Привіт! Тема може і не найприємніша. Зате не виключено, що отримані знання колись пригодяться, вбережуть здоров’я і навіть збережуть життя. Адже говорити ми будемо про те, як відрізнити справжній пістолет від підробки.
На щастя, з подібними фальшивками доводиться стикатися не так що, якщо говорити про звичайних людей. А ось поліцейські, представники різних правоохоронних органів, а також охоронних служб та інших подібних відомств цим похвалитися не можуть.
Кому і для чого це потрібно
Немає сенсу приховувати, навіщо, а також кому можуть знадобитися схожі на справжню зброю пістолети.
В корисливих цілях такими пристроями користуються злочинці. Дістати справжній бойовий пістолет складно. Та й з такою зброєю загриміти у в’язницю на значний строк легко. Причому навіть необов’язково застосовувати його щодо людей. Досить зберігати його без офіційного дозволу.
Також не варто забувати, що при вчиненні злочину, якщо у зловмисника ще й виявлять нелегальну зброю, це стане вагомим обтяжуючим фактором.
Тому дрібні шахраї, а також любителі гострих відчуттів беруть іграшки або пневматику, направляють на свою жертву, відбираючи телефони, гроші та інші цінності. А людина і не підозрює, що насправді це був шматок пластику. І можна було з легкістю дати відсіч злочинцеві, покласти його на землю і покарати за подібні дії.
Але факт наявності пістолета в руках вселяє страх. Ніколи не знаєш напевно, підробка це чи ні.
Звичайно, несправжні, але дуже схожі пістолети можна використовувати і для інших цілей:
- іграшка для дітей;
- наочний посібник у різних установах;
- реквізит для реклами, а також кіно;
- театральний реквізит;
- інструмент для занять бойовими мистецтвами і уроків по самообороні;
- розіграші друзів і знайомих.
Все це приклади безневинного і корисного навіть застосування копій справжньої зброї.
видають за справжній пістолет
Взагалі таке поняття як несправжній пістолет може включати в себе 2 основні види фейкового зброї.
- Пневматичні пістолети. Серйозної загрози життю вони не представляють, а також не можуть убити. Зате виглядають дуже суворо і небезпечно. Цим і користуються. Тут головне створити ефект. Плюс постріл з пневматичної багато в чому нагадує зброю. Особливо для людини, хто не розбирається у всіх нюансах роботи пістолетів;
- Дитячі іграшки. Найбільш нешкідливий варіант. Максимум можуть стріляти кульками. Це абсолютно не загрожує здоров’ю, а також життю. Але при візуальному схожості навіть іграшкою часом можна скористатися в злочинних цілях;
- Запальнички. Є стилізовані під пістолет запальнички. Раніше вони були дуже поширені, а також продавалися повсюдно. Зараз це велика рідкість. Найімовірніше їх виробництво заборонили. Але подібні вироби все одно зустрічаються, а також продаються.
В залежності від типу копії, можна по-різному зрозуміти, що пістолет не справжній.
Популярні пневматичні пістолети копії бойових
найпоширеніший варіант серед злочинців, а також зловмисників — це пістолет несправжній залізний пневматичного типу.
Для його покупки не завжди потрібен спеціальний дозвіл. Плюс за рахунок металевого корпусу він виглядає максимально реалістично. Легко відрізнити від оригіналу складно.
Є кілька прикладів популярних пневматичних пістолетів, які по своїй суті є візуальним копією бойового зброї.
- Пістолет Макарова. Вона ж ПМ. Таку пневматику виробляють на Іжевському механічному заводі. Придбати можна буквально за кілька тисяч рублів. Максимально точна копія. З-за цього розпізнати обман вкрай складно. Єдиною помітною відмінністю є напис моделі. Вона наноситься на корпус пристрою. Те, що це пневматика від Іжевського заводу, можна зрозуміти по напису МР-654К-20;
- Тульський Токарєв. Він же ТТ. Не менш відомий приклад копіювання справжнього бойового озброєння. Причому пневматична версія ТТ також випускається Іжевським механічним заводом. У важкі для країни рік ТТ вважався дуже грізною зброєю. Отримав широке поширення далеко не в самих доброзичливих колах. Тут є 2 візуально помітних відмінності. По-перше, це напис МР-656К на рукоятці. Також на стовбурі збоку можна побачити напис Made in Russia;
- Dan Wesson. Це вже зарубіжна пневматика від компанії ASG. Але також завоювала велику популярність. Це копія іменитого револьвера. Але є погана новина. Візуально відрізнити від оригіналу практично неможливо. Копію видає тільки мініатюрна напис 4,5. Це означає калібр пневматики. Інших характерних ознак немає.
тобто відрізнити пневматику від бойової зброї потенційно можна. Але зовнішній вигляд деколи настільки справжній, що навіть не хочеться перевіряти, бойове це зброя чи ні.
Інша справа — це підроблений швейцарський ніж. Хоч це копія, але вона все одно залишається ножем.
Додаткові ознаки
Є ще кілька способів розпізнати справжній і підроблений пістолет.
Звичайно, якщо у вас є час, а також можливість його потримати, покрутити в різні боки, уважно вивчити.
Основний акцент зазвичай радять робити на таких моментах.
