Як відрізнити оригінальні запчастини від підробки

Здрастуйте, шановні читачі! Ремонт, а також обслуговування автомобіля передбачає заміну деталей і витратних матеріалів. Більшість автовласників намагаються купувати оригінальні елементи, або аналоги хорошої якості.

Навряд чи піклується про свою машині людина буде свідомо купувати контрафактні запчастини. Адже це гарантія малого терміну служби, а також швидких серйозних поломок.

Зараз контрафакт запчастин став поширеним явищем. І з цим доводиться боротися самим автовласникам. Потоки підробок зупинити практично неможливо. Все одно вони потрапляють на прилавки, імітують справжні деталі, і створюють численні проблеми. Це б’є по репутації тих брендів, під які йде копіювання. А більше всіх страждають автовласники. Невідомо, до яких наслідків може призвести встановлення підробки.

Поняття про оригіналах і аналогах

Оскільки підробка запчастин — це явище поширене, то потрібно внести деяку ясність щодо існуючих видів деталей.

Помилково вважати, що будь-який виріб, де не намальована марка вашого автомобіля, це підроблені запчастини.

Існують оригінали, а також їх аналоги.

  • Оригінал. Виробництвом можуть займатися самі автомобільні компанії. Але це рідкість. Частіше це відбувається за замовленням автокомпанії. Підприємства-партнери виготовляють деталі, але використовують упаковку та специфікації автокомпанії. Купити оригінал можна тільки через офіційних дилерів. Деталі цієї категорії ставлять на машини при обслуговуванні в сервісних центрах, а також в період дії гарантійного періоду. Клієнт втрачає гарантії, якщо замість оригіналу буде встановлено аналог. Через кілька років з початку випуску нової моделі, автокомпанія надає постачальникам ліцензію на виробництво цих же компонентів, але вже під власним брендом;
  • Аналоги. Існує безліч заводів, які займаються виробництвом своїх версій оригінальних запчастин. Причому не завжди це відбувається при наявності офіційної ліцензії. Копіюються розміри, а також деякі інші особливості. Далі йде доопрацювання. Аналоги можуть бути якісними, близькими до оригіналу. Але зустрічається і серйозний шлюб. Визначити реальну якість складно. Зазвичай тільки шляхом експериментів. Ставити аналоги можна. Тільки тут варто обирати фірми, які користуються заслуженою довірою. Це Bosch, MAN та ін;
  • Пакувальники. Компанії-посередники. Закуповують продукцію через виробників аналогів, а потім упаковують в свої упаковки, а також наносять власну маркування. Контроль якості є. За репутацією намагаються стежити.

Всі ці категорії автозапчастин купувати можна. Тільки врахуйте, що продукцію, що випускається іншими іменитими заводами, також підробляють.