Як відрізнити справжній поліс ОСЦПВ від підробки

Читайте про способи відмінності підробки поліса ОСАЦВ від оригіналу. Зі статті дізнаєтеся, чим відрізняється справжній товар від неякісного фальсифікату перед покупкою

Привіт, друзі! Серед усіх видів страхування, ОСАГО є найбільш поширеним, а також затребуваним на ринку. Причина цілком зрозуміла. Страхування автоцивільної відповідальності виступає як обов’язковий документ, без якого експлуатація автомобіля заборонена. Немає поліса, не можна сідати за кермо. Популярність документа, а також необхідність серед водіїв швидко його оформити і отримати призвели до того, що підроблений поліс ОСАЦВ став справжньою проблемою.

У цій сфері крутяться величезні гроші. Тому шахраї прагнуть отримати свою частку цього пирога. На жаль, у них це непогано виходить.

– То й справа зустрічається підроблена страховка ОСАГО. Рівень копіювання істотно зріс, з-за чого навіть бувалі автомобілісти, як і досвідчені експерти, не можуть з легкістю розпізнати обман.

Види підробок

Оскільки підробка ОСАГО — це проблема не тільки для УВС або ГИБДД, але і для самих водіїв, їм доводиться уважно перевіряти поліс. Адже при купівлі пародії можна зіткнутися з серйозними, а також неприємними наслідками.

Для початку розповімо про те, якою може бути підробка поліса ОСАЦВ.

  • Підроблений бланк. Бланк для ОСАГО — це документ суворої звітності. Підробляти його складно і дорого. Тому на практиці фейкові бланки зустрічаються рідше, ніж другий спосіб обману;
  • Справжній бланк, але з фальшивою інформацією. Більш поширений варіант. Складно точно сказати, звідки саме шахраї отримують оригінальні бланки. Хтось продає, перебувають колишні агенти, які припинили свою діяльність страхові компанії. Фірми немає, а бланки залишилися. Їх визнають загубленими або втраченими. На практиці їх продовжують використовувати. Тільки вже в шахрайських схемах.

незалежно від способу обману, потрібно знати, як визначити підроблений поліс ОСАЦВ.

Ознаки справжнього документа

– Будь-який водій може взяти до уваги наступні пункти, і навчитися розпізнавати цей поліс. А якщо отриманий документ не відповідає цим критеріям, то можна зробити очевидний висновок. Це підроблене ОСАЦВ.

Що ж стосується ознак оригіналу, то так в чому визначається підроблений страховий поліс. Дивіться на такі моменти:

  • Папір. Використовується щільний матеріал високої якості. Є включення у вигляді ворсинок. Якщо у вас звичайний аркуш А4, то висновки робіть самі. Вас обманюють;
  • Колір. У оригіналу колір завжди рожевий. Причому ще кілька років тому ОСАЦВ видавали на зелених бланках-листах. Зараз же ніякого кольору, крім рожевого, бути не може. Зміна вступила в силу з 2016 року. Якщо вам намагаються продати ОСАЦВ на бланку зеленого кольору, або будь-якого іншого, не беріть. Це фейк;
  • Малюнок і нитка. На папері є захисний малюнок у вигляді дрібної сіточки. Ще одна ознака — це використання плаваючої металізованої нитки. Якщо хоча б одного з елементів немає, це підробка;
  • Серія. Починаючи з 1 липня 2018 року, видають бланки з серіями МММ і ККК. Якщо на документі вказана інша серія, то це 100% підробка. Винятком є електронний ОСАЦВ. Для нього виділена серія ХХХ.

Щоб не стати жертвою шахраїв, не шукайте найдешевші ОСАГО, не намагайтеся купити поліс через Інтернет, звертаючись до сумнівних продавців.

Ще дивіться на вартість. Один із способів зрозуміти, що поліс ОСАГО підроблений. Якщо ціна помітно нижче середньої ринкової, то тут все очевидно. На відміну від КАСКО, ціни на ОСЦПВ регулюються державою. Відхилення у компаній від встановленої норми мінімальні. І якщо, умовно, стандартний поліс коштує 5000 рублів, а вам пропонують купити точно такий же, але за 2500 рублів, то тут мова йде про шахраїв.

Як визначити підробку

Тепер до питання про те, як відрізнити підроблений поліс ОСАЦВ.

Вважається, що головним методом перевірки є використання сервісу РСА. Мова йде про Російському союзі автостраховиків. Тут багато в чому займаються контролем, а також за допомогою автомобілістам у вирішенні питань зі страховкою. Велика організація, інформації якої на 100% можна довіряти.

Тут все просто. Потрібно взяти бланк ОСАЦВ, де обов’язково вказується серія, а також номер. Дані вводяться в спеціальне поле на сайті. З них можна дізнатися:

  • був поліс зареєстрований у базі;
  • який поточний статус страховки;
  • яка страхова компанія його видала.

