Як відрізнити справжній квиток на літак від підробки

Як виглядає підробка квитка на літак і оригінал? Читайте про особливості підробленої продукції перед купівлею неякісного товару в докладній статті з фото

Всім привіт! Щоб потрапити на борт літака, і відправитися в подорож, спочатку потрібно придбати квиток. Проблема лише в тому, що часом люди стикаються з шахраями. Через власну неуважність, а також через бажання заощадити. Важливо розуміти, що професіонали можуть без проблем підробити квиток на літак. Зрозуміло, людина заплатить за нього повну суму. Але нікуди не полетить. Тому потрібно знати, як відрізнити справжній квиток на літак від підробки.

Коли наближається відпустка, людина думає, куди йому полетіти, в якій країні відпочити. Бажає злітати в іншу частину країни. Причому підробка внутрішніх квитків не менш поширена, ніж виготовлення фейкових закордонних документів для перельоту.

І ще один нюанс. Говорячи про підроблений квиток на літак, в основному мова йде про електронному форматі цього документа.

Види квитків

Найпростіші підроблені квитки на літак Фотошоп допоможе зробити без проблем. Тільки важливо розуміти, що документи бувають різні. Одні видати за оригінал простіше. Другі майже неможливо.

  • Фізичні квитки. Це паперовий документ, для друку якого використовують бланк суворої звітності. Застосовують спеціальну щільний папір. Вона сама по собі має кілька ступенів захисту. Продаються лише через авіаційні каси і квиткових агентів;
  • Електронні. Їх купують через сайти. Сплативши замовлення, бланк приходить на пошту. Його можна роздрукувати, а також просто показати через екран смартфона.

Саме електронні авіаквитки підробляють найчастіше. Рідко можна зустріти фэйковый паперовий варіант. Всі ж отримати доступ до спеціальних бланків дуже складно.

Принцип роботи шахраїв

Зараз підробка квитків на літак — це поширене явище на просторах Інтернету.

Все починається з недосвідченого туриста, а також людини, яка хоче заощадити на подорожі. У підсумку через Інтернет вводить пошуковий запит типу «найдешевші квитки до Туреччини».

Тут його чекають ті самі шахраї, які готові забрати гроші, але не дати у відповідь нічого. Під виглядом офіційних сайтів і представників різних фірм, шахраї продають квитки по великих знижок.

Досить часто застосовують сайти-клони. Тобто повністю копіюється сайт досить відомої компанії. Але адресу трохи відрізняється. На це відвідувач не звертає увагу. І потрапляє у тенета шахраїв.

Виглядає це приблизно наступним чином:

  • Людина потрапляє на сайт шахраїв. Нічого не викликає підозри. Особливо у новачків. Бувалі туристи, які неодноразово користувалися сайтом компанії, зазвичай помічають підступ;
  • Далі йде пошук квитка. При цьому шахраї підключають справжні пошукові сервіси. Беруться дані про авіарейси і вартості. Але зменшують ціну, щоб заманити клієнта. Покупцеві вона подобається, і той клацає на кнопку оплати;
  • Оплата вже проходить на іншому сайті з іншим інтерфейсом. Щось типу звичайного платіжного шлюзу. Вводяться дані банківської картки;
  • За фактом це спеціальна сторінка, яка імітує принцип оплати цього банку. Але замість того, щоб оплатити квиток, людина фактично відправляє гроші зі своєї картки на іншу;
  • Навіть захист у вигляді підтверджень через СМС або коди може не спрацювати;
  • Плюс часто клієнти в поспіху не звертають увагу на дивні формулювання призначень платежів, а також способів перекладу.

Є й такі люди, хто хоче оплатити готівкою. Тоді шахраї дзвонять клієнту, і повідомляють, що такий формат оплати провести неможливо. В умовах пандемії це ще простіше, оскільки злочинці посилаються на ковідниє обмеження.

Як результат, гроші опиняються в руках шахраїв.

В кращому разі клієнт отримує документ-пустушку. Виглядає як квиток, але таким за фактом не є. При реєстрації відразу ж виявляється факт обману.

Як захиститися від обману

Оскільки підробити електронний квиток на літак досить просто, потрібно чітко розуміти, як уникнути подібного, і не допустити оплати грошей за фейковий бланк.

