Як відрізнити справжню друк від підробки: основні засоби

У статті ми навчимо вас визначати оригінальність друку, щоб не купити підробку. Дізнайтеся про недоліки у підробленої продукції і про всі особливості порівняння

Привіт, друзі! В наш час підроблені документи не рідкість. Юридичну силу папері з текстом надають підписи, штампи, а також печатки. Але підробка друку дозволяє обійти стороною ряд обмежень.

Важливо розуміти, що гроші — це далеко не єдиний вид цінних паперів. Є безліч документів, довідок, а також інших видів документації, здатних принести користь шахраєві шляхом обману.

Щоб підробка печаток і штампів не принесла вам ніякої шкоди, потрібно навчитися розрізняти їх від оригіналу.

Помилково вважати, що печатки із захистом від підробки уберігають на 100%. Насправді повноцінного захисту немає. Іноді лише фахівці шляхом уважного вивчення можуть сказати, підроблений цей бланк чи ні.

Робота над удосконаленням фальшивих печаток і підписів ведеться постійно. Так що ніколи не можна бути повністю впевненим у справжньому походження документа.

Види підробок

Зараз існує спеціальна програма для підробки печатки, доступ до яких може отримати кожен бажаючий.

При цьому нелегальна друк приносить прибуток і вигоду одним, але завдає шкоди іншим.

Уявіть, приміром, що в обхід керівника з питань екології підписали документ. Поставили нібито оригінальний підпис і штамп. Це дозволило вилити в озеро тонни хімікатів, оскільки на руках був дозвільний документ.

Прикладів того, до яких наслідків може привести використання підробленої печатки, маса. Це продаж квартири, машини, передача прав власності, а також ряд інших шахрайських схем.

Все розрізняють 5 видів підробок печаток.

 • Малювання. Тут частково перемальовували відбиток. Така підробка зазвичай видає себе граматичними помилками, асиметричним текстом, а також невідповідним шрифтом та іншими похибками;
 • Копіювати. Зазвичай тут розпливчасті штрихи, йде втрата глянцю і деформація паперу. Кольори бліді;
 • Саморобні кліше. У них незграбна конструкція літер, а також нерівномірне фарбування. Немає зарубок, а конфігурація оригінального малюнка спрощено;
 • Технічне копіювання. Тут застосовують різограф або сканер. При використанні різографа на пресі з’являються зарубки. А у сканерних копій немає приватних ознак;
 • Замовлення підробки через граверні майстерні. Така підробка штампів найбільш точна. Лише на професійному рівні зазвичай вдається визначити відмінності.

Виходить, що кустарне виготовлення дає більше шансів розпізнати обман, ніж професійний підхід.

Так чи інакше, потрібно знати, як відрізнити справжню друк від підробки.

Як визначити обман

До чого може призвести підробка документів з печаткою, передбачити складно. Але раз підроблена печатка комусь потрібна, то цілі у них точно не добрі. Це спосіб збагатитися за рахунок інших.

Фактично стороння людина отримує владу, якої у нього немає. Наскільки це гірше або краще підробки доларів, судіть самі. Створюється відчуття справедливе, що підроблені 100 доларів наносять не настільки колосальний збиток, як деякі документи з фальшивими підписами та штампами.

Поговоримо про ознаки підробки печатки, а також підпису.

Першим з них є надмірно яскравий, або ж слабкий відбиток печатки, а також розпливчастість. Але це очевидна ознака.

Багато шахраї уникають настільки примітивних способів копіювання. Вони підходять до питання більш відповідально та уважно.

Все одно це не заважає зайвий раз поглянути на штамп, подивитися, що там написано, і відповідає штамп оригінальним параметрами. Приміром, назва компанії може бути написано неправильно.

Базовими ознаками того, що це підроблена печатка, є:

 • занадто яскравий колір;
 • блідий і нечіткий відбиток;
 • граматичні помилки;
 • криві і нерівномірні символи;
 • різний шрифт;
 • несиметричність;
 • різний інтервал між літерами;
 • відсутність дрібних деталей оригінального штампа;
 • перекоси і гуляють літери.

