Здрастуйте, дорогі друзі! Мінеральна вода несе в собі велику користь. Якщо це не звичайна водопровідна вода, насичена вуглекислотою. Тому ставлення до таких брендів як Боржомі у людей особливе. Вода відома у всьому світі. На жаль, виробник страждає від шахраїв. Звідси й закономірний питання про Боржомі — як відрізнити підробку від оригіналу.
Саму воду почали видобувати на території Грузії ще в 1830 році. Але масштабна виробнича видобуток стартувала через 60 років, у 1890 році. Воду розливали і продавали в різних країнах.
В даний момент географія поширення Боржомі налічує близько 40 країн, серед яких усі країни колишнього СРСР та СНД.
Крім батьківщини в Тбілісі, Боржомі проходить ретельну перевірку в ще декількох країнах, які займаються імпортом мінеральної води.
Особливість Боржомі в природної мінералізації. Її використовують у лікуванні, для профілактики проблем шлунково-кишкового тракту, вважається їдальні. Але сучасний дизайн вийшов на новий рівень. Пляшки стали більш презентабельними та оригінальними.
Зрозуміти, що Боржомі підробка можна по ряду ознак. Але орієнтуватися тільки на один з показників оригіналу не варто. Краще діяти комплексно. Це значно підвищує ймовірність купити воду високої якості, а також отримати максимум користь.
Як визначити підробку
Говорячи про Боржомі, як відрізнити підробку, існує кілька розпізнавальних ознак. Вони спрямовані на те, щоб виявити контрафакт, або ж переконатися в автентичності товару, що купується.
Якщо ви не знаєте, як відрізнити справжній Боржомі від підробки, тоді дивіться на наступні ознаки:
- наявність російської мови не етикетці;
- колір ємності;
- кришка;
- етикетка;
- шви;
- зображення оленя;
- якість тари;
- форма;
- смак і ін
Є один важливий нюанс щодо того, як відрізнити підроблений Боржомі. Це матеріал, з якого виготовлена пляшка.
Якщо раніше Боржомі пропонували виключно в склі, то зараз оригінальний напій також розливається в пластиковий вид ємностей. Така тара є офіційною.
Буквально відразу після появи пластику, багато хто подумав, що це підробка, і перестали купувати воду в такій упаковці. Але потім стало зрозуміло, що мова йде про новому форматі упаковки. У неї також з’явилися свої ознаки оригіналу, а також підробки.
Щоб відрізнити між собою контрафактну і справжню воду, слід окремо розглянути скло і пластик. Але спочатку кілька слів про колір тари, а також російську мову.
Російська мова на етикетці
Не самий очевидний, але можливий варіант того, як відрізнити підроблений Боржомі від цього. Це мова, на якому виконані написи.
До 2006 року мінеральна вода постачалася на територію Росії без проблем. Але в період з 2006 до 2013 року поставки припинилися. В цей час виготовляти підробки виявилося безглуздим. Але як тільки Боржомі офіційно повернули в Росію, відразу ж на полицях з’явився контрафакт.
Можна було побачити пляшки, де всі написи виконані на грузинському або інших мовах. Російського перекладу не було.
За правилами, офіційно ввезена вода повинна мати інформацію, дані про склад, а також Гости і ТР, як і інструкцію по вживанню, російською мовою.
Те ж саме стосується й інших країн, куди поставляється Боржомі. Якщо це Україна, етикетка повинна містити український текст. У Казахстані казахський і так далі.
Колір ємності
Також підроблена Боржомі може видати себе кольором тари.
Оригінальні пляшки, як пластикові, так і скляні, всього блакитно-зелені. Це запатентований колір тари. Патент оформила грузинська компанія багато років тому. Колір офіційно іменується як Грузинський Зелений.
Зустрічаються підробки, пляшки у яких практично блакитні, більше зелені, а також повністю прозорі.
Хоч ознака і не самий очевидний, але перевірити за нього справжність мінеральної води коштує.
Багато звикли, що Боржомі розливали тільки в склі. А тому виникли певні сумніви в справжності пластику. З’являлися питання про Боржомі в пластикових пляшках — підробка чи ні.
Прийнято вважати, що скло краще пластику. Хоча це скоріше упередження, ніж факт.
Скляні пляшки
Тепер до питання про те, як відрізнити Боржомі від підробки у склі.
Скло підробляють досить часто. Тому тут потрібно знати, чим і як видає себе нелегальна продукція.