Для боротьби з Інтернет-шахраями рекомендується дотримуватися таких правил:

  • Перевірте, чи на тому сайті ви знаходитесь. Здійснюйте Покупки лише через офіційні сайти. Запам’ятайте правильність написання адреси, а також домен;
  • Значок безпеки. Це замочок, який зображений близько адреси сайту. Це гарантія того, що сайт працює з безпечного протоколу. Плюс клікніть на замочок для перевірки сертифіката;
  • Скористайтесь сервісом Whois. Він дозволяє перевіряти справжність домену. Так можна дізнатися, коли він був створений, до прикладу;
  • Перевіряйте сторінку оплати. Читайте уважно, кому, куди і за що ви переказуєте гроші. Якщо оплата квитка передбачає переказ коштів на картку фізичної особи, це, напевно, обман. Плюс шанси на повернення коштів після такого перекладу мінімальний.

Це базові правила і поради, на які потрібно спиратися.

Як перевірити справжність авіаквитка

Підробка документів — це поширена практика. Часто водії стикаються з підробленими полісами ОСАЦВ. Є й інші подделываемые документи, на яких ставляться фейкові штампи та печатки, що також створює проблеми.

Тепер поговоримо про те, як розпізнати несправжні квитки на літак, і що в цьому може допомогти.

Цікаво, що в практиці міжнародних авіа перельотів електронні квитки стали обов’язковими для всіх авіакомпаній ще з 2008 року. А вперше їх почали використовувати в 1996 році.

Не варто переживати, що на руках у вас немає паперового документа. Для зручності усіх боків зараз активніше впроваджують електронний формат.

Перевірити можна і електронний бланк. Зробити це можна за:

  • номером квитка;
  • номером броні;
  • прізвища;
  • копії квитка;
  • через Інтернет.

Коротко розповімо про кожного з варіантів.

Номер квитка

Найпростіше визначити справжність паперового, а також електронного квитка за його номером.

Перший варіант — це зателефонувати в авіакомпанію, на літак якої був куплений квиток. Зазвичай є офіційні представники в Росії. А тому спілкуватися іноземною мовою не доведеться. Досить продиктувати співробітникові номер, який підтвердить автентичність, а також відповість на інші питання.

– Є ще більш простий варіант. Для цього потрібен комп’ютер або смартфон з виходом в Інтернет. Заходьте на офіційний сайт авіакомпанії, і в спеціальному полі вводите номер квитка.

Купуючи через спеціалізовані агентства, для перевірки допоможуть сайти систем бронювання. Це Galileo, Amadeus, Sabre та Сирена Тревел.

Вказавши номер, відкривається докладна інформація про квитку.

Номер броні

Буває так, що самого квитка на руках немає, зате є номер броні.

Тут принцип такий же, як і в попередньому пункті. Тільки разом номера квитка вказуєте або називаєте код броні.

Ще один момент. Використовуйте адреси офіційних сайтів, а також їх телефонні номери. На підроблених квитках можуть вказувати некоректні дані. У підсумку людина зателефонує у підставний колл-центр, а не в офіційний.

Прізвище

Інший варіант — це перевірка по прізвища покупця авіаквитка.

Тут можна скористатися спеціальними сервісами. Приміром, OneTwoTrip. Тут досить указати прізвище, навіть якщо немає номера квитка або броні.

Ще перевірка за прізвищем проводиться в телефонному режимі, звертаючись до представників авіакомпанії. Тільки будьте готовими до того, що співробітник може задавати додаткові питання. Найчастіше це телефонний номер або електронну адресу, через який здійснювалася покупка і бронювання авіаквитка.

Копія квитка

Купуючи або бронюючи квиток на літак, майже завжди у покупця є можливість самостійно роздрукувати електронну версію документа.

Перевіряти справжність не складно. Адже на квитку вже є всі дані для перевірки.

Зараз використовується зручна схема зчитування штрих-кодів, а також QR-кодів.

Плюс на копії буде видно номер броні або самого квитка. А тому перевірити перераховані вище способами не складе труднощів.

Інтернет

Це різного роду сервіси, а також сайти авіакомпаній.

Переконатися, що справжній квиток можна через сайт авіакомпанії, літаком якої ви летите.

Перевірте всі ті пункти, які обговорювалися в питанні пошуку безпечного сайту. Якщо це не підставний ресурс, перевірка дасть зрозуміти, чи не обманув вас посередник.

Як бачите, ситуація з авіаквитками не така складна. Тут не потрібно докладати неймовірних зусиль, з лупою розглядати квиток, щоб зрозуміти, справжній він чи ні.

Але і простота покупки авіаквитків в умовах загальнодоступності Інтернету і різних онлайн сервісів змушує приспати пильність деяких людей. Так вони виявляються на підставних сайтах, а замість оплати квитків для польоту в заплановану відпустку віддають гроші шахраям.

Як купуєте квитки? Завжди чи перевіряєте їх на справжність? Які способи перевірки використовуєте? Доводилося стикатися з шахраями? Як це зрозуміли?

Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!