Всім привіт! Сьогоднішня тема — як відрізнити срібло від підробки. Це популярний благородний метал, який широко використовується в різних галузях. Включаючи виготовлення біжутерії, а також ювелірних виробів.
Відрізняється сріблясто-білим кольором і високою еластичністю.
Купуючи вироби з срібла, багатьох цікавить, чи це не є якийсь підробкою.
Так, підробки під срібло коштують дешевше підробленого золота. Але все одно витрачати на фальсифікат гроші ніхто не захоче.
Поняття про пробах
Про якість виробів, де наноситься клеймо або проба, каже кількість благородного металу в складі.
Чистий метал м’який. Робити з нього такі вироби як монета, прикраса або столові прилади не можна. Щоб матеріал не гнувся, а також не ламався, до складу додали домішки металів. Домішки були різними, і відрізнялися кількістю. Це призвело до появи проб.
Проба вказує на кількість срібла в сплаві. Приміром, 800 проба — це 800 грам срібла на 1000 грам сплаву.
В основному використовують домішки міді.
Сучасна класифікація проб
Перед тим як відрізнити справжнє срібло від підробки, потрібно зрозуміти, які проби існують, а також де використовуються.
- 800. Сплав високої міцності з гарними ливарними властивостями. Але швидко окислюється. У складі багато міді. Від цього виріб має жовтизну. В основному йде на столові прилади. Ювелірку не роблять. Інше популярне назва проби — жовте срібло;
- 830. Цей срібний сплав всього на 30 грам відрізняється від попереднього. Але це дозволяє застосовувати в створенні ювелірних виробів. Виходять недорогими, а також за властивостями поступаються аналогам. Активно окислюється;
- 875. Хороший вибір, щоб зробити столовий набір. Але в ювелірці все ще не кращий варіант. Багато міді. Хоч і краще 800 і 830 проб. З плином часу зовнішній вигляд виробів погіршується;
- 925. Вважається стандартною, а також стерлинговой пробій. Найвища якість. Підходить для дорогоцінних ювелірних виробів. Трохи міді додає міцності, але не вносить жовтизну. Часто покривають позолотою. Щоб не переплутати срібло з позолотою і даний золоту прикрасу, подивіться на пробу. У золота 925 проби не існує. Там своя класифікація;
- 999. Чисте срібло. З-за цього м’яке, а також легко деформується. Застосовується для створення припоїв, деталей приладів. Для прикрас не підходить. Зустрічаються у вигляді злитків.
Низькі сорти срібла, де відсоток вмісту менше 80%, вважаються технічним. Застосовують у промисловій сфері.
Зустрічаються і ті, кого цікавить підроблене 84 срібло. Зараз такого вже не випускають. Це стара система вимірювання. Діяла до 1927 року. Фактично зараз це аналог 875 проби.
Перевірка на справжність
Ситуації бувають різними. Хтось купує прикраси з срібла. Іншим дістається у спадок набір коштовностей, столових приладів. Деяким і зовсім вдається знайти цікаві вироби.
Питання в тому, як відрізнити срібну монету від підробки, або переконатися в достовірності столового набору, кілець, ланцюжків та інших виробів з благородного металу.
Так, підроблені срібні монети часто видають за якісь реліквії, предмети історичної цінності. Їх продають і купують.
Тому необхідно знати, як відрізнити срібло від підробки при покупці. Про золото вже знаєте. Тепер черга менш дорогого, але також популярного металу.
Перевірити ювелірний або столовий предмет можна декількома способами:
- очима і руками;
- йодом;
- магнітом;
- оцтом;
- ляпісним олівцем;
- сірчаної маззю;
- відбілювачем;
- азотною кислотою.
Тепер про кожен метод окремо, а також більш докладно.
Очі і руки
Фальшивки під срібло нагадують справжні вироби. При побіжному огляді різницю можна не помітити. Але це реально:
- Уважно подивіться. Потріть виріб протягом хвилини пальцями. Руки чисті? Якщо є наліт темного кольору, то це підробка. Все через цинку, який додають у сплав. Високий вміст цинку веде до появи темних слідів на руках;
- Послухайте. Якщо це монети, вдарте один про одного. Або про тверду поверхню. Оригінал завжди дзвінкий, яскравий. Копії звучать глухо;
- Пощупайте. У срібла хороша теплопровідність. Можна просто затиснути виріб в кулаці і потримати. Справжнє виріб швидко нагріється.
Це базові способи перевірки.
Йод в допомогу
Одна крапля йоду. Ні, не вбиває коня. Ми не говоримо про нікотині. Йодом можна розпізнати фальшиву срібло.
Нанесіть рідину на предмет. Місце контакту швидко темніє? Це ознака справжності. Якщо з’являється білий наліт, або реакції немає, у вас підробка.
Тільки пам’ятайте. Йод залишає сліди на якісних вироби з благородного металу. Видалити вийде тільки шляхом шліфування. Тестуйте з невидимою, внутрішньої сторони.
Беремо магніт
Добрий помічник у визначенні підробок, а також оригінальних виробів.
Підійде будь-магніт. Навіть з сувеніра на холодильнику.
