Привіт, друзі! Купивши підроблену іноземну валюту, можна втратити солідну суму грошей, враховуючи курс стосовно російського рубля. Тому в цьому питанні потрібно бути уважним, а також акуратним. Сьогодні говоримо про 100 доларів — як відрізнити оригінал від підробки.
В цей час долари залишаються найпопулярнішою іноземною валютою в світі. Що ж стосується номіналу, то 100 доларові банкноти перевершують навіть 1 долар. У зверненні по всьому світу саме номінал 100 доларів лідирує.
Звідси цілком логічно, що потрібно детально розглянути ознаки копії, а також дізнатися, як повинна виглядати оригінальна банкнота.
Ознаки справжніх 100 доларів
Тепер до питання про те, як відрізнити справжні 100 доларів від підробки. Тут багато в чому допоможуть знання про ознаки оригіналу.
Мова піде про 2 серіях, які знаходяться в обігу в Росії і інших країнах. Це серія зразка 1996-2006 роки, а також оновлена купюра NexGen.
Дизайн у них в принципі схожий. Але все одно різниця є.
В обох випадках з лицьової сторони знаходиться:
- портрет Б. Франкліна;
- друк федеральної резервної системи США (обов’язково чорний колір);
- зелена друк казначейства США;
- підпису головних керівників Міністерства фінансів і Казначейства країни.
Із зворотного боку намальований фасад Палацу незалежності, який розташовувався у Філадельфії. Саме там і підписували Декларацію про незалежність, а також Конституцію.
Чим же відрізняються між собою купюри нового і старого зразка? Тут нічого складного немає.
- Серія 1996-2006 років. Тут 100 доларів роблять з паперу жовтого кольору. Захисні волокна, виконані синім і червоним кольором, впроваджені хаотично;
- Серія NexGen. Тут папір вже блакитного кольору з легким жовтуватим відтінком. На банкноті присутній витяг з Декларації про незалежність, а також малюнок пера, яким документ підписувався. Ще є широка захисна стрічка синього кольору. Обов’язково наноситься дзвіночок всередині чорнильниці. Не забули і про волокна захисту. Вони мають червоний і синій колір. Плюс за кількістю їх більше, ніж у купюри старого зразка.
Цікаво, що вперше підробку 100 доларів нового зразка (NexGen) виявили саме на території країн СНД. Хоча рівень копій досить низький, все одно їх обов’язково слід перевіряти. До того ж, шахраї постійно нарощують можливості, знаходять нові способи більш якісного і точного копіювання.
А хто намальований на 100 доларах
Далі поговоримо про те, як відрізнити 100 доларів від підробки. Але зараз невеликий ліричний відступ.
хто знає, що на американських доларах зображуються портрети колишніх президентів. Нібито купюра номіналом 100 доларів не виняток, адже там намальований Бенджамін Франклін.
Але це популярне оману про те, що він був президентом. Насправді немає. Він відомий політичний діяч, а також журналіст, видавець і винахідник. Ще його вважають масоном.
Франклін був одним з тих, хто очолював війну США за незалежність. Він єдиний із засновників, який поставив підпис на 3 ключових документах, сформували по суті США. А саме:
- Декларація незалежності;
- Конституція;
- Версальський мирний договір від 1783 року.
Використання портретів відомих особистостей на купюрах — це популярний хід у більшості країн світу. Це обумовлено тим, що по обличчю людям простіше зрозуміти, який це номінал. А тому досить поглянути на портрет, і ти розумієш, яка купюра у тебе в руках.
Перевірка на справжність
Щоб куплена підробка 100 доларів не залишила істотну дірку у вашому бюджеті, рекомендуємо перед покупкою ретельно її перевірити.
Враховуючи співвідношення долар — рубль, навіть 100 доларів для багатьох людей — це велика сума.
