Як відрізнити справжню монету царської Росії від підробки

Експерт розповість про відмінності підробки монет царської Росії від оригіналу перед покупкою. Читайте про особливості зовнішнього вигляду у фальшивки

Як перевірити монети на справжність

Приблизно до початку минулого століття всі монети відрізняли, потім карбували, а також вручну обробляли. Для таких цілей застосовувалися спеціальні форми, виконані на основі справжньої монети.

Сучасні технології дозволили значно підвищити якість, а також точність копій.

Достовірно переконатися в достовірності можна тільки при наявності певних знань і досвіду. Зазвичай, колекціонери вивчають гурт, перевіряють розміри, вага, якість патини, а також металу.

Патину навчилися підробляти дуже якісно, застосовуючи методи запікання, фарбування і навіть обкурювання за допомогою тютюнового диму.

Гурт

Якщо ви бачите, що гурт гладкий — це привід засумніватися в достовірності вироби.

Говорячи про підробки царських срібних монет і як відрізнити їх від оригіналу, зазвичай радять починати з вивчення гурта. Є рідкісні випадки, коли в тиражі гурт дійсно не мав ніякого оформлення. Але це малоймовірно.

Перевірити гурт на предмет відповідності конкретної монеті можна за допомогою каталогів. Опуклі гурти, а також оформлені у вигляді складного малюнка складно підробити. Шахраї зазвичай видавлюють оформлення, або досягають подібності за рахунок рифлення.

Наведемо кілька наочних прикладів того, яким повинен бути гурт на різних царських монетах.

  • Срібні рублі. Гурт представлений у вигляді листяного орнаменту;
  • Монети Анни Іоанівни. Гладкість буде спостерігатися тільки на справжніх золотих монетах;
  • Полтиники. Це ромби, представлені у вигляді сітки;
  • Полполтины і гривеники. Шнуроподібне гурт з обов’язковим нахилом у правий бік.

Якщо на монеті гурт не відповідає оригіналу, це 100% ознака фальшивки.