Як відрізнити справжній рожевий кварц від підробки

Список ознак, за якими можна відразу визначити підробку рожевого кварцу. Чим характеризується контрафакт і фальсифікат. Актуальні та докладні поради покупцям.

Привіт! Дорогоцінне і напівдорогоцінне каміння дуже затребувані в різних галузях. Рожевий різновид кварцу не виняток. Ось тільки часто цей мінерал імітують різними способами. Сьогодні поговоримо про те, як відрізнити справжній рожевий кварц від підробки, а також що видає натуральний камінь.

Додатково обговоримо походження мінералу, його застосування в даний час. Постараємося детально відповісти на всі питання.

Особливості рожевого кварцу

Цей природний гірський кристал отримав широке поширення в різних галузях. З нього роблять всілякі сувеніри, а також ювелірні прикраси. Порошок з мінералу часто додають у косметику, щоб надати засобу пом’якшувальний ефект. Причому про таку властивість кварцового порошку відомо ще з давніх часів.

Рожевий кварц — це природний мінерал. Його добувають в основному в магматичних породах. Також можна виявити і в гідротермальних жилах.

Взагалі камінь поширений по всьому світу. Але самі великі родовища знаходяться на території Індії, Мадагаскару, Бразилії, а також США. У Росії ця різновид кварцу теж зустрічається. В основному на Алтаї і в Карелії.

Багатьом цікаво дізнатися, чому самоцвіт має настільки незвичайний забарвлення. Це прийнято пов’язувати з тим, що до складу мінералу входять компоненти титану, марганцю, а також заліза.

Але нещодавно були проведені дослідження. Вони показали, що специфічне забарвлення — це вплив вкраплень волокон дюмортьерита. Якщо говорити простою мовою, то мова йде про боросиликате алюмінію.

У природі зустрічається рожевий кварц, з якого формуються кристали невеликого розміру. Явище рідкісне. Кристали відрізняються високим ступенем прозорості. А рожевий відтінок пов’язують з фосфатами і алюмінієм у складі.