- Зображення. За оригінал іноді видають купюри, надруковані для використання в кіно. Виглядають як справжні. Але є напис досить великими буквами праворуч від портрета, де зазначено, що це 100 доларів для зйомок у фільмах. Ще багато підробки переробляють доларів меншого номіналу. Перуть зображення, залишаючи захисні елементи. Але тоді основне зображення, а також прихований портрет будуть ставитися до різних людей;
- Рельєфність. Частина елементів на 100 доларах друкують металлографическим методом. Це дозволяє відчувати зображення пальцями, обмацуючи їх. У старої серії це всі зображення на лицьовій і зворотній стороні. Не рахуючи серійний номер, печатка міністра, а також індекс літер і цифр під лівим серійним номером. У нового зразка це таке більшість елементів;
- Колір. Підробки часто видають себе не відповідним оригіналу відтінком. На старій серії з лицьової сторони домінує чорний і світло-жовтий колір. З оборотної зелений і світло-жовтий. У нового зразка 100 доларів з двох сторін домінує блакитний колір з легким жовтуватим відтінком;
- Якість зображень. Кожен малюнок на 100 доларах надрукований максимально якісно, а також чітко і без спотворень. Це відноситься і до дрібних малюнків, тексту;
- Розмір. Геометрично розмір купюр нового і старого зразка не змінився. Це суворо 156х66 мм.
Але це не всі нюанси, на які варто звертати увагу.
Додаткові ознаки
Є ще кілька ознак, які допоможуть вирішити, підроблені ці 100 доларів чи ні.
- Водяний знак. На сотні баксів використовують багатотоновий портрет Франкліна. Тільки в зменшеному масштабі. Придивіться до портрета. На нових 100 доларів Франклін на себе не особливо схожий. Але водяний знак копії ще більш безглуздий. У купюри старого зразка портрет майже ідентичний основному;
- Колір дзвоника. Стосується лише сотні доларів нового зразка. Колір дзвоника буде змінюватися від мідного до зеленого, в залежності від кута падіння світла. Повинен з’являтися ефект, немов дзвіночок зникає і з’являється;
- Колір цифр номіналу. З лицьового боку в правому нижньому кутку наноситься номінал банкноти. Причому тут застосовують оптично змінну фарбу OVI. Нахиляючи банкноту, у старого зразка колір буде змінюватися з зеленого на чорний. У нового зразка йде зміна від мідного до зеленого;
- Прихована нитка. В товщу паперу впроваджується полімерна прозора смужка. На ній металізований текст USA 100. Розташований у прямому та перевернутому положенні. Якщо підвіски ультрафіолетову лампу, нитка засяє рожевим кольором. Причому з обох боків купюри.
Спираючись на ці дані, в домашніх умовах можна розпізнати фальшиві 100 доларів.
Професійна перевірка
на Жаль, але у себе вдома, не маючи відповідного оснащення та обладнання, перевірити сто баксів на професійному рівні не вийде.
Якщо говорити про перевірку на рівні банку, де як раз обладнання є, то тут орієнтуються також на:
- сітчасту структуру папери;
- захисні волокна червоного і синього кольору;
- фонові захисні сітки;
- антисканерні коди;
- високий друк.
до Речі про високого друку. Це спеціальний метод нанесення фарби під тиском виступаючими друкуючими елементами.
У цієї технології є 2 ключові особливості, на які й опираються співробітники банків.
По-перше, обов’язково повинні бути присутніми згустки фарби, які видавлюються по краях друкованих елементів. По-друге, папір трохи деформується на ділянках, де завдали друковані знаки.
Високий друк — це аналог штемпелів, гербів, штампів і звичайних печаток, що використовуються повсюдно і повсякчасно. Але це зовсім не означає, що скопіювати такий метод дуже легко. Навпаки. Саме тут зазвичай шахраї і проколюються.
Підводимо підсумки
Як і в інших номіналів, 100 доларів мають свої характерні особливості.
Існують різні способи підроблення. Але також є різні варіанти, щоб розпізнати обман.
Тепер і ви знаєте про основні з них. Так що потрапити в пастку шахраїв не вийде.
Не варто покладатися на те, що покупка доларів у банку — це гарантія захисту від копій. Не завжди співробітники уважно перевіряють гроші. А тому і в їх руках можуть виявитися фальшивки. Покладайтеся на власні знання та вміння.
Часто купуєте і міняєте долари? 100 доларів якого зразка вам подобаються більше? Як перевіряєте валюту при купівлі? Доводилося стикатися з підробками?
Чекаємо ваших відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.
На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!