Як відрізнити справжні 500 рублів від підробки

Читайте про способи відмінності підробки 500 рублів від оригіналу. Зі статті дізнаєтеся, чим відрізняються справжні гроші від неякісного фальсифікату перед покупкою

Всім привіт! Практика показує, що найбільш популярною купюрою у фальшивомонетників у Росії є саме номінал 500 рублів. Більш дрібні купюри друкувати практично безглуздо. Адже покарання буде однаково високим, а прибуток менше. Великі купюри також не зовсім вигідні, оскільки перевіряють їх значно частіше. Тому на питання про те, як відрізнити 500 рублів від підробки, потрібно відповісти обов’язково.

Взагалі підробка 500 рублів з’явилася майже відразу після офіційного випуску банкноти.

Сучасний варіант заснований на дизайні 1997 року. Саме тоді була випущена купюра. А сам квиток ввели в обіг з 1 січня наступного року, тобто 1998.

При цьому проводилося кілька модернізацій, спрямованих на підвищення безпеки, а також захист від копіювання. Відбувалося це в 2001, 2004, а також в 2010 році.

Зовнішній вигляд і характерні особливості

Щоб розпізнати фальшиві 500 рублів, потрібно дізнатися про оригінальну банкноту. Те ж саме стосується підробок 1000 рублів, а також не менш популярних копій 5000 рублів, які активно циркулюють на російському ринку.

Звичайно, що людину збиток від отримання 500 рублів не порівняти з тим, скільки він втрачає, якщо купить підроблені 100 доларів. Але все одно вміти розпізнавати обман потрібно.

Якщо хочете знати, що видають себе підроблені 500 російських рублів, тоді врахуйте деякі особливості оригінальної купюри:

  • Банкнота має домінуючі синьо-фіолетові і рожеві відтінки;
  • На лицьовій стороні намальований пам’ятник Петру 1. Він стоїть на тлі вокзалу, а також парусного судна в місті Архангельськ;
  • Із зворотного боку зображується Соловецький монастир, а ззаду нього, на тлі Святе озеро;
  • Захисна нитка знаходиться в папері, і розташовується вертикально. Тут проглядаються символи, які повторюються. На поля нанесені водяні знаки.

Але це загальні ознаки.

Окремо варто подивитися модифікацію банкнот в різні роки.

Як змінювалося оформлення та захист купюри

З плином часу в купюру номіналом 500 рублів вносилися певні зміни.

  • 1997 рік. Центральне зображення залишалося на всіх 4 версіях. Але вносилися зміни. У купюри першого покоління 1997 року по озеру ще плив коч з двома щоглами. Це символ човни поморців. Але потім цю човен прибрали. Спочатку монастир не мав куполів, а також зображувався напівзруйнованим. У 2010 році його зробили цільним і красивим;
  • 2001 рік. Після модифікації 2001 року з’явилося відображення під ультрафіолетом. Також з правого боку відносно рельєфного тиснення зробили напис для слабозорих людей з текстом Модифікація 2001 року. Плюс з’явилася серія, що включає 2 літери, і серійний номер. Останній складається з 7 цифр;
  • 2004 рік. Тут підвищили рівень захисту за кількома пунктами. Крім вже наявних 22 захисних елементів, додали ще 4. Замість захисної нитки вставили металізовану. Для знака Банку Росії почали використовувати фарбу, яка змінює колір залежно від кута нахилу. Додали напис для слабозорих. Тепер «модифікація 2004 року». На просвіті можна побачити дрібні отвори. Причому останній елемент підробити дуже складно. В основному шахраї використовують голки. А з-за проколювання отвори можна відчути пальцями. В оригіналі такого бути не повинно;
  • 2010 рік. Ця версія 500 рублів вважається найбільш захищеною. В обороті вона з вересня 2011 року. Тут змінили оформлення грошових знаків, а також зображень. Використовується водяний знак, рельєфні штрихи на полях і текст про модифікації 2010 року.

Враховуючи рівень зростання захисту купюри, шахраї намагаються в основному підробляти банкноти старих зразків.

Як розпізнати оригінал

Тепер до питання про те, як відрізнити фальшиві 500 рублів. Для цього потрібно розібратися в захисні елементи банкноти.

Самі захисні ознаки поділяються на візуальні, а також машиночитані. Перші можна визначити, вивчивши зовнішній вигляд купюри, помацати її, або подивитися через луку. Другі ознаки помітні тільки за допомогою спеціальної техніки.

Тепер пройдемося по основним елементам захисту.

