Здрастуйте, шановні читачі! Купуючи будь-який електричний інструмент, будь то шуруповерт, дриль або болгарка, завжди розраховуєш на якість, а також ефективність пристрою від перевіреного бренду. Але проблема в тому, що за відомою назвою може ховатися обман. Продукція, яка не відповідає заявленим характеристикам. Та й взагалі, виконана далеко не тим виробником, про який пишуть на упаковці.
Сьогодні говоримо про те, як відрізнити Макиту оригінал від підробки — болгарка на прицілі.
Варто додати, що про засоби визначення підроблених пристроїв Makita вже розповідали. Можете почитати. Зараз же конкретно про шліфувальний агрегат.
Болгарка — це скоріше народна назва. Правильніше називати інструмент УШМ. Тобто кутова шліфувальна машинка. Або шліфмашина. Хоча від назви суть не зміниться.
Як розпізнати обман
Перш ніж розповісти про те, як відрізнити болгарку Макіта від підробки, варто уточнити деякі моменти.
Зараз прогрес стрімко йде вперед. Раніше розпізнати фейк було гранично просто. Якість було настільки низьким, що підробку видавало буквально все.
Але поступово у підпільних виробників з’явився доступ до деяких секретів. Обзавелися поліпшеним обладнанням. Це дозволило сильно наблизитися до справжньої продукції. Візуально відрізнити часом неможливо. При цьому залишилися й ті види підробок, які можна вважати відвертим копіюванням.
Давайте дізнаємося, як можна визначити підроблений інструмент бренду Makita в особі кутошліфувальною машини.
Спочатку дивимося на кейс
Щоб заплутати споживачів, шахраї намагаються скопіювати оригінальний валізу, в якому продається болгарка компанії Makita. Але не завжди це виходить зробити якісно.
Хтось, намагаючись приховати обман, і зовсім реалізує продукцію без кейса. Оригінал ніколи без валізи продаватися не буде. Є ще й комплектуючий набір всередині. Якщо все це пропонують покласти в пакет, то відразу відмовляйтеся.
Але навіть коли кейс є, слід перевірити конструкцію на предмет достовірності.
На заводські валізи наносять назва бренду, використовуючи технологію тиснення. Тобто букви ніби видавлені.
підробок все інакше. Найчастіше зустрічаються кейси, де замість наноситься тиснення звичайна поліетиленова наклейка. Варто поміняти наклейку, і ось вам кейс зовсім іншого бренду. Це зроблено з метою здешевити виробництво. Шахраї рідко спеціалізуються на копіях одного інструменту. І тим більше на підробки продукції одного бренду. Замість цього використовується універсальна прес форма. Так можна виготовляти на одному верстаті пародії на продукцію різних виробників.
Але кожне офіційне підприємство має свої тонкощі, а також нюанси. З-за цього зробити точну копію кейса конкретної марки складно. Буквально неможливо.
Крім наклейок, кейси можуть наносити об’ємні букви, шляхом їх приклеювання.
Якщо сумніваєтеся в достовірності кейса, спробуйте зачепити наклейку, а також літери, використовуючи ніготь, або підручних відповідний інструмент. Якщо літера легко відпадає, то кейс підроблений.
Навряд чи варто розраховувати на те, що всередині фейкового валізи раптом виявиться оригінальна болгарка фірми Макіта.
Ще огляньте кришку. Погляньте на зазори між елементами. У оригіналу всі зазори мінімальні, а також ідентичні за розміром. Або їх взагалі немає.
На задній частині є назва виробника. Тільки вже у вигляді вдавлених букв. Підробки зазвичай залишають без подібних написів.
Написи на пристрої
Якщо валізу від болгарки Макіта не викликав сумнівів, це ще не 100% гарантія оригінальності вироби.
Деякі кейси копіюють якісно. Буває і таке, що використовуються оригінальні упаковки від електроінструменту. Але всередині розміщують жалюгідну пародію.