- Пляшка. Вона повинна мати блакитно-зелений фірмовий колір. Пропонований обсяг — це 0,33, а також 0,5 літра. Термін зберігання 2 роки з моменту розливу. У оригіналу йде звуження форми скла до низу. У підробок пляшка пряма. Плюс на дні пляшки обов’язково передбачений паз. У підробках його не буває, або виконаний інакше;
- Кришка. Використовуються металеві гвинтові кришки. В оригінальних пляшках кришка з’єднана з кільцем з білого пластику. При відкритті кільце має розділитися на 3 частини. У копій кільця немає, або при відкриванні залишається цілим. Також кришки відрізняються за відтінку червоного. На деяких копіях на кришці відсутні написи і назва продукції;
- Точки внизу тари. Це запобіжний захист, яку використовують на виробництві Боржомі. Мова йде про опуклих точках з скла в нижній частині тари. У підробках їх немає;
- Етикетки. У оригінальних пляшок зі скла передбачена етикетка зверху, а також основна нижня. Остання розділена на 2 частини. У сучасних пляшок йде 3 наклейки. Дві на лицьовій стороні, а також одна з обороту. Знизу на лицьовій етикетці написано Боржомі на грузинському. На верхній лицьовій наклейці назва червоними літерами Боржомі, але вже англійською. Плюс є написи золотим кольором. Задня етикетка інформаційна. Також на етикетці зображуються гори, мінеральне джерело і храм. Самі етикетки у підробок приклеєні погано. Їх легко відірвати, не змочуючи навіть водою;
- Шрифт. В оригіналі завжди рівний і чіткий. У копій розмитий, менше або більше оригіналу. Самі написи розташовані інакше;
- Шовні з’єднання. На оригінальній тарі швів не буває. Ємності максимально рівні, однорідні, а також обтічні. У реплік із скла з боків помітні шви;
- Силует оленя. З лицьової сторони обов’язково наноситься фірмова емблема. Це олень, що стоїть на дорозі. Наноситься фігура методом тиснення. На підробках часто виявляється нерівною, а також з нечіткими межами. На деяких копіях немає лінії дороги.
А якщо тара підроблена, то і міститься всередині вода точно не з грузинських мінеральних джерел.
Пластикові пляшки
Також слід поговорити про Боржомі в пластикових пляшках — як відрізнити підробку.
Боржомі почала випуск води в пластикових пляшках для зручності покупців. Їх обсяг складає 0,5, а також 0,75 літра.
На відміну від скла, з дня розливу термін придатності становить не 2, а тільки 1 рік.
У випадку з пластиком потрібно звертати увагу на такі моменти.
- Кришка. Вона може бути білою напівпрозорою з червоним верхом, написом Боржомі чорними буквами, а також з додатковим текстом білого кольору;
- Дизайн. Є новий, а також старий дизайн. Причому обидва формату пляшок досі перебувають в обороті. Це до питання про те, Боржомі із зеленою кришкою підробка чи ні. Якщо це пластикова тара, а кришка зеленого відтінку, то не переживайте. Це новий формат, а також офіційний оновлений дизайн. Отже, зелена кришка не вказує на факт підробки продукції;
- Етикетка. Використовуються ті ж етикетки, що і на скляних пляшках. При цьому копії відрізняються нерівним розміщенням наклейок. Часто можна побачити сліди клею. Текст розмитий, погано читається;
- Форма і якість. Пластикова ємність повинна трохи звужуватися до низу. Так само, як і в оригінальній скляної тари. У підробок звуження відсутня. Плюс дивіться на наявність відбитку оленя. Якщо його немає, то перед вами контрафакт;
- Смак і запах. Вода повинна мати злегка солоний смак. Якщо вода пахне пластиком, або від самої пляшки виходить неприємний хімічний аромат, це підробка. Боржомі використовують високоякісний харчовий пластик, який не виділяє запахів, а також ніяк не впливає на смак або запах самої води.
Знаючи всі ці нюанси, можна зрозуміти, обманюють вас в магазині чи ні.
Підводимо підсумки
Купити оригінальну воду Боржомі виявляється не так просто. Все більше підробок з’являється на прилавках магазинів.
Ситуація з Боржомі нічим не краще, ніж з мінеральною водою Єсентуки 4, яку також активно підробляють. Тому покладатися треба лише на себе і на власні знання.
Якщо вивчити надану інформацію, то знайти справжню мінеральну воду буде простіше.
Ще одна порада. Для купівлі цих Боржомі віддавайте перевагу великим магазинам і торговельним мережам. Основна маса підробок поширюється через невеликі магазинчики, а також кіоски, універсами і так далі.
Як часто п’єте Боржомі? Для задоволення або в лікувальних цілях? Який варіант тари віддаєте перевагу більше? Чому?
Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.
На цьому все. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, а також поставте питання і розкажіть про проект друзям!