Як відрізнити справжній долар від підробки: 6 способів

Актуальна інструкція з визначення оригіналу долара. Поради та рекомендації з наочними фото фальсифікату. Які недоліки має фальсифікований товар

Привіт, друзі! Раніше можливості вільно володіти та розпоряджатися іноземною валютою в Росії, як і в багатьох інших країнах колишнього СРСР, не було. Тепер же ситуація істотно змінилася. Але з’явилася інша проблема. Це фальшиві гроші. Звідси питання про те, як відрізнити долар від підробки, стає все більш актуальним.

З боку США, які займаються випуском національної валюти, робляться серйозні рішення, спрямовані на захист від копіювання. Але все одно підробки то і справа виявляються в побуті.

Важко точно сказати, наскільки сильно фальшиві долари поширені в самих Сполучених штатах Америки. Але з упевненістю можна заявити, що в Росії і країнах СНД це суттєва проблема.

Купуючи 10, 20, 50 або 100 доларів, потрібно переконатися, що банкнота оригінальна, і вам не підсунули підроблений варіант іноземної валюти. Ефективний захист не дає 100% гарантії від копій. До того ж деякі підробки навіть не намагаються скопіювати максимально точно. Розрахунок йде на неуважних людей.

Скільки таких банкнот ходить по країні, навіть приблизно підрахувати складно. Але вони є. І їх значна кількість. Щоб не виявитися «щасливим» власником таких доларів, обов’язково вивчіть інструкцію щодо визначення підробок.

За якими ознаками визначити підробку

Є кілька моментів, які можуть видати підроблені долари.

Саме на них і потрібно спиратися.

Якщо ви не знаєте, як відрізнити справжній долар від підробки, незалежно від номіналу, тоді дивіться на:

  • папір;
  • водяні знаки;
  • фарбу;
  • захисну смугу;
  • мікротекст;
  • контрольні літери та числа.

Саме ці 6 пунктів можна вважати ключовими у питанні ідентифікації фальшивої іноземної валюти. А саме американських доларів США.

Варто нагадати, що російські банкноти номіналом 1000 рублів, а також в 5000 рублів теж активно підробляють. І є докладні інструкції про те, як розпізнати обман. Навіть без спеціального обладнання.

Папір

Почнемо з того, як відрізнити фальшиві долари від справжніх по папері.

На цей рахунок можна дати кілька рекомендацій. Застосовувана захист долара від підробки, а також уважність людини до деталей, дають можливість уникнути обману.

  • Товщина. Будь-яка купюра має товщину не більше 0,1075 мм. Спробуйте провести тест. Потрібна стопка банкнот висотою 25 мм. В ній завжди буде рівно 233 купюри;
  • Розмір. З 1928 р. і до 1990 року стандартний розмір банкнот у США становив 156х66 мм. Але з 1990 року розмір поміняли на 157х67 мм. Допускається похибка не більше 2 мм, Якщо розмір відрізняється, краще додатково вивчити долари за іншими ознаками;
  • Сировина. Помилково вважати, що для виготовлення доларів використовують деревину. Може несправжні долари так і штампують. В США в основі сировини лежить 75% бавовни і 25% льону. Полотняна структура розташовується паралельно будь-якої зі сторін;
  • Колір. У доларах не використовують оптичний відбілювач для паперу. Тому вона має блідо-жовтий колір. Під ультрафіолетом папір темніє, а звичайна стає блакитний. Так в чому визначається підробка доларів;
  • Еластичність. Матеріал досить еластичний. Якщо зробити надрив з краю, то буде видно, як розтягнувся ділянку повертає собі первозданний вигляд;
  • Хрусткий звук. Незважаючи на еластичність, для долара характерний хрускіт. За нього багато фахівці визначають несправжні гроші долари;
  • Впрессованные волокна. Такий захист почали застосовувати в 90-х роках. В структуру купюр впровадили волокна червоного і блакитного кольору. Шахраї повторити таке не здатні. Навіть на сучасному обладнанні. Тому цей метод копіювання захисту вони не використовують. Найчастіше волокна просто відскановані і надруковані разом з іншим малюнком. Або смуги домальовують поверх паперу з допомогою фломастера. Така фарба буде світитися під ультрафіолетом. Є ті, хто беруть волокна з цих купюр меншого достоїнства, і приклеюють до великого номіналу. Ці волоски легко відокремити від паперу. Це вказує на підробку.

