Як перевірити річ на оригінальність по штрих-коду

Дізнайтесь із статті, як правильно визначити оригінальність речі за її штрих-кодом. Через якийсь додаток можна швидко визначити через смартфон

Привіт, друзі! Сьогодні говоримо про штрих-кодах. Досить цікава штука в плані визначення підробок, а також захисту від контрафактної продукції. Справа все в тому, що з допомогою цього товарного елемента можна визначити оригінал, так і розпізнати підробку. Варто розповісти про те, як перевірити річ на оригінальність з кодом, і чи можливо взагалі підробити цей код.

Тут кожна цифра має певне значення. Вона не просто характеризує товар, але і показує виробника, країни виробника, а також ряд додаткової інформації.

Цей код зчитується спеціальними сканерами і додатками. Але при цьому також можна отримати, провівши прості математичні підрахунки.

Поняття про штрих коді

Як ви зрозуміли, підробка або оригінал по штрих коду точно може визначатися.

Але хочеться внести деяку ясність щодо того, що ж таке цей штрих-код (ШК).

Штриховими кодами називають послідовність чорних і білих смужок, які приховують в собі певну інформацію. Такий вид зручний для зчитування за допомогою спеціальних технічних пристроїв.

У багатьох випадках під штрих-кодом передбачена розшифровка, тобто цифрові позначення інформації, яка зашифрована в ШК. Це дозволяє без спеціального обладнання дізнатися основні відомості, а також перевірити на справжність.

У світовій практиці використовується система кодування EAN. Це загальноприйнятий порядок нанесення елементів. Це дозволяє сформувати код, в якому міститься основна інформація. Особлива система з регіональними відділеннями дозволяє виключити ймовірність появи двох різних товарних одиниць, що мають ідентичний ШК.

Кодування інформації буває лінійним і двомірним.

Лінійний ШК вважається звичайним. Читається тільки в одному горизонтальному напрямку. У таких ШК можна зашифрувати невеликий обсяг даних. Зазвичай це 20-30 цифр. В основі лежать нескладні штрихові коди, які можна вважати навіть недорогим сканером.

Є і двомірний ШК. Серед них популярним можна вважати QR код. Особливість двомірних систем в тому, що тут кодуються великі обсяги даних. Для зчитування потрібні спеціальні сканери, що дає можливість швидко і без помилок вивести великий обсяг інформації. Розшифровка здійснюється в 2 напрямках. А саме по вертикалі, а також по горизонталі.

Наносити ШК можна безпосередньо на виробничу упаковку, використовуючи типографический метод, або з допомогою самоклеючих етикеток. Останні роздруковуються на спеціальних принтерах.