Здравствуйте, шановні читачі, а також гості нашого сайту! Сьогодні говоримо про те, як відрізнити 5000 купюру від підробки.
Це проблема всієї країни. Уявіть, що людина може отримати зарплату фальшивками. Або зняти в банкоматі підроблені гроші. Нічого приємного тут немає. Обміняти буде проблематично. А передавати підробку далі по руках багато хто не може з міркувань совісті.
Щоб не виникало проблем, потрібно навчитися відрізняти, яка купюра або банкнота у ваших руках.
Проблема купюри
Про фальшиві гроші 5000 рублів росіяни дізналися досить давно. У свій час хлинули на ринок копії створили масу неприємностей.
У 2013 році більшості великих банків довелося припинити прийом цих грошових знаків. Їх не допускали до платіжних терміналів, а також банкоматів. У фінансових установах взяли паузу для того, щоб оновити програмне забезпечення. Важливо було швидко навчити систему розпізнавати фальшивку.
Цікаво і те, що шахраї використовують копії низької якості. Іноді оборот відсутня. Сама папір чорно-біла. Але банкомати цього визначати не могли.
Вже минуло 7 років. Але грошовий знак в 5000 рублів активно продовжують підробляти. І завдання звичайної людини в тому, щоб знати, як відрізнити підробку від оригіналу 5000 рублів, а також не стати жертвою шахраїв.
Як перевіряється підробка
Є кілька способів, що дозволяють виконати огляд, а також пересвідчитися у справжності купюр в 5000 рублів і іншого номіналу.
Зробити це можна:
- на просвіті;
- лупою;
- під змінам кута зору;
- навпомацки;
- з допомогою датчика магнітного поля;
- оптичним датчиком;
- датчиком ультрафіолетового та інфрачервоного типу.
Не у всіх простих громадян є набір такого обладнання. Від цього запитання про те, як відрізнити підроблену 5000 купюру від справжньої дещо ускладнюється.
Чим виділяється справжня купюра
Сам ЦБ намагається передбачити максимум елементів захисту.
Всього виділяють 9 ступенів протекції від копіювання національної банкноти:
- використовується сіра захисна нитка;
- цифри 5000 розташовуються на захисній стрічці а при нахилі зміщуються;
- присутні елементи на основі магнітних і люмінесцентних речовин;
- берег Амура зображується з дрібними графічними компонентами;
- на гербі Хабаровська знаходиться спеціальна смуга, яка зміщується, якщо нахиляти банкноту;
- саме число 5000 виконано з численних мікроотворів;
- як водяних знаків наноситься цифра 5000, а також портрет Муравйова;
- наносяться написи рельєфні у вигляді «Квиток банку», 5000, а також п’ять тисяч рублів, плюс є мітка для людей зі слабким зором;
- присутній мікротекст з 7 смуг «ЦБРФ5000».
Ідеально підробити кожен елемент неможливо.
Але іноді в цьому немає необхідності.
Важливо виділити один нюанс. Більшість підробок такого номіналу копіюють банкноти російського банку зразка 1997 року. Ввели в обіг у 2006 році. Потім модифікували в 2010 році. До громадянам нова купюра потрапила у вересні 2011 року.
Оновлені купюри стало складно підроблювати. Це обумовлено появою нових захисних елементів. Плюс програмне забезпечення в банкоматах, а також терміналах стало набагато ефективніше.
Різновиди копій
Якщо перед вами виявилася п’ятитисячний купюра — як відрізнити підробку?
Тут не зайвим буде дізнатися про існуючі види копій. Фахівці розрізняють 4 категорії фальшивок:
- Реалістична копія. Повністю повторює оригінальну банкноту. Висока якість не дозволяє виявити обман без знань, а також спеціального обладнання;
- Чорно-білі підробки. Мають кілька ознак оригінальної валюти. Придатні тільки для використання в банкоматах, платіжних терміналах;
- Склеєні. Складаються з 2 частин. Це половина цієї купюри, а також половина від підробки. Іноді чорно-білою. Працює тільки в банкоматі або терміналі.