Причому обов’язково перевіряйте точність серійного номера і статусу, а також назву страхової компанії, яка продала вам і видала документ.

Деякі шахраї практикують використання полісів-двійників. У них реальний номер, правильна серія. Але тільки приписується страховка до іншої компанії.

Якщо ж на сайті з’являється напис про те, що бланк з такими даними не знайдений, це 100% підробка.

Альтернативні способи

останнім часом якість підробок істотно зросла. А часто і зовсім ОСАЦВ заповнюють на оригінальних бланках, які опинилися в руках шахраїв.

Виходить, що найнадійнішим і найдієвішим способом є той, який описаний вище.

Спирайтеся на характерні особливості цього поліса.

Додатково можна дати наступні рекомендації:

  • використовувана раніше серія ЕЕЕ вже не застосовується, і їй на зміну прийшли серії ККК і МММ;
  • у тексті не повинно бути помилок, а також будь-яких видів помилок;
  • оригінальні поліси ніколи не заповнюються вручну;
  • в нижній правій частині завжди стоїть підпис страховика, а також чітка друк компанії;
  • назва компанії друку має збігатися з тим, яке зазначено в лівому верхньому куті бланка.

Побачивши хоча б одне відхилення від прийнятих норм, можна засумніватися в достовірності такого документа.

Як перевірити наявність ОСАЦВ в іншого водія

Така потреба зазвичай виникає, якщо відбувається ДТП.

З винуватця належить стягнути кошти на ремонт автомобіля. І якщо потерпілий хоче переконатися, що гроші по страховці будуть виплачені, потрібно перевірити факт наявності чинного поліса.

Для перевірки достатньо одного з наступних номерів:

  • VIN код;
  • номер кузова;
  • державний реєстраційний номер.

Зміст перевірки простий. Потрібно зайти на сайт РСА, вибрати сервіс перевірки, і ввести туди дані винуватця ДТП.

Якщо база даних не відображає водія, але сам автомобіліст демонструє паперовий поліс, то його також можна перевірити, як і у випадку перевірки бланка на предмет його достовірності.

Коли у винуватця ДТП підроблений поліс ОСАГО, це веде до ще більших проблем, а також фінансових витрат.

Чому покупка підробки — це погана ідея

Купуючи підроблений поліс, водій сильно ризикує.

Є кілька причин, за яких таке рішення може виявитися фатальним.

  • Втрата страхової історії і КБМ. Ті дані про водія і його страховий досвід, які допомагають враховувати безаварійність, а також знижувати вартість нового договору. Адже всі знають, що ОСАЦВ оформляють на 1 рік. Щоб отримати знижку на наступний договір, беруть до уваги безаварійне водіння і стаж. При використанні підробки всі обнуляється, і ціна повертається до найвищої. Але це найменша з проблем;
  • Штраф. Їзда з фейковим ОСАЦВ рівносильна їзду без страховки. А тому точно буде виписаний штраф в розмірі 800 рублів. Про це йдеться у 2 частині статті 12.37 Кпап;
  • Повна компенсація наслідків ДТП. Найбільш серйозна проблема. Адже весь збиток, нанесений в результаті аварії, доведеться компенсувати за свій рахунок. Це ремонт своєї і чужої машини, виплати постраждалим і так далі;
  • Кримінальне покарання. Якщо є докази навмисного покупки підробленого документа, винуватця можуть притягнути до відповідальності за статтею 327 КК РФ. А це штраф до 80 тисяч рублів, обов’язкові роботи до 480 годин, виправні роботи на 2 роки, або ж арешт на 6 місяців.

Запам’ятайте ще один важливий момент. Незнання того, що ви купили підробку, не звільняє від відповідальності за використання підробленого документа. ОСАГО в тому числі.

Підводимо підсумки

Купуючи обов’язковий страховий поліс ОСЦПВ, завжди перевіряйте його на предмет достовірності.

Тут можна дати ще декілька рекомендацій:

  • не ведіться на низькі ціни і величезні знижки, оскільки ціни на ОСЦПВ розраховують за однією методикою, і розцінки скрізь приблизно однакові;
  • вибирайте компанії, у яких є діюча ліцензія, що можна перевірити через сайт РСА;
  • не передавайте особисті дані третім особам, оформляючи електронний ОСАЦВ.

Взагалі е-ОСАЦВ є найбільш простим для підроблення документом. Адже його друкують на звичайному папері у себе вдома або в офісі. А гарантією безпеки, як і справжності, виступає лише електронним підписом страховика. Так що перевіряти дані потрібно подвійно уважніше.

найефективніший, а також безпечний спосіб купити оригінальний ОСАГО — це звернутися у велику, перевірену часом компанію. Таких у Росії більш ніж достатньо.

Який вид ОСАЦВ оформляєте? Доводилося стикатися з підробкою? За якими ознаками перевіряєте документ?

Чекаємо ваших відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!