Як відрізнити справжній квиток на літак від підробки

Як виглядає підробка квитка на літак і оригінал? Читайте про особливості підробленої продукції перед купівлею неякісного товару в докладній статті з фото

Види квитків

Найпростіші підроблені квитки на літак Фотошоп допоможе зробити без проблем. Тільки важливо розуміти, що документи бувають різні. Одні видати за оригінал простіше. Другі майже неможливо.

  • Фізичні квитки. Це паперовий документ, для друку якого використовують бланк суворої звітності. Застосовують спеціальну щільний папір. Вона сама по собі має кілька ступенів захисту. Продаються лише через авіаційні каси і квиткових агентів;
  • Електронні. Їх купують через сайти. Сплативши замовлення, бланк приходить на пошту. Його можна роздрукувати, а також просто показати через екран смартфона.

Саме електронні авіаквитки підробляють найчастіше. Рідко можна зустріти фэйковый паперовий варіант. Всі ж отримати доступ до спеціальних бланків дуже складно.

Принцип роботи шахраїв

Зараз підробка квитків на літак — це поширене явище на просторах Інтернету.

Все починається з недосвідченого туриста, а також людини, яка хоче заощадити на подорожі. У підсумку через Інтернет вводить пошуковий запит типу «найдешевші квитки до Туреччини».

Тут його чекають ті самі шахраї, які готові забрати гроші, але не дати у відповідь нічого. Під виглядом офіційних сайтів і представників різних фірм, шахраї продають квитки по великих знижок.

Досить часто застосовують сайти-клони. Тобто повністю копіюється сайт досить відомої компанії. Але адресу трохи відрізняється. На це відвідувач не звертає увагу. І потрапляє у тенета шахраїв.

Виглядає це приблизно наступним чином:

  • Людина потрапляє на сайт шахраїв. Нічого не викликає підозри. Особливо у новачків. Бувалі туристи, які неодноразово користувалися сайтом компанії, зазвичай помічають підступ;
  • Далі йде пошук квитка. При цьому шахраї підключають справжні пошукові сервіси. Беруться дані про авіарейси і вартості. Але зменшують ціну, щоб заманити клієнта. Покупцеві вона подобається, і той клацає на кнопку оплати;
  • Оплата вже проходить на іншому сайті з іншим інтерфейсом. Щось типу звичайного платіжного шлюзу. Вводяться дані банківської картки;
  • За фактом це спеціальна сторінка, яка імітує принцип оплати цього банку. Але замість того, щоб оплатити квиток, людина фактично відправляє гроші зі своєї картки на іншу;
  • Навіть захист у вигляді підтверджень через СМС або коди може не спрацювати;
  • Плюс часто клієнти в поспіху не звертають увагу на дивні формулювання призначень платежів, а також способів перекладу.

Є й такі люди, хто хоче оплатити готівкою. Тоді шахраї дзвонять клієнту, і повідомляють, що такий формат оплати провести неможливо. В умовах пандемії це ще простіше, оскільки злочинці посилаються на ковідниє обмеження.

Як результат, гроші опиняються в руках шахраїв.

В кращому разі клієнт отримує документ-пустушку. Виглядає як квиток, але таким за фактом не є. При реєстрації відразу ж виявляється факт обману.