Як відрізнити підроблену листування і спілкування з шахраями

Поради про те, як відрізнити листування з шахраями. Навіщо їм це потрібно, ніж видає себе обманщик. Як швидко виявити обман. Основні ознаки обману по листуванню

Привіт, друзі! Ситуації в житті бувають різні. Зараз велика кількість інформації між людьми передається за допомогою повідомлень. Це можуть бути електронні ящики, різні месенджери, СМС-повідомлення, і так далі. Для багатьох це може здатися дивним, але все частіше люди цікавляться, як відрізнити підроблену листування, а також як зрозуміти, що ти спілкуєшся з шахраєм.

Цілі у всіх різні. Але результат навряд чи буде на вашу користь. На практиці підробити листування зараз не складно. А от зрозуміти, що повідомлення фейкові, і в дійсності такого не було, проблематичніше.

Слід розібрати обидва питання і зрозуміти, навіщо це потрібно, як з’являється підроблена листування, що робити в такій ситуації.

Окремо поговоримо про спілкування з шахраями, а також про способи виведення їх на чисту воду.

Навіщо підробляти листування

Однозначної відповіді на запитання немає. Взагалі підробка листування може служити для різних цілей:

  • Судові розгляди. Серйозна ситуація. Зараз скрипи листувань і повідомлень можуть зіграти велику роль в суді. Тому деякі підробляють її. За рахунок цього намагаються виграти справу. Потрібна експертиза, щоб зрозуміти, що це не справжня листування, а фейк;
  • Дезінформація. Щоб дезінформувати людей, в мережі часто з’являються різні підроблені публікації, скріни з повідомленнями. Вони спрямовані на різні цілі. Починаючи від піару, закінчуючи бажанням прибрати людину з керівної посади, підставити, а також зашкодити іншими способами;
  • Спосіб виділитися. Людина хоче заявити про себе, показати серед друзів, який він крутий. Приміром, багато підробляють листування зі знаменитостями. Це нічим не загрожує;
  • Розбирання колишніх. Теж варіант. Можна видозмінити повідомлення і видати за дійсність те, чого не було. Наприклад, відправити дівчині колишнього хлопця, нібито він пише їй досі. Або навпаки;
  • Витівки конкурентів. Ще один популярний варіант чорного піару.

Існують й інші причини, щоб підробляти повідомлення, а також видавати спілкування між людьми за правду, хоча вона такою не є.

Що робити в такій ситуації

Якщо це нешкідливий пранк або прикол, тоді нічого робити не варто. Нехай ця несправжня листування і далі виконує свою роботу.

Зараз є далеко не один додаток для підробки листування, де можна показати, що ти спілкувався з президентом країни, якимось відомим спортсменом або кіноактором. Або навіть зі своїм другом.

Якщо ж опубліковані скріни як-то можуть нашкодити, а також загрожують вашій репутації або навіть свободу, тоді краще зробити наступне:

  • якщо це ваші повідомлення перегляньте месенджери і пошту, щоб порівняти;
  • скопіюйте оригінальні повідомлення;
  • зверніться до співрозмовника, щоб він зробив те ж саме;
  • не продовжуйте спілкування, а краще зателефонуйте або зустріньтеся особисто;
  • при наявності навичок програмування, перевірте код сторінки, де велася переписка, на предмет можливого внесення змін;
  • перевірте сам файл листування, якщо це фото або скрін (не виключені сліди фотошопу або інших програм);
  • звірте правильність написання всіх даних (адреса електронної пошти, прізвище та іншу інформацію могли трохи змінити);
  • зіставте дату і час, коли велася переписка насправді, і що зазначено в скронях або файлах.

Зрозуміло, за певних погрози, слід негайно звернутися в правоохоронні органи.

Як розпізнати спілкування з шахраями

В онлайн світі існують різні види шахрайства. Але найчастіше люди страждають через викрадення грошей з банківських рахунків, а також електронних гаманців.

