Як відрізнити справжні автомати ABB від підробки

Детальна інформація про відмінності між підробкою ABB і оригіналом. Ознаки, за якими можна відразу визначити фальсифікований неякісний товар

Всім привіт! В будинку важливий комфорт, затишок і безпеку. На цьому багато в чому впливає правильно організована електрична система. Складається вона з розеток, вимикачів, проводки, а також автоматів. При цьому автомат захищає від перевантажень, дозволяє запобігати поломки побутової техніки. Тому багато хто вибирає продукцію перевірених виробників. Таких як ABB. При цьому актуальним є питання про те, як відрізнити справжні автомати ABB від підробки.

Популярність, а також високий попит на продукцію цього виробника привернули увагу шахраїв. Вони почали на підпільних, нелегальних виробництвах збирати автомати, схожі на ABB. Вони мають схожий дизайн, маркування. Але якість залишає бажати кращого.

Для будь-якого споживача важливо уникати покупки неоригінальною продукції. Інакше можна зіткнутися з вкрай неприємними наслідками.

Проблеми підроблених автоматів ABB

Перш ніж розповісти про автомат ABB і як відрізнити оригінал від підробки, потрібно зробити акцент на проблемах, пов’язаних з фальсифікатами.

Оригінальна продукція, перш ніж опинитися на прилавках магазинів, проходить ретельну перевірку, а також контроль якості. Це багатоетапний процес. Якщо на одному з них автомат не впорався, його відбраковують і відправляють на переробку.

Автомат підробка, який імітує ABB, ніяких подібних тестів не проходить. Максимум це перевірка працездатності кнопки включення і виключення. Адже потрібно створити імітацію працездатності.

Підроблений автомат небезпечний тим, що він саме тестування, а також випробування не проходить. Тобто невідомо, чого можна чекати від подібного пристрою.

Так, деякі підробки, що імітують оригінал, мають хороший корпус, порівняно непогану начинку. Але все одно ви потрапляєте в умови російської рулетки. Пощастить чи не пощастить.

Відпрацює чи девайс кілька років, або вже при першому ж серйозному випробуванні в реальних умовах згорить. А разом з тим і призведе до серйозних проблем з електропроводкою всього будинку, створить складнощі для побутової техніки.

Влаштовує вас такий варіант? Навряд чи. Тому потрібно дізнатися, як відрізнити підробку ABB.

Ознаки фальсифікату автоматів ABB

Людина без досвіду в такій справі розпізнати підроблені автомати ABB не зможе. Особливо в тих ситуаціях, коли аналог зроблено досить якісно.

А ось електрики, продавці електротоварів подібних помилок не допускають. Вони прекрасно розуміють, де ABB підробка, а де оригінальний товар.

Якщо при купівлі автомата у вас виникають сумніви в справжності, але продавець при цьому запевняє у зворотному, тоді тут справа в його чесності. Він може говорити правду. А може і намагатися реалізовувати підроблену продукцію, оскільки частина виручки піде в його кишеню.

Є кілька рекомендацій щодо того, як відрізнити підроблений автомат ABB від оригіналу.

Зробити це можна за:

  • якістю пластика;
  • штрих-кодом;
  • положення вимикача;
  • маркуванні;
  • вазі;
  • искрогасителю;
  • схваленню Ростеста;
  • RFID-мітки;
  • упаковці.

Тепер більш докладно про автомат ABB і як відрізнити підробку за цими ознаками.

Якщо ви розібралися з тим, як відрізнити підроблений акумулятор, або зрозуміли принципи фальсифікації генераторів Honda, то і з автоматами впораєтеся без проблем. Потрібно лише знати, що шукати, а також куди дивитися.

Якість пластика

Не самий очевидний ознака, за якою визначають підроблені автомати ABB. Але і він може вам допомогти.

підроблених пристроях корпус має більш гладку поверхню. А якщо натиснути пальцями, то відчуватиметься ефект пружини. Це пов’язано з тим, що китайці використовують дешеву сировину. Намагаються робити максимально бюджетно. Звідси і тонкий пластик.

Оригінал повинен бути трохи шорсткий. Корпус не блищить, а скоріше є матовим.

Потримайте девайс в руці. У вас не повинно виникати відчуття, що пластик дешевий і тонкий.

Штрих-код

Наноситься із зворотного боку корпусу пристрою. Він є як в оригіналу, так і в підробок.

Але якщо на цих автоматах використовується метод лазерного друку, то в копіях штрих-код зазвичай наноситься за допомогою звичайної фарби.

Перевірити цей факт досить легко. Спробуйте поколупати код за допомогою нігтя. Якщо це оригінальний продукт, то подібні маніпуляції не нашкодять, а також не зіпсують напис. На копіях фарба легко стирається і дряпається.

Положення вимикача

оригінальних автоматів фірми ABB є своя особливість. Полягає вона в тому, що вироби завжди реалізуються з перемикачів в положенні ВКЛ. Тобто ON.

