Привіт! Більшість сучасних експлуатованих автомобілів оснащуються двигунами внутрішнього згоряння. І для їх охолодження використовується система радіаторів, а також спеціальна рідина. Її називають антифриз. Вітчизняний варіант — це тосол. Проблема в тому, що підроблена ОЖ може створити безліч проблем. Тому необхідно знати, як відрізнити справжній антифриз від підробки.
Переоцінити значимість робочої рідини для стану ДВЗ складно. Якщо склад не буде відповідати вимогам, що це призведе до перегріву, а також остаточного виходу з ладу. Або до дорогого ремонту.
Щоб забезпечити безвідмовну роботу двигуна, збільшити його ресурс, потрібно використовувати тільки антифриз високої якості.
Так, основа будь-ОЖ — це вода. Але ключову роль відіграють присадки, а також спеціальні добавки. Це як і моторне масло. Базові компоненти однакові, але характеристики задаються саме додатковими компонентами.
Наскільки це масштабна проблема
Не всі до кінця розуміють, наскільки антифриз підробка є серйозною проблемою сучасного автомобільного світу.
Якщо брати частоту, а також обсяги заміни, то рідина охолодження буде поступатися тільки моторну оливу серед усіх існуючих технічних рідин.
Те ж масло для коробки передач, гальмові і гідравлічні рідини змінюються набагато рідше. Та й обсяги там зовсім інші.
Тому підроблений антифриз став свого роду золотою жилою для шахраїв. Таку продукцію регулярно купують, а також у великих кількостях. На сьогоднішній день відсоток присутності продукції низької якості, яка не відповідає вимогам Госту, а також ISO, значно виріс.
Якщо вірити статистиці, то рідини охолодження, які не відповідають висунутим вимогам, займають приблизно 25-30% ринку. Тобто умовно кожна 3-4 ємність з антифризом або тосолом — це підробка.
Ще одна проблема — це застосування метилового спирту. Саме його додають в антифриз виробників низькоякісної продукції. Адже такий вид спирту більш дешевий, але при цьому він добре змішується з водою. Це дозволяє отримати відмінні показники стійкості до замерзання при низьких температурах. Але випаровування такого спирту вкрай небезпечні. Характеризуються високою летючістю, горючістю. Збираючись у великій концентрації, випаровування стають отруйними.
Коли двигун працює, то залитий контрафакт на основі метилового спирту починає нагріватися. Спирт поступово випаровується. Частково він виходить через клапан, що відповідає за скидання надлишкового тиску в розширювальному бачку. Також пари разом з повітрям можуть проникати в вентиляційну систему салону. У результаті поступово водій, а також його пасажири, починають вдихати ці випари. А це тягне за собою отруєння.
Не варто забувати і про те, що при певних умовах, коли під капотом скупчуються випаровування спирту, може виникнути загоряння.
Чому перевірка тари не допоможе
Обговорюючи підшипники SNR, говорячи про амортизаторах Каяба, а також вивчаючи гальмівні диски TRW, які можуть бути підробкою, часто наголос робиться на упаковку.
тобто коробки і пакувальні матеріали дають зрозуміти, копія чи оригінал. Існує ряд ознак, що дозволяють без розкриття упаковки отримати всі необхідні відповіді.
Ситуація з антифризом інша. Тут розраховувати на те, що по тарі вдасться визначити контрафакт, не варто.
Говорячи про те, як відрізнити підроблений антифриз від цього, у більшості випадків доводиться орієнтуватися тільки на вивчення вмісту. Тобто потрібно розкрити ємність і подивитися, що всередині.
Без розтину шансів розпізнати обман мінімум. І пов’язано це з філософією виробництва. Звичайно, є відверті фальшивки, де допускаються помилки в тексті на етикетці, або присутні явні ознаки кустарного виробництва тари. Але це рідкість. І зараз дізнаєтеся, чому ситуація склалася саме так.
Більшу частину бюджету шахраї витрачають на виготовлення точних копій оригінальних ємностей. Причина проста. Потенційний покупець не має по зовнішньому вигляду тари зрозуміти, що це підробка. Щоб визначити це, доведеться спершу розкрити каністру, залити вміст в бачок, і тільки потім все стане ясно. А гроші вже заплачені. Шахраї отримали свою частку від виручки.
Тому обчислити фальсифікат по каністрі не вийде. Сучасне виробництво у шахраїв вийшло на новий якісний рівень. Шкода тільки, що на вмісті максимально економлять.
Як не потрапити на підробку
Купуючи рідина, покликану охолоджувати двигун, важливо не нарватися на контрафакт. Причини відомі.
Але якщо без розтину тари нічого зрозуміти не вдасться, як же тоді діяти в подібній ситуації?
На цей рахунок можна дати кілька рекомендацій.