  • Захисна нитка. Справжні 500 рублів і підроблені можна відрізнити за металізованої нитки. На саму нитку наноситься зображення у вигляді числа 500, а також ромбів. Із зворотного боку ця ж сіра смуга. На просвіті видно в світлих відтінках, а також з цифрами та фігурами, але вже на темному фоні;
  • Рельєфний напис. Всього на 500 рублях передбачено 4 рельєфні позначки. Це штрихи на полях, мітка для людей з поганим зором, символ банку Росії, а також рядок з написом «Квиток Банку Росії». Якщо хоча б одна з них не рельєфна, це ознака підробки;
  • Водяний знак. Наноситься на полю купюри. Водяний знак в оригіналі виконаний у вигляді поєднання портрета Петра 1, до числа 500;
  • Перфорація. Грошовий знак номіналом 500 рублів має мікроперфорацію. Виконана у вигляді числа 500. Можна побачити на просвіті біля вітрильника. Хоча перфорація включає численні отвори, на дотик вони не відчуваються;
  • Райдужні смужки. На банкноті можна побачити переливчастий блиск за рахунок захисної нитки. Проглядається при зміні кута огляду. У підсумку замість 500 і ромбів людина побачить мерехтливі змінюються кольору;
  • Мікроузори. Видно тільки через лупу. Знаходяться посередині з лицьової сторони, а також знизу і зверху по краях зворотного боку;
  • Букви РР. Їх можна побачити лише його подивитися на неї під кутом. Розташовані приховані літери на стрічці з орнаментом;
  • Багатобарвна цифра 500. Можна побачити під ультрафіолетом, а також під нахилом. Всі цифри мають різний окрас. Якщо злегка повернути, або нахилити, у цифр зміниться колір.

Спираючись на ці характерні ознаки, можна зрозуміти, що перед вами підробка або оригінал.

Ознаки підробки

Тепер до питання про підроблені 500 рублів, як виглядають і чим відрізняються на тлі оригіналу.

Не завжди вдається без проблем розібратися в тому, як відрізнити підробку 500 рублів, оскільки деякі копії виконані досить якісно.

Зауважити фальшивку зазвичай вдається за такими ознаками:

  • якщо згорнути банкноту, фарба в місцях згину може обсипатися і кришитися;
  • при нанесенні води на копію рідина забарвлюється, а картинка розмивається;
  • фальшивка шорстка, в той час як оригінальна банкноти гладка;
  • мікроперфорації можна відчути рукою, що вказує на застосування голок, а не спеціального обладнання;
  • лінії не переливаються і не змінюють колір.

Зібравши воєдино всю інформацію, обдурити вас підробленими 500 рублевими купюрами буде складно.

Що робити з фальшивками

Отримавши в руки підробку, багато хто не знають, що робити, як вчинити.

Для початку запам’ятайте, що розраховуватися такими купюрами не можна. Особливо, якщо ви знаєте про факт підробки цього папірця. Та й при розрахунку фальшивкою, коли про це не знаєш, буде складно довести невинність. Це кримінальний злочин.

Як варіант, підробку можна віднести в поліцію, або у відділення банку. У банку на купюру поставлять спеціальну печатку. Вона буде свідчити про те, що розраховуватися цими грошима не можна.

Якщо ж звернутися в поліцію, тоді доведеться писати заяву, а також згадувати, коли і як фальшиві гроші потрапили в руки.

Особливого сенсу ні в тому, ні в іншому немає. Особливо, якщо це одна банкнота. Інша справа, якщо з вами розрахувалися за дорогий товар або послугу великою кількістю підробок. Тоді обов’язково звертайтеся в поліцію, щоб знайти злочинця, і повернути свої гроші. Тільки вже справжні.

Наявність підробки в гаманці не завадить. Це буде хороший спосіб швидше навчитися відрізняти оригінал від фальшивки. Свого роду наочний посібник.

Наостанок

І наостанок цікаві факти.

хто знає, що 500 рублів прийнято називати пятихаткой. Але чому так?

Свою назву гроші отримали ще в дореволюційний час. Тоді люди об’єднали 5 купюр номіналом 100 рублів. На них зображували Катерина 2. Об’єднавши 5 купюр в одну, вийшло, що на них 5 Кати.

Спочатку в ужитку не було поняття п’ять кати, потім спростилося до пятикатки, а потім і зовсім перетворився в сучасне поняття п’ятихатка.

Ще один цікавий факт. Тільки після 2000 року з’явилися купюри, номінал яких перевищував 500 рублів. До цього саме 500 рублів вважалися найбільшими в Росії.

Наступний факт не з нашої країни. Але багато були б не проти його застосування і у нас. Факт стосується заходів покарань стосовно фальшивомонетників.

В Англії до 17 століття за такий вид злочину винного чекала смерть. Причому фальшивомонетника могли четвертувати, або ж спалити на очах у натовпу.

Які ще цікаві факти знаєте про гроші? Зустрічалися підроблені 500 рублів? Як розпізнали обман?

Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!