Не менш поширеною є діяльність шахраїв на сайтах знайомств.

Якщо у вас зав’язалася переписка з шахраєм, потрібно максимально грамотно діяти, а також не розкривати ніякої корисної для зловмисника інформації.

Здавалося б, є ряд ознак, за якими легко обчислити недобросовісного співрозмовника. Але чомусь багато людей все одно продовжують наполегливо потрапляти в ті ж самі пастки, а також реагувати на однакові прийоми.

Слід розібратися, що може говорити про спробу вас обдурити в процесі спілкування, а також як необхідно діяти в такій ситуації.

Вас знаходять самі

Шахраї починають спілкування першими. Це може бути дзвінок, електронний лист, СМС, а також повідомлення в одному з месенджерів. Дивуватися тому факту, що шахрай знає ваш телефонний номер, не варто. Зараз таку інформацію дуже легко отримати.

Ініціатор спілкування може бути ким завгодно. Починаючи від далекого родича, закінчуючи знайомим знайомого, або представником якоїсь компанії. Є й ті, хто телефонує з правоохоронних органів. Хоча швидше за все такої людини правоохоронні органи самі шукають.

Швидко перевірити, чи дійсно ця людина той, ким представилася, навряд чи вийде. Номери підробляють, як і акаунти, сайти і так далі.

Розмова ведеться про гроші

Завдання шахрая полягає в тому, щоб шляхом листування дізнатися дані для доступу до грошей. Це може бути як банківський рахунок, так і електронний гаманець.

Помилково вважати, що без номера гаманця або пароль від аккаунта в банку у них нічого не вийде. Часом досить номери телефону та адреси електронної пошти.

Сама банальна схема — це дзвінок зі служби безпеки банку. Нібито з рахунком щось не так, проводилися сумнівні операції. Просять назвати останні цифри картки, а також СМ код або код, який приходить СМС.

Ніколи і ні в якому разі подібні дані не озвучуйте. Краще попрощатися з шахраєм, після чого подзвонити в службу підтримки свого банку.

Інший варіант, це коли нібито друзі або родичі просять гроші в борг. Неприємним моментом є злом знайомих, які починають просити у всіх гроші.

Перш ніж переводити кошти, краще зателефонуйте цій людині і переконайтеся, що він дійсно потребує допомоги. Найчастіше виявляється, що це робота шахраїв.

Шахрай намагається вивести з рівноваги

Робочий інструмент онлайн шахраїв — це емоції жертви. Тут головне викликати яскраві емоції. Вони можуть бути як позитивними, так і негативними.

наприклад, шахрай каже, що онлайн банк зламали, потрібно швидко приймати заходи, виводити гроші і так далі.

Або ж повідомляють, що ви виграли в лотерею, і потрібно лише сплатити невеликий збір для переказу коштів на карту.

Але як можна виграти в лотерею, якщо ви в ній не брали участь, і ніколи в житті навіть лотерейний квиток не купували? Таке усвідомлення до багатьох приходить лише тоді, коли банківський рахунок спорожнів. Впливу на емоційну рівновагу, шахраї дуже грамотно вміють отримати своє.

Здійснюється тиск

Завдання шахрая — все зробити швидко, поки жертва не встигла збагнути, що її обманюють. Тому найчастіше співрозмовник не дає час подумати, а також обдумати те, що відбувається.

Підкріплюється це все словами терміново, необхідно прямо зараз, дійте швидше, інакше втратите гроші, і так далі.

Якщо ситуація не дає права вибору, а також часу на роздуми, то тут щось не те. Відчувши психологічний тиск, кидайте трубку. Чим довше буде вестися розмова з шахраями, тим вище ймовірність, що вони свого доб’ються. Практично на всі питання у них є готові відповіді.

Шахрайство на сайтах знайомств

Одна з найпопулярніших майданчиків серед шахраїв — це різні сайти знайомств. І якщо звичайні люди приходять сюди в пошуках спілкування, знайомства і навіть створення сім’ї, то зловмисники лише хочуть заволодіти вашими коштами.