Натуральний благородний метал магнититься не буде. Якщо притягається, то це фальсифікат.
Спосіб не дає 100% гарантії. Пародію на срібло роблять з алюмінію, а також мельхіору. Але ці метали не електризується.
Наливаємо оцет
Звичайний столовий оцет, який є на будь-якій кухні, допоможе розкрити обман.
Треба взяти відповідну ємність і залити туди оцет. Потім у склянку покласти виріб.
З натуральним сріблом нічого не станеться. Якщо виникає будь-яка реакція, то це підробка.
Чим допоможе ляпісний олівець і крейда
Відмінне рішення. Старий, але перевірений і ефективний спосіб.
Послідовність така:
- відвідайте найближчу аптеку і купіть ляпіс;
- варто товар близько 100 рублів, але вистачить для цілого ряду перевірок, плюс для прямого призначення;
- олівець ляпіс змочіть в чистій воді;
- проведіть по поверхні срібла;
- на фальшивках залишається чорна смуга.
Якщо ніякого сліду немає, то це якісний виріб.
Другий варіант — це крейда. Теж простий метод перевірки. Але і ефективність на рівні. Потрібен звичайний шкільний крейда. Їм натирається виріб. Якщо на крейді залишаються сліди темного кольору, то це оригінал.
Сірчана мазь
Принцип тестування такою ж, як і при використанні йоду.
Потрібно нанести трохи мазі на потенційно срібну поверхню. Залиште приблизно на 30-60 хвилин.
Якщо після цього предмет став темним, то справжнє срібло.
Плюс сірчаної мазі в порівнянні з йодом в тому, що видалити темна пляма від мазі простіше. Достатньо взяти нашатирний спирт, або соду. Протерти серветкою або ватним спонжиком.
Відбілювач на допомогу
відбілювачі міститься хлор. Натуральне срібло вступає в реакцію з такою речовиною. Тому прикраси хорошої якості будуть темніти.
Але намагайтеся не застосовувати відбілювач, тестуючи сережки або ланцюжка.
Застосування азотної кислоти
можна Знайти майже в кожній аптеці.
Швидкий і наочний тест автентичності.
Якщо після нанесення вироби стає чорним, то срібло сьогодення. При наявності іншої реакції, а також відсутності реакції, це копія.
Але у випадку з азотною кислотою важливо дотримуватися правил безпеки. Працювати тільки в рукавицях.
Срібло і інші метали
Щоб зробити імітацію срібла, але заощадити на виробництві, шахраї використовують інші метали і сплави.
Є кілька різновидів металів, які візуально нагадують срібло. А при грамотній обробці і зовсім неможливо відрізнити.
Щоб не стати жертвою шахраїв, купивши шматок дешевого металу замість благородного срібла, пам’ятайте про важливі відмінності.
- Алюміній. Вироби відрізняються легкістю в порівнянні з срібними аналогами. Колір більш матовий. Плюс якість виготовлення елементів низьке. Камені можуть приклеювати клеєм;
- Олово. Візуально знайти відмінності складно. Основною різницею, яку можна помітити очима, це рівномірне забарвлення олов’яних предметів. Вони рівномірні, не мають плям, а також відтінків. Срібло не таке рівномірне. Для ідентифікації олова підійдуть тести, представлені вище;
- Нержавіюча сталь і залізо. Одна з найпростіших ситуацій. Досить піднести магніт до виробу. Срібло ніколи не буде прилипати до магнітів. Навіть самим потужним;
- Паладій. В домашніх умовах зрозуміти різницю складно. При високій температурі срібло легко плавиться, а паладій немає. Або скористайтесь азотною кислотою. Паладій стане червоним, а срібло чорним;
- Мельхіор. Був неймовірно популярним близько 50 років тому. Більшість столових приладів робили з нього. Це сплав, куди входить нікель, мідь, марганець і залізо. Мельхіор виходив міцним, зносостійким, а також не поступався сріблу в пластичності. Візуально знайти різницю неможливо. Спробуйте провести по виробу швейною голкою. Якщо залишається темний слід, то це мельхіор. Або нанесіть азотну кислоту. Срібло завжди темніє, а мельхіор зеленіє.
Ці знання допоможуть вам у ситуації, коли потрібно визначити справжнє якість виробу.
Підбиваючи підсумки
На завершення хочеться ще розповісти про засіб Хромопик. Це речовина, створена для перевірки срібла.
Досить крапнути на виріб 2-3 краплі, і через кілька секунд видалити серветкою.
Потім за кольором визначається, підробка це чи ні. Срібло стає коричневим або темно-червоним, залежно від проби. Вироби з пробою не нижче 800 будуть зеленими через дії реагенту.
Якщо це нікель, то предмет стане блакитним, а якщо олово або свинець, то жовтим.
Способів визначення істини багато. Залишилося лише скористатися одним з них.
Що думаєте про сріблі? Любите прикраси з цього металу? Є старовинний набір столових приладів? Зустрічалася підробка? Як виявили обман?
Чекаємо відповідей, а також цікавих історій.
А поки що все. Спасибі за увагу! Пора прощатися.
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!