Як відрізнити справжній кран Бугатті від підробки

Усі відмінності підробки крана Бугатті від цієї продукції. Читайте порівняльну характеристику контрафакту та оригіналів. Експерт підкаже, як не потрапити на виверти шахраїв

Привіт! Люди, знайомі з сантехнікою, прекрасно знають, що Bugatti — це не тільки відома марка автомобіля. Це ще і якісна запірна арматура. Словосполучення кран Бугатті для багатьох стало прозивним. На жаль, популярністю, а також попитом і впізнаваністю продукції користуються шахраї. Сьогодні розповімо про те, як відрізнити справжній кран Бугатті від підробки.

Якщо бути точніше, то бренд носить назву Valvosanitaria Bugatti. Один з найвідоміших брендів в сегменті запірної арматури.

Але шахраї почали робити свої варіації. Це негативно позначається на репутації бренду, а також не дає можливості покупцям відчути якість та всі переваги оригінальної продукції.

Ознаки підробленого крана Bugatti

Говорячи про те, як відрізнити кран Бугатті від підробки, потрібно орієнтуватися на основні ознаки контрафактної продукції, а також на особливості оригінальних виробів.

Тут основний акцент слід робити на такі пункти:

  • логотип виробника;
  • країна походження;
  • дата виготовлення;
  • марка використовуваного металу;
  • кулі крана;
  • регулювальна гайка;
  • шток;
  • ручка.

А тепер по кожному пункту слід пройтися окремо.

Логотип

Якщо ви не знаєте, як відрізнити крани Бугатті оригінал від підробки, почніть з простого, але наочного ознаки справжньої продукції та контрафакту. Це логотип.

Для кранів Bugatti передбачений фірмовий логотип, представлений у вигляді букви V, укладеної в ромб, який розташовується на гострому куті.

Якщо ви бачите, що буква V укладена в квадрат, коло чи будь-яку іншу фігуру, але не в ромб, це 100% підробка.

Часом вже за цією ознакою можна зрозуміти, що перед вами. Якщо логотип не відповідає оригіналу, далі навіть не дивіться. Все очевидно і зрозуміло.

Країна виробництва

Якщо логотип сумнівів не викликав, переходимо до наступного пункту.

Ще один варіант, як відрізнити Бугатті від підробки, це поглянути на країну виробництва.

На фірмових виробах Bugatti завжди присутній напис Made in Italy. Вона доповнюється клеймом із зазначенням дати випуску. Формат дати — це місяць і рік.

Аналогічна інформація відображається на упаковці зі штрих кодом. Оскільки коробки скопіювати не так складно, їм особливої уваги у випадку з кранами Bugatti не приділяють.

Тепер до питання про підробки. На них написи відсутні. Або замість них наноситься щось інше. Що конкретно, сказати складно, оскільки у кожного підпільного виробництва свій підхід.

Хтось просто пише Italy, інші вказують назви інших країн. Деякі і зовсім придумують слова, видаючи їх за назву колекції кранів. Ну так, звичайно. Колекція унікальних сантехнічних кранів. Аж смішно. Але продавці активно наполягають на цьому, продовжуючи переконувати наївних клієнтів.

Тут важливо запам’ятати. Кран Bugatti без клейма Made in Italy і дати виробництва — це не кран Bugatti, а якась жалюгідна підробка. Будь-які інші написи неприпустимі.

Дата виготовлення

Оскільки ми говоримо про країну виробництва, а також тавро з датою виготовлення, то додатково варто розповісти про ще один важливий нюанс.

Підробка Бугатті може видати себе саме датою. Уважно подивіться на дату виготовлення. По-перше, вона повинна хоча б бути. Якщо її немає, все зрозуміло. У цьому магазині запчастини підроблені, і звідти слід йти.

По-друге, дата виконується у форматі місяця і року. Не навпаки. Якщо спочатку варто рік, а потім місяць, то це фальшивка.

І в-третіх. Зверніть увагу на місяць. Нюанс в тому, що в Італії, де і виробляють крани Бугатті, практикують зупинку виробництва в самий жаркий місяць року. Мова йде про серпні. Шахраї ж клепають підробки круглий рік, і деколи навіть довільно наносять дати. Так ось. Купувати кран, випущений в серпні, не варто. Є ризик, що це підробка, оскільки даний виробництво могло бути зупинено на цей період. Отже, оригінальних кранів існувати ніяк не може з такою датою.

Використовувана марка металу

Зрозуміти, що виріб підроблене, можна по використовуваних матеріалах. Основний з них — це марка металу конструкції корпусу.

Продукція Bugatti випускається на основі кованої латуні марки CW617N.

З-за цього справжня продукція не тільки досить дорога, але і володіє значною масою. Просто спробуйте взяти оригінальний виріб як еталон, і зважити копію. Ви здивуєтеся, наскільки значна різниця. Навіть в руках вона відчувається. Можна обійтися і без ваг.

Що ж стосується фейкмейкров, то їх головне завдання — це зробити копію оригіналу, але витратити на виробництво мінімум ресурсів. У хід йдуть дешеві матеріали, які лише зовні можуть нагадувати справжній кран.

