Як відрізнити справжні діаманти від підробки

Експертна інформація щодо правильного виявлення відмінностей між підробкою діамантів і оригіналом. Подробиці про упаковку, зовнішній вигляд і інші ознаки цієї продукції

Всім привіт! Купівля коштовностей — це завжди дорого, але неймовірно красиво. Приводів придбати виріб з огранованим алмазом, тобто діамантом, більш ніж достатньо. Це подарунок коханій людині, кільце, щоб зробити пропозицію, кольє для мами і так далі. Але яким же стає розчарування, коли виявляється, що куплений виріб фальшивка. Враховуючи вартість, потрібно точно знати, як відрізнити діамант від підробки.

Ювелірні магазини не такі бездоганні, як може здатися. За гарними вітринами дорогих бутіках можуть зустрічатися шахраї. Плюс не завжди сам продавець на 100% впевнений в достовірності реалізованого товару.

Покладатися тільки на чесність продавця не можна. Якщо купити несправжній діамант за ціною оригіналу, це означає втрату приблизно 90-95% від вартості. Адже за фактом перед вами виявиться якесь скло. А в кращому випадку мінерал, за властивостями схожий на діамант, але істотно поступається в рівні вартості.

Уникнути покупки підробки не так складно. Тут потрібно знати, як відрізнити справжній діамант від підробки, і застосувати отримані знання на практиці.

Ніж замінюють діамант

Діамант — це огранений алмаз. Неймовірно коштовний камінь, вартість якого може становити мільйони доларів. А за невеликий ювелірний виріб можна заплатити мінімум кілька десятків тисяч рублів. І це за самі скромні прикраси.

Важливо розуміти, що існують легальні замінники діамантів, які застосовуються в ювелірних виробах. Тому не кожен камінь, що імітує діамант, можна вважати підробкою.

Ще в СРСР штучно створили фіаніт і муассанит. Вони багато в чому нагадують діамант. Але при цьому продавець зобов’язаний вказувати в сертифікаті відповідну заміну.

Фіаніти досить поширені в продажу. А кількість муассанита суттєво обмежена, зустрічається в природі рідко, і коштує дорого. Тому частіше зустрічається саме синтетичний варіант.

Крім муассанита і фіанітів, імітувати діамант можуть з допомогою лейкосапфиров і безбарвних топазів. Є і спроби видати за дорогоцінний камінь звичайний гірський кришталь. Але цим вже займаються непрофесійні ювеліри. Причому розпізнати підробку у випадку з гірським кришталем максимально просто.

Топаз і сапфір мають природний відтінок небесного кольору, що нагадує блиск діаманта. Топаз і корунд в цьому плані поступаються, оскільки колір проникає у весь мінерал, а не залишається тільки на гранях.

Як перевірити камінь

Щоб зрозуміти, підробка діаманта перед вами чи ні, можна провести кілька експериментів. Причому для них ніякі особливі навички не потрібні. Тільки підручні засоби, а також ваш час і увагу.

Пропонуємо кілька варіантів того, як відрізнити підроблений діамант від цього.

  • Збільшувальна лупа. Бажано з 10-кратним збільшенням. Подивіться на зовнішній вигляд виробів. Природні камені завжди мають вкраплення, невеликі тріщинки, а також дефекти. Це природна особливість натурального мінералу. Повторити такі вкраплення в штучних підробки неможливо. Тому найчастіше вони ідеально рівні, без дефектів, абсолютно прозорі;
  • Букви. Як би дивно це не звучало, але несправжній діамант можуть видати літери. Вам потрібно друкований текст на білому папері. Можна просто накреслити чорну лінію. Через фіаніт букви чітко проглядаються. Через діамант читати неможливо. Муассанит в цьому плані спірне. Залежить від якості полірування, а також виду. Іноді текст двоїться через камінь;
  • Ліхтарик, білий аркуш, вода і пластикова кришка. Потрібно набрати воду в кришку, помістити туди камінь, і посвітити зверху ліхтариком. Тримайте кришку над папером, куди повинні перейти відображення каменю. Відблиски цього каменю виглядають як мови газового пальника на плиті. У муассанита яскравість приблизно на 25% вище. Тому промені будуть мати більш широкий спектр кольору;
  • Прозорий стакан і вода. Занурте мінерал в рідину. Вважається, що натуральний камінь не видно. Це не зовсім немає. Немає відблисків. Але межі видно. У фіанітів і муассанита під певним кутом з’являються кольорові відблиски.

Ви також можете придбати побутовий тестер. Але тільки врахуйте, що ціна такого пристрою близько 1000 рублів. І каміння більш ніж на 1 карат перевірити вони не здатні.

Діамант проти фіанітів

Досить часто фальшиві діаманти виявляються фианитом. Якщо поставити перед ювеліром 2 мінералу, огранений алмаз і фіаніт, то він з легкістю визначить, хто є хто.

Але існують способи, що дозволяють знайти відмінності і пересічному покупцеві, без відповідного досвіду і навичок.