- Не беріть дорогий антифриз в сумнівних магазинах. Це стосується і продажу через Інтернет, за оголошенням, а також на стихійних ринках та інших подібних місцях. Це основні точки збуту. Оскільки на тару йде велика частина бюджету, ніхто не стане підробляти тару з антифризом від маловідомих виробників. Через це основна маса контрафакту припадає на продукцію відомих брендів. І купувати їх у сумнівних точках продажу не найкраще рішення;
- Придивіться до середньобюджетних антифризам. Є ряд складів, такі як Лада, Ніагара і навіть Лукойл. Вони дешеві. Тому шахраї навряд чи захочуть витрачати ресурси на виробництво ОЖ, від яких не вдасться отримати солідний прибуток. Маловідомі бренди, а сама продукція дешевше популярних торгових марок. За історію існування не було виявлено жодної підробки представлених брендів;
- Уникайте невідомі бренди за низькою ціною. Якщо представлені торговельні марки, ще на слуху, тобто такі позиції, про які навряд чи хтось колись чув. Вони максимально дешеві. І не факт, що за якістю вони будуть краще, ніж підроблені склади. Шукайте золоту середину;
- Вибирайте надійні, а також перевірені магазини. Найкраще робити це через офіційні представництва, сертифікованих представників. Можна звертатися і на фірмові автозаправні станції. Для таких майданчиків репутація дуже важлива. І псувати її, продаючи контрафакт, ніхто не буде.
Це базові правила, від яких слід відштовхуватися, щоб не нарватися на любителів підробляти рідини охолодження. Хоча зараз любителями їх складно назвати. Це професіонали своєї справи.
Але краще б свої навички, знання, а також зусилля вони спрямували на добру справу. Або створили власний бренд рідини охолодження, і просували його.
Тести якості в домашніх умовах
Тепер конкретно про антифриз — як відрізнити підробку в домашніх умовах.
Існує кілька простих, а також доступних тестів, які може кожен з вас провести у себе вдома. Це дасть наочно зрозуміти, що перед вами підробка або оригінальна продукція гідної якості.
- Кипіння. Рідина охолодження відрізняється від води тим, що закипає при температурі вище 100 градусів Цельсія. Дешеві ОЖ киплять, як і звичайна вода. Це відноситься і до підробок. Тому зміст тесту простий. Потрібно розігріти суміш, а також простежити за температурними показниками. Якщо кипіння починається при 100 градусах, це контрафакт. Якщо температура досягне зазначених на упаковці показників, то тест пройшов успішно;
- Замерзання. Зворотний варіант тесту. Також у ОЖ є температура замерзання. І вона не 0 градусів Цельсія, як у звичайної води. Потрібно робоча рідина, а також термометр і морозильна камера. Контролюйте температуру, при якій склад почне замерзати. Якщо параметри відповідають заявленим значенням на каністрі, то все добре. Якщо ж при 0 градусів тосол почав кристалізуватися, то перед вами підробка;
- Горіння. Потрібно домогтися кипіння складу, після чого піднести запальничку або сірник до виділяється пару. Якщо від джерела вогню почнуть з’являтися спалахи, тобто пар запалюється, це погана ознака. В складі міститься метиловий спирт. Адже в якісних ОЖ горючих компонентів не передбачено. Це неприпустимо. Жоден нормативний документ не дозволить легальний продаж охолоджувальних сумішей, здатних займатися. Так що висновок очевидний. Це справжнісінька підробка.
Як бачите, в домашніх умовах можна легко перевірити на предмет достовірності, а також якості виробництва.
Підводимо підсумки
Підроблений антифриз в підсумку виявився куди більш серйозною проблемою, ніж багато хто міг припустити. Тому покупці цього витратного матеріалу всім автомобілістам потрібно приділяти особливу увагу.
Хороший антифриз якісно виконує свою роботу, сприяє охолодженню двигуна, а також не створює ніякої загрози і небезпеки для здоров’я і життя людей.
Чого не скажеш про підробки. По-перше, контрафактний антифриз не виконує покладені на нього функції. Це те ж саме, що залити звичайну воду. Причому і вода часто виявляється краще, ніж підроблений антифриз.
По-друге, підробка з метиловим спиртом у складі може спровокувати отруєння, і навіть стати причиною загоряння автомобіля з-за виділяються випарів.
Є безліч причин не купувати підробку. І існують певні способи, що дозволяють уникнути покупки небажаної категорії антифризу.
Глобально змінити ситуацію з підробленим антифризом в даний час неможливо. Кожен виробник намагається захистити тару від копіювання. Але все одно шахраям вдається копіювати ці рішення, а також випускати максимально схожі ємності.
Виходить, що все в руках автомобілістів. Кожен сам повинен подбати про власну безпеку, а також про безпеку і ефективної роботи системи охолодження своєї машини.
Як часто міняєте антифриз в машині? Які склади віддаєте перевагу купувати? Доводилося стикатися з підробками? Як визначали контрафакт ОЖ?
Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому все, а тому будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!