до Речі, до питання про те, як буде каратися навмисна підробка відбитка печатки, штампів, бланків, а також їх збут і розповсюдження.

Можливо 2 варіанти. Це залучення за Кпап, або за КК.

При адміністративної відповідальності покарання становить від 30 до 50 тисяч рублів. При повторному порушенні від 50 до 100 тисяч.

Що ж стосується кримінальної відповідальності, то тут можна позбутися волі на строк від 3 місяців до 4 років.

Гумові, дерев’яні та фотополімерні кліше

При більш серйозному підході до копіювання штампів, розпізнати обман буде помітно складніше.

Недобросовісні підприємці, а також шахраї часто застосовують саморобні кліше на основі дерева і гуми. На них висікається необхідний текст.

Підроблені відтиски, виконані за таким принципом, зазвичай розпізнаються за:

 • спрощеного зображення літер без зарубок;
 • незграбності символів;
 • обривистим штрихам.

Неозброєним оком розпізнати обман важко. Але багато залежить від того, наскільки майстер делікатно підійшов до створення кліше.

Є приклади жалюгідних пародій на оригінальні кліше. Тут одразу ж видно неоднакові за розміром букви, а також дзеркальні знаки. Майстер просто переплутав, або забув, що висікати символи потрібно задом наперед.

В дешевих кліше наявність помилок також не рідкість.

Є й інший вид кліше. Це фотополімерні вироби. Відбитки з їх допомогою виходять рівними і чіткими. Але зрозуміти, що це копія, все одно можна.

В основному за рахунок нефарбованих точок не штрихах. Таке відбувається, оскільки в полімерному речовині лопаються бульбашки. Також часто не буває деякі дрібних, але важливих елементів. Той же знак пунктуації.

Якщо друку викликає підозру хоча б один символ, не поспішайте підписувати документ.

Копіри, сканери і принтери

Також підробка відбитка печатки реалізується з допомогою комп’ютерної техніки. Це принтери, сканери, а також копіювальні машини.

Спочатку відбиток створюють і редагують через комп’ютерні програми. А потім йде друк прямо на документі.

Розпізнати такі підробки можна. В основному відбитки, зроблені за цим методом, темніше, ніж на оригіналі. Вся справа в тому, що на струменевих принтерах застосовується метод друку дрібними крапками. І чим світліше буде зображення, тим легше помітити ці точки. Щоб не видати себе, шахраї спеціально затемнюють друк.

Оскільки штампи синього кольору, для отримання потрібного відтінку принтера доводиться змішувати різні фарби. Як результат, відтінок підробки не відповідає відтінку оригіналу.

Ще варто спробувати використовувати простий тест. Потрібно крапля води. Якщо капнути на оригінал, то відбиток стане рівномірно синім. Копії ж від води стають як би брудними.

Деякі застосовують і лазерні принтери. У них друк більш рівномірна, якщо порівнювати зі струминними аналогами. Але роздруківка відбитків на техніці — це завжди характерний зовнішній вигляд ксерокса. Візуально це легко помітити.

Підводимо підсумки

Печатки і штампи — це серйозний вид шахрайства, за який можна отримати реальний тюремний термін.

Бо до створення таких копій підходять вкрай делікатно, а також ретельно. Важливо добитися ідеального подібності з оригіналом, щоб ніхто не запідозрив обман.

А ось дешевих копій не так багато. Зазвичай їх використовують недалекоглядні шахраї, спраглі швидкої і легкої наживи. Саме вони найчастіше потрапляють у пастки вартових правопорядку.

Якщо сумніваєтеся в достовірності документа з підписами та штампами, у вас є законне право їх не підписувати, а також вимагати експертизу.

Стикалися з підробленими документами? Яким чином копіювали штампи або підпису? До яких наслідків це призвело? Перевіряєте документи і як це робите?

Чекаємо ваших відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!