  • Почніть з неприродною прозорості, а також відсутність дефектів. Це головний і ключовий спосіб розпізнати синтетичну підробку;
  • Фіаніт трохи каламутний, якщо подивитися на просвіт;
  • Великі фіаніти виглядають масивно і не так легко, як натуральний камінь;
  • Гра світла зовсім різне. Якщо діамант, сяє своїми гранями, то фіаніт виглядає скоріше як скло;
  • Подихайте на камінь. Допомагає з великими і маленькими каменями. Діамант від дихання не запотіває. А фіаніт стає каламутним.

Для більшої впевненості краще звернутися до фахівців.

Діамант проти муассанита

В цьому випадку також слід провести тест диханням. Якщо камінь запітніє, це підробка.

Природних фіанітів не існує. Це повністю синтетичний камінь, створений в лабораторних умовах. Муассанит ж буває натуральним і синтетичним.

Штучний варіант більш поширений. Такий камінь вагою в 0,5 карата продається за 100-150 доларів. Якщо правильно виконати ограновування, сяйво буде навіть яскравіше, ніж у діаманта. При цьому синтетичний муассанит неймовірно чистий. Цей ознака і видає підробку.

Знайти ювелірні прикраси, де використовується природний муассанит, завдання досить складне. Плюс видавати цей камінь за діамант не особливо вигідно. За ціною вони однакові. Поки в природі не було виявлено муассанитов діаметром більше 2 мм І якщо перед вами великий камінь, то це точно синтетичне виріб.

Діамант і гірський кришталь

якось знайомий дізнався, що кільце з діамантом підробка. Причому замість натурального каменю поставили звичайний гірський кришталь. Цей матеріал не має абсолютно ніякої ювелірної цінності. По суті, це звичайний кварц, що володіє аналогічними властивостями. Той же місячний камінь, як і натуральний бурштин, куди більш цінні.

Головний мінус — це чистота кристалом кришталю. Мінерал її не має. Тому зустріти прозорі вироби — це велика рідкість.

Як і у випадку з фианитом, через кришталь можна подивитися на просвіт, побачити текст і зображення. Камені видають себе каламутним рундистом. Тут характерним явищем виступає ефект загазованості. При розгляді мінералу можна побачити численні скупчилися вкраплення.

Камені з гірського кришталю відрізняються ледь відчутною серпанком всередині. Плюс такі мінерали зазвичай досить великі, чого не скажеш про більшість виробів на основі натуральних діамантів.

Діамант і скло

Всі способи перевірки, які були описані вище, можна застосувати у відношенні порівняння діаманта і скла.

Але об’єктивно зараз навіть ніхто не намагається видати скло за діамант. Адже замість них вигідніше і правдоподібніше використовувати фіаніти, а також синтетичні муассаниты.

Щоб створити імітацію діаманта зі скла, потрібно витратити набагато більше часу і ресурсів, ніж у випадку з штучними каменями хорошого рівня виконання.

Професійна перевірка

Тепер ви знаєте, як відрізнити діамант від підробки в кільці, або в будь-якому іншому ювелірному виробі.

Купуючи дороге прикраса, або аксесуар, доповнений дорогоцінним каменем, обов’язково перевірте наявність гемологічного сертифіката, або паспорта виробу. Відповідні правила, встановлені на законодавчому рівні.

Потреба у проведенні експертизи залежить від ваги діаманта. Якщо маса не перевищує 1 карат, тоді досить бирки від магазину, або сертифіката від продає компанії. При цьому клієнт має право запросити експертизу. Це його законне право.

Якщо вага каменю більше 1 карата, тоді проводять експертизу за відповідними стандартами. Найціннішим і точним стандартом вважається сертифікат GIA. Наявність такого паспорта — це гарантія того, що справжній камінь. У документі детально прописані всі характеристики.

Для отримання точної експертної оцінки, не звертайтеся в комерційні лабораторні центри. Тут характеристики зазвичай завищують, щоб не втрачати клієнтів. Адже низька оцінка може стати приводом більше не звертатися за послугами.

Оптимальний вибір — це незалежні лабораторії, а також інститути.

Зараз сертифікати від комерційних лабораторій Росії, Ізраїлю та Гонконгу вважаються найменш точними. Їм особливо не довіряють. А ось російські госцентры, як і американські стандарти оцінювання, це оптимальні варіанти для перевірки діамантів, а також інших дорогоцінних каменів.

Підводимо підсумки

Перевіряти діаманти потрібно обов’язково. Навіть якщо це популярний і надійний ювелірний магазин.

За цінності діаманти перевершують срібло і навіть натуральне золото, хоча і їх активно підробляють. Тому без перевірки віддавати величезні гроші за такі вироби — не найрозумніше рішення.

Враховуючи наявність різних видів каменів, які продають під виглядом діамантів, потрібно брати до уваги характерні особливості кожного з них.

Завжди можна звернутися за професійною допомогою. Але тільки вибирайте експертів так, щоб вони не були зацікавлені в завищених оцінках.

Бачили натуральні діаманти? Є прикраси або вироби з дорогоцінним камінням? Перевіряли їх на предмет автентичності? Які методи і кошти використали?

Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому все. Пора прощатися. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!