи пилку. Якщо відсоток вмісту пилку однієї рослини відповідає нормам, тоді напис справедлива.

Є ряд способів дізнатися справжній мед чи підробка. Але потрібно остерігатися не тільки фальсифікату.