Здрастуйте, шановні читачі! Ремонт, а також обслуговування автомобіля передбачає заміну деталей і витратних матеріалів. Більшість автовласників намагаються купувати оригінальні елементи, або аналоги хорошої якості.
Навряд чи піклується про свою машині людина буде свідомо купувати контрафактні запчастини. Адже це гарантія малого терміну служби, а також швидких серйозних поломок.
Зараз контрафакт запчастин став поширеним явищем. І з цим доводиться боротися самим автовласникам. Потоки підробок зупинити практично неможливо. Все одно вони потрапляють на прилавки, імітують справжні деталі, і створюють численні проблеми. Це б’є по репутації тих брендів, під які йде копіювання. А більше всіх страждають автовласники. Невідомо, до яких наслідків може призвести встановлення підробки.
Поняття про оригіналах і аналогах
Оскільки підробка запчастин — це явище поширене, то потрібно внести деяку ясність щодо існуючих видів деталей.
Помилково вважати, що будь-який виріб, де не намальована марка вашого автомобіля, це підроблені запчастини.
Існують оригінали, а також їх аналоги.
- Оригінал. Виробництвом можуть займатися самі автомобільні компанії. Але це рідкість. Частіше це відбувається за замовленням автокомпанії. Підприємства-партнери виготовляють деталі, але використовують упаковку та специфікації автокомпанії. Купити оригінал можна тільки через офіційних дилерів. Деталі цієї категорії ставлять на машини при обслуговуванні в сервісних центрах, а також в період дії гарантійного періоду. Клієнт втрачає гарантії, якщо замість оригіналу буде встановлено аналог. Через кілька років з початку випуску нової моделі, автокомпанія надає постачальникам ліцензію на виробництво цих же компонентів, але вже під власним брендом;
- Аналоги. Існує безліч заводів, які займаються виробництвом своїх версій оригінальних запчастин. Причому не завжди це відбувається при наявності офіційної ліцензії. Копіюються розміри, а також деякі інші особливості. Далі йде доопрацювання. Аналоги можуть бути якісними, близькими до оригіналу. Але зустрічається і серйозний шлюб. Визначити реальну якість складно. Зазвичай тільки шляхом експериментів. Ставити аналоги можна. Тільки тут варто обирати фірми, які користуються заслуженою довірою. Це Bosch, MAN та ін;
- Пакувальники. Компанії-посередники. Закуповують продукцію через виробників аналогів, а потім упаковують в свої упаковки, а також наносять власну маркування. Контроль якості є. За репутацією намагаються стежити.
Всі ці категорії автозапчастин купувати можна. Тільки врахуйте, що продукцію, що випускається іншими іменитими заводами, також підробляють.
Явні підроблені деталі
Обслуговуючи чи ремонтуючи автомобіль, людина хоче придбати оригінальний компонент, а також використовувати автозапчастина хорошої якості.
Уважно вивчається зовнішній вигляд, перевіряється якість. Але часом виявляється, що це явна підробка.
І проблема в тому, що виявляється подібна проблема часто вже після установки. Тобто фактично доводиться ставити експеримент над своїм автомобілем.
Виробництвом фальсифікатів займаються підприємства, які намагаються ніяк не видавати себе. Суть в тому, щоб скопіювати виріб відомого бренду, який користується попитом, а також довірою споживачів.
Підпільне виробництво з імітацією оригіналів і аналогів завдає величезної шкоди ринку. На більше інших страждають кінцеві споживачі.
Як відбувається копіювання та розповсюдження
Щоб мінімізувати витрати, при виготовленні підробок в хід йдуть дешеві матеріали, а також найпростіше обладнання. В результаті ні про яке адекватному якості мови йти не може. Переважна більшість співробітників підпільних виробництв не мають жодної кваліфікації.
Виготовляв фальсифікат, немає необхідності турбуватися про просування бренду. За них всю роботу зробила справжня компанія, яка є одним з лідерів. Через це ціни на копії знижують. Іноді продаються за ціною в 2-3 рази дешевше від оригіналу. Так, це занадто явна різниця. Але продавці вміло маскують подібну вартість під акції, розпродажі, а також різні спеціальні пропозиції.
При цьому адекватні покупці розуміють, що така різниця в ціні повинна мінімум змусити засумніватися в оригінальності. Як одна і та ж деталь може у офіційного дилера коштувати 2000 рублів, а в магазинчику на ринку автозапчастин продаватися за 800-1000 рублів? Аж ніяк. Тільки якщо другий варіант — це явна і відверта підробка.