З-за використання дешевої сировини страждає надійність і якість кранів. Також застосування подібних виробів може зашкодити здоров’я. Поставивши це пристрій, є ризик, що з вашої вини будуть затоплені сусіди знизу, постраждає підлогове покриття, а також відбудеться витік газу.

Трохи про шкоду здоров’ю. Було проведено відразу кілька незалежних експертиз. Перевірки показали, що латунь, яку використовують в цих кранах Bugatti, замінюють на цинк. В імітації виявляється занадто багато свинцю, порушують в рази встановлені ГОСТом норми.

Згідно з історичною довідкою, в Стародавньому Римі підземні труби виготовляли саме з свинцю. Це призвело до величезної кількості смертей людей у результаті хронічних, а також онкологічних захворювань. Свинець, контактуючи з водою, викликає небезпечні реакції. Люди, вживаючи таку воду, поступово отруюють власний організм.

Взагалі римляни активно використовували свинець у різних сферах побуту і не тільки. Тобто дивуватися, чому середня тривалість життя не перевищувала 30 років, не варто.

Кулі

Також приділимо увагу конструкції і складу куль на кранах Bugatti.

В оригінальних виробах для виробництва куль використовується ковані латунь. Така ж, як і для основного корпусу виробу.

Тим самим італійський виробник забезпечує оптимальний баланс між якістю та вартістю продукції.

Виробники підробок, які за основу корпусу беруть дешеві і легкі сплави, з допомогою куль намагаються компенсувати явну різницю у вазі. Тому на контрафактних виробах зазвичай застосовується електротехнічна сталь. Матеріал дійсно дуже міцний. Але схильний до утворення іржі. Як підсумок, куля досить швидко руйнуються, а також з’являються протікання.

Щоб зрозуміти, виконаний куля крана з кованої сталі або латуні, скористайтесь магнітом. До латуні магніт не пристає, а ось до звичайного металу липне.

Вирушаючи в магазин сантехніки, і плануючи витратити солідну суму на високоякісні крани Bugatti, не полінуйтеся прихопити з собою магніт. Він може зіграти велику роль.

Регулювальна гайка

Обов’язковий елемент оригінального виробу італійської фірми Бугатті.

Регулювальна гайка, як не дивно, потрібна для регулювання. А якщо точніше, то для регулювання ущільнення сальника. Розташовується безпосередньо під ручку крана.

Якщо виникає протікання, що цілком нормально в результаті тривалого періоду експлуатації навіть настільки якісного пристрою як Bugatti, ця гайка дозволить усунути протікання. Досить просто підтягти її.

Італійська компанія зробила дуже розумно. Вони передбачили тефлонові рухливі ущільнювачі щодо штока. Тому, коли гайка затягується, це веде до притиску кільця-ущільнювача.

Що ж стосується контрафактної продукції, то тут така можливість відсутня.

Подібне рішення італійських розробників дозволяє гарантувати тривалу, а також ефективну роботу запірної арматури. Як показує практика, ресурс становить близько 20 тисяч циклів. Мова йде про переведення крана з відкритого на закрите положення. Повірте, це багато. Такий кран прослужить більше 20 років. І це мінімум. Адже регулярно відкривати і закривати його ніхто не буде.

Шток

Ще один елемент конструкції — це шток.

З 2001 року діють більш жорсткі правила в Європі щодо безпеки запірної арматури. Тому продукція італійської фірми Bugatti зазнала істотні зміни.

Шток на справжніх пристроях розташовується всередині крану. Це повністю виключає ймовірність того, що шток може викинути з отвору при збільшенні тиску в системі, або в процесі відкручуючи регулювальної гайки.

А підробки грішать цим до цих пір. І це незважаючи на те, що настав 2022 рік. Що сказати. Це дешевше і вигідніше для шахраїв. Менше ресурсів. А значить більше вигоди. Тільки от покупці не настільки наївні, як їм здається.

Ручка

Тут все просто. Підробка Бугатті може бути виявлена по ручці, яка встановлена на запірній арматурі.

Колір ручки безпосередньо залежить від призначення крана. Сантехнічна запірна арматура для води і пари оснащується чорною ручкою. А для газопроводу — жовтою.

Якщо конструкція містить ручку якого-небудь іншого кольору, можна зробити сміливий висновок про те, що перед вами підробка.

Кому цікаво, можете прочитати про підробки деталей Victor Reinz, запобіжних електричних автоматах ABB, а також наочний матеріал про підроблені автомобільні запчастини.

А з Bugatti на цьому все. Тепер ви точно будете знати, як відрізнити їх від підробки. І ніхто обдурити вас не зможе.

Яка запірна арматура стоїть у вас вдома? Відома фірма Bugatti? Чи є подібні агрегати в будинку або квартирі? Де стоїть і як довго служить? Перевіряли на предмет підробки? Які результати?

Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.

А на цьому все. Спасибі за увагу!

Залишайтеся з нами, пишіть коментарі, задавайте питання і розповідайте про проект друзям!