Привіт! Мед — один з найбільш корисних продуктів у світі. Ще ласощі довго не псується. Існує величезна різноманітність продукту. На жаль, майже всі сорти підробляють. Включаючи мед, зібраний з каштана. Тому сьогодні говоримо про каштановий мед — як відрізнити підробку.
Це багато в чому унікальне ласощі. І в цьому можна буде переконатися. Порекомендую Мед цього продавця в Яндекс Маркеті.
Логічно припустити, що продукт виготовляється бджолами з медоносну рослини. У випадку з каштаном терміни цвітіння обмежені. З-за цього мед вважається цінним. Але зустрічається і підробка.
Щоб визначити справжність, а також виключити ймовірність покупки контрафакту, потрібно дізнатися деякі подробиці.
Як збирають
– який Смак, колір, запах, а також властивості каштанового меду залежать від багатьох факторів. Але в основному це клімат і сорт самого рослини.
Мед з каштана можна розділити на 2 різновиди. І це залежить від медоносу. Першим є посівної сорт. Інша назва — їстівний. Другий кінський або дикий.
З посівного виходить більш темний продукт. З дикого ласощі буде світліше.
Кінський каштан вживати в їжу заборонено. Це небезпечно для здоров’я. Зате бджолине ласощі виходить дивовижним. Досить швидко густіє, з-за чого пасічники часто змішують з іншими сортами, і забезпечують більш рідку консистенцію.
Бджоли збирають пилок приблизно в середині червня. Для цього пасічникам спеціально доводиться завозити цілісні бджолині родини в каштановые лісу. Деякі навіть встановлюють будиночки на самі дерева.
Навіть при рясному кількості дерев і бджіл, отримати багато продукції не виходить. Причина в тому, що квітки містять невелику кількість нектару і пилку. Плюс період цвітіння рослини невеликий. Це близько 2-3 тижнів.
Самі бджілки без розуму від каштана, через що працюють на ньому до темряви, а потім не можуть знайти дорогу додому. Пасічники несуть серйозні втрати, вирушаючи на полювання за каштановим медом. Звідси і причина високої вартості продукції.
Характерні особливості
На прикладі інших сортів меду читачі вже знають, що кожен вид володіє своїми особливостями.
Варто згадати вже розглянуті сорти, які також підробляють:
- буркуновий мед;
- акацієвий;
- з маточним молочком;
- евкаліптовий;
- аккураевый;
- липовий.
Просто переходьте за посиланнями, і вивчайте детальну інформацію про ці різновиди, а також про підробки.
Тепер же до особливостей, якими володіє каштановий мед. Це багато в чому допоможе розпізнати обман, а також не стати жертвою шахраїв.
Місце і час продажу
Далеко не у всіх регіонах країни росте велика кількість каштанів. Можна замовити в Яндекс Маркеті.
Щоб зібрати досить багато меду, потрібні цілі каштанові ліси. Уточніть, звідки привезена продукція. Перевірити, чи ростуть там ці дерева, не складно.
Також зверніть увагу на сезонність. Зазвичай мед збирають у червні. Зустріти не кристалізований мед взимку, а також на початку осені — величезна рідкість. Найімовірніше, це підробка. Або ласощі розбавляли, вытапливали та ін
Консистенція
Цей продукт після збору густіє. Тобто консистенція стає більш щільною. Але все одно продукція залишається рідкою.
Каштановий натурпродукт бджолиного виробництва за кілька років може не засахариваться. Кристалізується в декількох випадках:
- ласощі старе;
- смішно з іншими сортами меду;
- це фальсифікат з сиропу з добавками;
- порушені умови зберігання.
У всіх цих випадках купувати виріб не варто.
Ніколи не беріть мед з каштана, якщо він зацукрувався. Що саме знаходиться в банку, сказати складно. Але тільки не свіже бджолине ласощі.
Перевірити консистенцію і в’язкість легко. Треба взяти пластикову паличку, занурити у мед, і підняти. Слідкуйте за тим, як солодкість стікає. У цього продукту утворюється тонка, а також безперервна нитка. Опускаючись на поверхню, формується башточка.
Смак, аромат і колір
У каштанового меду унікальний, а також специфічний смак. Достатньо один раз спробувати. Сплутати з іншими сортами складно.
Тут характерна гіркоту. Легка, але помітна. Тільки на смак паленого цукру ніяк не схожий. Якщо при дегустації здається, складно пробуєте карамель з нагрітого цукру, то це фальсифікат.
Треба вивчити вміст баночки. Натурпродукт не буває каламутною. На дні ємності відсутній осад.
Запах приємний, а також легкий. Підробки не пахнуть взагалі, або у них виражений запах цукру.
Колір янтарний. Цим мед з каштана відрізняється від багатьох інших сортів.
Домашня тест-лабораторія
В домашніх умовах можна швидко перевірити каштановий мед на справжність.
Варто застосувати такі способи і знання.
- Процеси бродіння. У справжнього сировини їх не буває. Взагалі для меду нехарактерно бродити. Якщо з’являються бульбашки або інші ознаки бродіння, то це фальсифікат;
- Папір і вогонь. Кілька крапель меду слід покласти на аркуш паперу, після чого підпалити. У нормі папір згорить, але мед залишиться недоторканим. Якщо в складі є цукор, то ласощі також буде горіти;
- Хімічний олівець. Можна взяти трохи солодощі, і нанести на палець. Потім провести хімічним олівцем. Якщо все зі складом добре, то ніяких слідів не буде. Підробки вступають в реакцію;
- Промокашка. Візьміть промокальний папір. Нанесіть трохи ласощів. Якщо з іншої сторони з’явиться волога пляма, то це швидше цукровий сироп з добавками. Так справжній каштановий мед себе не веде;
- Хліб. В баночку слід опустити шматочок хліба. Почекайте 5 хвилин. Після цього в натуральному меду хліб твердне. У підробок зворотний ефект. Хліб розмокає;
- Йод. Достатньо взяти трохи солодощі, і капнути медом. Або розбавити ласощі у воді, і рідина додати йод. Підробка вступає в реакцію. З’являється синє забарвлення. Натуральний продукт ніяк на медичне антисептичний засіб не реагує;
- Вода. Просто розчиніть мед в теплій воді, або в гарячому молоці. Справжнє ласощі повністю розчиняється. Не залишається ніякого осаду. Підробки проявляють себе у вигляді опадів, а також з’являються пластівців;
- Відкритий вогонь. Спробуйте піднести сірник або запальничку до каштановому меду. Якщо це справжня продукція, нічого не станеться. Реакція підробки різна. Може горіти, пахнути хімією, а також горілим цукром.
Такі тести легко провести в домашніх умовах.
Але краще завжди перевіряти справжність каштанового меду при покупці.
Підводимо підсумки
Каштан — це багато в чому незвичайне рослина. Але улюблене бджолами. З нього збирають смачний і незвичайний продукт.
Досить дорогий сорт. Але об’єктивні причини.
Прикро лише, що під виглядом натурпродукту продають підробки. І не всі вміють визначати фальсифікат.
Вивчивши інструкції, читачі не стануть жертвою шахраїв. І зможуть повноцінно насолодитися смаком і користю каштанового меду.
Пробували каштановий мед? Як смак і аромат? Потрапляли на підробки? Що допомогло визначити фальсифікат?
Діліться власним досвідом, враженнями, а також відповідайте на питання.
На цьому все, а тому будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!