При цьому нелегальні виробники часто на цей нюанс не звертають увагу. В результаті підробки продаються в положенні ВИКЛ (OFF).

Тут ситуація не сама очевидна. Адже продавцю не складе праці переключити положення на підробці на ON. Але в той же час, якщо ви побачили автомат в положенні OFF, то перед вами 100% фальшивка. Брати такий апарат не можна ні в якому разі.

Вагові характеристики

Ще один спосіб, як відрізнити підробку ABB автоматів від оригіналу. Для цього потрібно порівняти два пристрої.

Підробки в 99% випадків буде легше. Хоча б на кілька грам, але точно легше, при рівних характеристиках.

Причина проста. Китайські підпільні виробництва економлять на матеріалах, а також внутрішніх комплектуючих. Пластик дешевий і тонкий. Електроніка всередині максимально бюджетна. Звідси і меншу вагу.

Маркування

Поставте автомат у вертикальному положенні, лицьовою стороною до себе. У цьому випадку у верхній частині повинна бути нанесене маркування виробника.

Порівняти з оригіналом не так складно. Досить знайти фотографію на офіційному сайті. І зіставити, як виглядає маркування там і там.

І ще один момент. Текст, як і логотип, на фальшивих пристроях завжди відрізняється. Це можуть бути деталі, але вони мають ключове значення. Так що постарайтеся уважно розглянути всі елементи. Якщо бачите різницю, то висновок очевидний. Вам намагаються продати фальсифікат.

Іскрогасник

Це одна з ключових причин, чому підроблені автомати купувати категорично не рекомендується. Це пов’язано з відсутністю в копіях іскрогасника.

А адже іскрогасник є найважливішим елементом автомата. Він безпосередньо впливає на надійність та пожежну безпеку.

Але оскільки наявність або відсутність гасителя на собівартість складання сильно впливає. Тому китайцям, які звикли на всьому економити, вигідніше збирати автомати без гасителя іскор.

Проблема лише в тому, що для перевірки цього факту доведеться розбирати пристрій. А адже в магазині ніхто не дозволить вам копирсатися в новому автоматі. Рішення одне. Відмовитися від покупки, якщо є сумніви з іншим параметрам, або ж купити, розібрати і тоді прийняти рішення.

Схвалення від Ростеста

Досить ефективний спосіб за визначенням підробленого автомата.

У цих пристроїв фірми ABB є сертифікат якості. Тому на девайсах завжди присутні відповідні маркування Ростеста. Наноситься він на корпус.

У деяких випадках замість знака Ростеста наносять знак Митного Союзу. Відповідне нововведення з’явилося в 2012 році. Якщо знаків немає на корпусі, це 100% підробка.

Врахуйте, ймовірність купити автомат, який було зібрано понад 8 років тому, вкрай низька. А ось потрапити на контрафактну продукцію набагато простіше.

RFID-мітка

Завжди наноситься на бокову частину корпусу. У оригінального продукту все саме так.

Хоча сам факт наявності мітки не є 100% гарантією якості. Подібні позначки іноді трапляються і на підроблених пристрою.

Якщо ж наклейки немає, то можете не сумніватися. У цьому магазині вам намагаються продати фальсифікат.

Упаковка

Оскільки упаковка від автоматів є неочевидним ознакою підробки, його вирішили залишити на кінець.

Деякі копії упаковують в ідеально виконані коробки. А оригінали можуть зустрічатися навіть злегка пом’яті і деформовані.

За зовнішнім виглядом відрізнити оригінальну коробку від підробленої практично неможливо. Але є один нюанс. Майже всі копії приходять на російський ринок з Китаю. А у місцевих підпільних фахівців не все так добре з орфографією.

Так що в російському тексті то й справа трапляються помилки. Оригінал собі такого не дозволяє.

Навіть якщо ви виявили одну помилку, це вже вагомий привід засумніватися в достовірності. Не варто ризикувати.

Підводимо підсумки

Якісний і правильно встановлений автомат — це гарантія пожежної безпеки у вашому будинку, в офісі і в будь-якому іншому приміщенні, де є електрика.

Немає сенсу приховувати, що деякі копії часом працюють, і витримують кілька десятків коротких замикань. Але в більшості випадків вони не справляються навіть з першим серйозним випробуванням на міцність.

Ризикувати і наражати себе на небезпеку не можна ні в якому разі.

Віддавайте перевагу перевіреним магазинах, а також надійним постачальникам і чесним продавцям. Якщо сумніваєтеся, запитайте поради у знайомого електрика. Він сам знайде вам найкращий автомат, вбереже від підробки, або підкаже, де можна без будь-яких побоювань взяти автомат ABB.

Які автомати ви використовуєте? Що скажете про продукцію ABB? Чи траплялися підробки? Як це зрозуміли? Перевіряли пристрій перед покупкою? Чим себе видав фальсифікат?

Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!