На рукоятці болгарки присутній напис у вигляді назви виробника. Якщо напис відсутній, то перед вами китайська підробка.
Ще у цього інструменту передбачений шильдик. Це невеликий елемент, на якому прописані технічні характеристики. Переконайтеся, що це не плівка з папером, а також шильдик не розміщено догори ногами.
Оригінальний шильдик-стікер має чорне забарвлення з білим фоном. Сірі вставки відсутні. Якщо винести на сонце, то шильдик блищати не має.
Також справжні болгарки Макіта промарковані серійним виробничим номером. Шукати слід ближче до голівки, а також на рукоятці. Підробки серійні номери не наносять на інструмент.
Варто додати, що копії відрізняються конструктивними елементами. Це інший вид вентиляції, решітки, а також захист редуктора. Форма відрізняється в порівнянні з оригіналом. Як і якість виконання.
Внутрішні елементи
В магазині навряд чи вам дозволять розібрати електроінструмент на частини, щоб переконатися в тому, оригінальна це болгарка чи ні.
Але визначити фейк можна за фактом покупки. Краще цього не допускати і припиняти будь-які спроби продати вам підробку ще на етапі підбору пристрою.
Якщо ж справа дійде, то перевірте начинку. Всередині компоненти копії мають грубу, а також нерівну балансування. Цей інструмент — потенційна загроза. Болгарка несе в собі підвищену небезпеку. Адже при початку роботи обертається з величезною швидкістю диск може відлетіти. А це пряма дорога до травм, а також непоправного збитку для здоров’я.
Фейк видає себе при перевірці захисної обмотки. Фактично у підробок з Китаю обмотка відсутня. А адже це найважливіших елемент безпеки. Makita завжди застосовують захисну обмотку вищої якості.
Додатково подивіться на щеткодержатели. Підробка визначається за рахунок яскравого блиску, а також на основі відсутньою маркування у вигляді цифр 303.
Брендовий лінійка болгарок від Makita завжди на щіткотримачах має нумерацію 303, а також самі елементи не мають яскравої відбиваючої поверхні. Тобто сильний блиск для виробів не характерний.
Шахраї роблять інакше. Їх головна мета — максимально здешевити виробництво. Тому захисна обмотка замінюється дешевим, а також малоефективним лаком синього кольору. Толку від нього мінімум. Розрахунок на те, щоб інструмент витримав хоча б тестовий запуск при покупці.
Що буде з інструментом, а також з людиною, яка його купить, шахраїв вже не турбує. Для них куди важливіше реалізувати підроблену продукцію, і заробити на цьому гроші. На жаль, дуже часто їх заробіток будується на травмах і смерті неуважних покупців.
Підводимо підсумки
Будь підроблений електроінструмент — це пристрій підвищеної небезпеки для користувача. Категорично не рекомендується спеціально купувати дешеву копію, лише б заощадити.
Існує думка, що у копіях немає нічого поганого. Нібито можна купити болгарку, яка імітує Makita. Якість буде таким же. А от різниця в ціні величезна. Чомусь деякі впевнені, що збираються інструменти на одному і тому ж заводі.
Запам’ятайте наступне. Є офіційні виробничі лінії. Тільки там збирають справжні болгарки. Виробництво підробок — це кримінальний злочин. І знаходитися на одній складальній лінії фейки і справжні болгарки ніяк не можуть. Це стосується і інших інструментів, включаючи шуруповерти Makita, а також перфоратори Макіта.
Купуючи пародії, ви тим самим спонсоруєте злочинців. Ви формуєте їх бюджет, приносите прибуток. На ці гроші, зароблені на травмах людей, триває збірка нових підробок.
На жаль, це коло замкнути складно. Але почати треба з себе.
Як ставитеся до інструментів Makita? Часто працюєте з болгарками? Для яких цілей купували пристрій? Зустрічалися підробки? Як зуміли визначити обман?
Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому поки все. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!