Так, зміни в програмному забезпеченні допомогли. Але не на 100%.
Навіть колишні підробки вдавалося використовувати для поповнення мобільного рахунку, а також електронної валюти. Далі шахраям залишалося просто вивести гроші, перевести їх у готівку, і отримати на руки оригінал.
Як ідентифікувати підробку
Тепер нас цікавить підробка 5000 рублів — як відрізнити її від справжньої купюри.
Влітку 2020 року в поліції зафіксували численні факти появи підроблених грошей. Причому основна маса з них номіналом 5000 рублів.
Основні місця збуту — кіоск, магазини, ринки, а також автозаправні станції.
Важливо пам’ятати про основні ознаки. У поліції радять перевіряти банкноти не за 1, а за 3-4 захисних елементів.
І якщо перед вами підробка 5000 рублів, як відрізнити від оригіналу? Тут можна дати кілька порад.
- Водяний знак. В оригіналі на водяному знаку зображується голова пам’ятника, присвяченого Муравйову-Амурського, а також цифра 5000. Близько числа є більш світлі ділянки паперу, якщо порівнювати з основним фоном. Число світліше;
- Мікроперфорації. Виконані у вигляді числа п’ять тисяч. Реалізовано паралельними рядами з мініатюрних отворів. Побачити їх можна на просвіті. На дотик не відчуваються. Ця ознака присутня на банкнотах 2006 і 2010 року модернізації;
- Кіп-ефект. Знаходиться на орнаментальної стрічки. Дивитися потрібно на лицьовий бік банкноти. Якщо поглянути під гострим кутом, то під ногами пам’ятника можна побачити дві букви Р. Подивіться на папірець прямо. Так букв не буде видно. Кіп-ефект доступний на всіх купюрах;
- Герб. Спробуйте покачати купюру. При цьому герб повинен змінюватися. З лицьового боку колірне оформлення герба міста Хабаровськ повинен змінюватися. Діапазон зміни кольорів — від буро-зеленого до малинового. З 2010 року цей захист допрацювали. Тепер при нахилі можна помітити горизонтальну яскраву, а також блискучу смугу. Помінявся і діапазон кольорів. Це від блакитного до зеленого;
- Приховані смуги. Розташовані з лицьового боку. Зліва від пам’ятника є фігурне полі. Якщо нахилити папір, в цьому полі можна побачити діагональні, а також барвисті смуги. А після модифікації 2010 року смуги вже не діагональні. Вони повинні розходитися знизу вгору.
Якщо перфорація не просвічується, або відсутні букви і приховані символи, то перед вами підробка.
Підводимо підсумки
Визначити підробку об’єктивно великої купюри не складно. Просто потрібно знати, куди і як правильно дивитися.
Кому-то здасться, що це складно. Але це не так. Спробуйте спокійно сісти, розслабитися, узяти в руки кілька купюр, і по інструкції кожну оглянути.
Спочатку підведіть до джерела світла. Потім помацати пальцями. Покачайте банкноту в різні сторони. Поверніть лицьовій, а також зворотною стороною. Погляньте під різними кутами.
Навіть якщо ви знаходитесь біля банкомату, або в магазині, то достатньо менше хвилини, щоб розпізнати копію. Дії по перевірці достовірності доводять до автоматизму.
Важливо розуміти, що п’ять тисяч це великі гроші. І нарватися на підробку неприємно, а також збиткове. Йти обманювати інших людей зважиться не кожен. У банку вам навряд чи копію розміняють на оригінал. Тому завдання кожного не стати жертвою шахраїв, і не дозволяти копій поширюватися по країні.
Колись стикалися з фальшивими грошима? Що це були за купюри? Як виявили підробку? Що зробили з купюрами потім?
Чекаємо ваших історій, а також оповідань і відповідей на питання.
На цьому все, а тому будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште відгук, поставте питання і розкажіть про наш проект друзям!