На фальшиві деталі припадає значна частка ринку. Деякі експерти вважають, що приблизно 30% реалізованих запчастин — це контрафакт.
Основна маса копій надходить на російський ринок з Китаю. Але також є свої підпільні виробництва у В’єтнамі, Туреччини, Росії, Україні та багатьох інших країнах.
Підробки можуть бути максимально схожими на оригінал. І не завжди навіть досвідчений автомобіліст здатний визначити різницю. Тільки тут важливо розуміти. Шахраї копіюють зовнішність вироби, а також намагаються ввести в оману зовнішньою схожістю. Але при однаковому зовнішньому вигляді, якість буде абсолютно різним.
Як відрізнити підробку
Тепер до питання про те, як перевірити справжність запчастини.
насправді це складне питання. У різних компонентів свої особливості, а також риси. Тут скоріше потрібно розглядати кожен елемент окремо.
Але можна дати кілька загальних рекомендацій щодо того, як відрізнити підробку запчастин.
- Упаковка. Оригінали зазвичай упаковують в щільний картон. На поверхню наноситься логотип бренду. Більшість виробників є системи захисту, якісь спеціальні елементи для ідентифікації справжніх деталей. Завжди пишеться назва запчастини, її номер, моделі авто, для яких компонент призначений. Повністю доступна інформація про виробників. Є всі контакти та адреси. Шахраї частина елементів не наносять. Плюс знайти зрозумілі дані про виробника не виходить у багатьох ситуаціях;
- Оформлення коробки. Порівняйте коробку оригіналу, відвідавши той же офіційний сайт, і куплену деталь. При наявності помітних відмінностей насторожитеся. Зазвичай бренди використовують певні кольори, відтінки, стилі шрифту. Якщо на коробці є помилки, помарки і неточності, то тут все очевидно. Це фейк;
- Підробка в оригінальній упаковці. Зустрічаються і такі ситуації. Шахраї беруть справжні упаковки. Але всередині розміщують підроблену деталь. Тому тут доводиться оглядати і саме вміст. Справжня упаковка ще не гарантує безпеку елемента;
- Огляд деталі. Явні підробки видають себе задирками, відколами, а також тріщинами, кривими швами і низькою якістю обробки. Можна помітити хімічний запах, різкий аромат пластику. Порівнюйте написи на коробці і запчастинах. Якщо номери не співпадають, це обман;
- Вартість і місце продажу. Копії продають через дрібні магазини, а також ринки. Можуть продавати через неофіційні сайти, дошки оголошень та ін. Тут все просто. Звертайтеся до офіційних дилерів. Тоді шанси вибрати фальшивку мінімальні. Плюс орієнтуйтеся на ціни. Порівняйте, скільки коштує деталь у фірмовому магазині і на базарі. Якщо базарна ціна помітно нижче, то це не нечувана щедрість і везіння, а банальна спроба нав’язати вам копію.
на Жаль, але дати більш розгорнуту відповідь на питання про те, як відрізнити запчастини оригінал від підробки, складно. Тут потрібно розглядати на конкретному прикладі.
Підводимо підсумки
Проблема неоригінальних запчастин не тільки в тому, що вони швидко ламаються і зношуються. Також це негативно відбивається на стані інших компонентів і систем, з якими вони безпосередньо пов’язані.
Є безліч прикладів, коли установка фальсифікату ставала причиною серйозної аварії.
Шахраям найвигідніше копіювати елементи, які потрібно часто міняти. Сюди можна віднести:
- моторні масла, такі як Liqui Moly або Total Quartz;
- салонні фільтри;
- свічки запалювання типу Denso або NGK;
- акумуляторні батареї;
- масляні фільтри рівня MANN;
- паливні насоси;
- автомобільні лампочки;
- датчики начебто ДМРВ Bosch;
- гумові вироби;
- амортизатори;
- гальмівні колодки та ін
Допускаючи їх купівлю, а також подальшу установку на машину, це створює підвищену загрозу для технічної справності автомобіля, і для безпеки життя і самого автомобіліста.
Так що до вибору, купівлі та встановлення деталей потрібно підходити відповідально, і намагатися не допускати застосування фальсифікату. Навіть самого простого начебто гумової прокладки, салонного повітряного фільтра.
Які запчастини купуєте? Якому виробнику віддаєте перевагу? Доводилося брати підробки? До чого привело їх застосування?
Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.
А на цьому поки все. Спасибі за увагу!
Підписуйтесь, залишайте коментарі, а також задавайте питання і розповідайте про проект друзям!