Тут можна казати про наступних характерних проявах обману в листуванні:

Підозрілий профіль

Фотографій мало, або на фото карколомна красуня, чарівний молодий чоловік. Ще місце проживання зазначено одне, а шукає знайомства зовсім в іншому місті, регіоні, чи навіть країні. Досить часто шахраї — це нібито військові. Так зручніше будувати правдоподібну легенду про себе. Інформації про людину мало, а також немає прив’язки ні до однієї з соціальних мереж. Тут рекомендується скопіювати фото профілю, і перевірити її з пошуку через Інтернет. Напевно вас виведе на якийсь сайт з фото моделями.

Спілкування переносять в інше місце

На сайті знайомств головне знайти жертву. Далі її забирають звідти в інші соціальні мережі, месенджери і пр. Якщо з людиною не знайомі, але він пропонує продовжити спілкування на іншій платформі, краще цього не робити. Особливо, якщо людина надсилає посилання, де нібито є чат і можна поговорити. Взагалі відкривати посилання від незнайомців не варто.

Швидко виявляють почуття

Будемо відвертими. На сайтах знайомств зазвичай сидять люди, які не впевнені в собі, сором’язливі, або втратили віру в реальні відносини. Їх дуже легко залучити, почавши проявляти емоції. Тому шахраї буквально відразу говорять, що вони закохалися, пишуть коментарі і так далі. Довіряти таким людям не варто.

Різні обставини заважають зустрітися

Тут найзручніше створити легенду про військову службу. Цікаво, що шахраї самі провокують зустріч. Але різними способами її уникають.

То військові збори, то термінове відрядження. Захворів і так далі. Варіантів безліч.

Ніякого відеочату

Хоча фото профілю є, і жертва нібито знає шахрая в обличчя, виходити в відеочат вони не хочуть. Та тому що по ту сторону екрану ховається зовсім інша людина. Під обліковим записом дівчини може сидіти хлопець, або навпаки. Буде дивно, якщо людина зізнається в любові, а банально включити камеру не хоче.

Прохання про фінансову допомогу

Обробивши жертву, починаються різні трюки зі спробою отримати гроші. Історії завжди різні. Сімейні проблеми, здоров’я, труднощі на роботі, втратив гаманець, вкрали картку і так далі. Є й ті, хто пропонує організувати спільний бізнес. Будь-яка фінансова допомога людині, якого ви знаєте тільки по листуванню — це табу.

Новий варіант шахрайства — це залучення до фінансових операцій. Тобто жертву не просять перерахувати свої гроші. Але пропонують відкрити банківський рахунок, перевести гроші, отримані від шахрая, на інший рахунок, обміняти валюту і так далі. А в підсумку отримаєте підроблені 100 доларів, причому далеко не одну банкноту.

А є і ті, хто між справою запропонує сертифікат вакцинації, який цілком очікувано виявиться підробленим.

З урахуванням нинішньої ситуації з коронавірусом, цей вид шахрайства став одним з найпопулярніших.

Всього цього потрібно уникати. Інакше ви можете виявитися тією людиною, на якого в підсумку вийдуть правоохоронні органи. І за скоєні злочини доведеться відповідати самому.

Шахрайство по листуванню — це популярна, а також найпоширеніша схема обману людей.

На жаль, статистика в цьому плані невтішна. Люди Регулярно втрачають свої гроші, а також добровільно віддають фінансові кошти, майно та ін. При цьому не підозрюючи, що їх обманюють.

Прислухаючись до рекомендацій, ви будете знати, як визначити фальшиву листування, а також що вказує на спілкування з шахраями. Будьте уважними, і не забудьте попередити своїх близьких. Особливо людей похилого віку, які за статистикою є найбільш вразливою групою.

чи Доводилося стикатися з підробленою листуванням? Вам коли-то писали чи телефонували шахраї? Як це вдалося з’ясувати? Яку мету вони переслідували?

Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!