- Вага. При наявності можливості зважити пристроїв, можна зрозуміти, це копія або оригінал. Бойове зброю максимально важке, якщо порівнювати з будь-якими копіями. Пневматика легше, навіть якщо виконана з металу. А пластик взагалі здається невагомим;
- Діаметр дула. Вважається, що це визначається тільки фахівцем. Але при наявності хорошого окоміру ви навряд чи помітите різницю між діаметром 9-12 мм і 4-6 мм. В першому випадку це оригінал. Невеликий діаметр дула характерний саме для іграшок, а також пневматики;
- Колір стовбура. Характерна особливість — це наявність металевих відблисків. У пофарбованих під метал пристроїв такого немає. А ось металеве пневматичну зброю відблиски також має;
- Підозрілі написи. Якщо ви бачите написи на кшталт Toy, For Play, China і так далі, то швидше за все перед вами іграшка. Або ж запальничка;
- Кольоровий ковпачок. Характерний, а також відмітний ознака іграшок. На стовбур зазвичай надівається ковпачок яскравого кольору. Найчастіше помаранчевий або червоний. Ні на одному бойовому пістолеті такого не буває;
- Запах. Бойова зброя відрізняється характерним запахом збройової мастила, а також гару. Особливо, якщо його недавно чистили або використовували. У іграшок навіть зімітувати такий запах не вийде. Він може з’явитися лише при застосуванні. У пневматики запах інший. Але тут краще точно розуміти, а також мати уявлення про те, як пахнуть ці 2 види зброї.
Можливість застосувати той чи інший спосіб розпізнавання підробки залежить від конкретної ситуації. Тому дійте за обставинами.
Проблема зворотного переробки
Як уже говорилося, найчастіше пневматики, а також дитячим іграшкам намагаються надати зовнішній вигляд справжнього бойового пістолета.
Але досить поширена і практика зворотного імітації.
Йдеться про те, що беруть зброю, і намагаються видати його за іграшку.
Для цього можуть застосовувати різні хитрощі:
- фарбування дула в яскравий колір, нібито це ковпачок;
- приклеювання пластикового червоного або оранжевого ковпачка на стовбур;
- нанесення написів типу Made in China або Baby Toy;
- розфарбовування корпусу в яскраві кольори;
- установка в дитячі іграшки, як наприклад дробовик вставляють у водний автомат;
- імітація дрилі або шуруповерта, і так далі.
Логіка злочинців проста. Вони не хочуть привертати до себе зайву увагу. Побачивши людину з дитячою іграшкою, про що свідчать відповідні кольори, а також візуальне оформлення, навряд чи поліцейський піде перевіряти справжність. Принаймні, ймовірність такого розвитку сценарію мінімальна.
Те ж саме можна сказати про імітацію інструментів у вигляді шуруповерта Dewalt, а також дрилі. Хіба людина з інструментом представляє якусь загрозу? Звичайно немає. Він йде щось ремонтувати.
Приблизно такі думки виникають у людей. А тим часом злочинець непомітно підходить до жертви, і може задіяти цю імітацію зовсім не для ремонту або ігор.
Як правильно діяти у випадку загрози
Бажаємо вам ніколи не зіткнутися з ситуацією, коли будуть погрожувати зброєю.
Але таке може статися. На жаль, від цього ніхто не застрахований.
Якщо так сталося, що на вас направляють дуло пістолета, не варто робити наступне:
- уточнювати у злочинця, це справжній пістолет чи ні;
- намагатися з різних сторін розгледіти ознаки підробки;
- ігнорувати вимоги зловмисника і геройствувати;
- насміхатися над ним, оскільки вважаєте, що в руках підробка;
- перевіряти нерви злочинця на міцність;
- вимагати довести, що це бойова зброя;
- намагатися вихопити з рук.
Звичайно, якщо ви володієте певними професійними навичками, і на 100% впевнені, що можете знешкодити злочинця, то дійте.
Але навіть і в такому разі геройствувати не варто. Ніколи не знаєш точно, що на думці у людини, а також на які дії він здатний.
І ще один важливий момент щодо пневматичної зброї. Купуючи легальну пневматику, багато зловмисники переробляють її під бойові патрони. Тому, якщо візуально ви чітко бачите пневматичний пістолет, це не дає 100% гарантію того, що в ньому не заряджені бойові патрони.
Підводимо підсумки
Потенційно відрізнити справжній пістолет від підробки можна. Для цього є ряд ознак, а також підказок і методів.
На практиці застосовувати всі ці знання можна далеко не завжди. У разі реальної загрози не займайтеся вивченням ознак справжності, а також копії пістолета. Краще виконайте вимоги, віддайте гроші, і зберегти власне життя.
Так, можна ризикнути, вивести злочинця на чисту воду, в руках якого дитяча іграшка, знешкодити і здати в поліцію. А якщо це не іграшка? 100% точного способу в подібній ситуації розпізнати фейковое зброю не існує.
Це не підроблені автомати ABB, використовувані в електриці. Це може бути справжній автомат, здатний мінімум відняти у вас здоров’я, і максимум позбавити життя.
У фільмах головні герої хоробро розправляються з лиходіями, відбираючи зброї, спрямоване буквально їм в обличчя. Але це кіно, постановочні трюки. Причому в їх руках також зазвичай іграшки або імітації. А це реальне життя. І краще життя, ніж смерть.
Хто стикався з підробленими пістолетами? Де і коли це було? Як зрозуміли, що це копія? Все закінчилося добре?
Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Залишайтеся з нами, пишіть коментарі, задавайте питання і розповідайте про проект друзям!