Тепер ви знаєте, як відрізнити фальшиві долари, вивчивши лише папір. Але це не єдиний метод виявлення фальшивок.

Водяні знаки

Ще одна захист долара від підробки — це водяні знаки. Тому по них багато в чому можна зрозуміти, це копія або оригінал.

  • Найчастіше людям трапляються змиті долари. Суть в наступному. Шахраї беруть купюру малого гідності. Спеціальними кислотами змивають зображення. При цьому не пошкоджуються водяні знаки, а також магнітні смуги. На цьому папері друкують 100 доларів. Тут потрібно придивитися до водяного знака, а також до зображення на банкноті. Вони повинні бути ідентичними. Якщо ні, то це фальшивка;
  • Інший варіант — це продавлювання водяного знака. Більш дешевий, а також простий спосіб копіювання. Виявити таку підробку простіше. Для цього потрібно подивитися на водяний знак без просвіту. Якщо бачите контур водяного знака, то це підробка. У оригіналу контурів не буває;
  • Альтернативне рішення — подрисовывание. Водяні знаки домальовують. Для цього беруть штрих білого або блідо-сірого кольору. Малюнок наносять вручну, або за допомогою спеціального штампа. Шахраї розраховують на те, що справжність людина буде перевіряти виключно по лицьовій стороні. А на зворотну сторону не подивиться. Варто перевернути купюру, і все стане ясно.

Візуально запам’ятати абсолютно всі застосовувані для доларів США водяні знаки неможливо. З-за цього можуть виникати труднощі з распознанием підробки.

Треба відштовхуватися і від інших ознак копіювання американської валюти.

Фарба

Далі на черзі фарба. По ній також можна зрозуміти, підроблені ці долари, або ні.

Вся фарба, використовувана при виробництві національної американської валюти, виготовляється виключно в Казначействі США. Склад був спеціально розроблений, а тому кожен компонент знаходиться в строгому секреті.

Тут потрібно знати такі моменти:

  • На лицьову сторону наносять фарбу чорного кольору. Вона відрізняється наявністю магнітних властивостей;
  • Із зворотного боку у складі фарби вже немає магнітних компонентів;
  • Помилковою є думка про те, що коли фарба стирається з паперу, це ознака підроблених доларів. Це не так. Можете взяти будь-яку 100% справжню купюру. Особливо нову. Потріть папір. На подив багатьох, на пальцях залишаться сліди фарби;
  • З лицьового боку в правому нижньому кутку наноситься зображення номіналу купюри американських доларів. Тут застосовують особливу фарбу. Змінюючи кут огляду, буде змінюватися і колір цієї ділянки;
  • Напис у вигляді United States of America, а також номінал на купюрах оригіналу друкують з застосуванням збільшеного шару фарби. Тому їх легко промацати вручну. Якщо ці елементи йдуть один рівень, то це ознака підробки;
  • На зворотному боці купюр, що випускаються з 2000 року, застосовують фарбу, яка змінює свій колір і відтінок під інфрачервоним світлом.

Спираючись на ці моменти, кожен може зрозуміти, підроблена ця купюра чи ні.

Захисна смуга

Американська валюта випускається Казначейством США. Весь процес ретельно контролюється. Тут же розробляють рішення для захисту від підробок.

В 90-х розробили нитка з пластику, яка має ширину 1,6 мм. На нитку наноситься микропечать у вигляді номіналу банкноти.

Через 6 років після впровадження в купюри США пластикових ниток, з’явилося ще одне нововведення. Якщо посвітити на захисну смужку з допомогою ультрафіолету, то можна побачити певний колір.

Цей колір безпосередньо залежить від номіналу. Варіанти наступні:

  • 5 доларів світяться блакитним;
  • 10 доларів підсвічуються помаранчевим;
  • 20 доларів завжди будуть зеленими;
  • 50 доларів виключно жовті;
  • 100 доларів будуть світитися червоним ультрафіолеті.

Захисну смугу на підробках друкують зі зворотного боку. Або ж фальшивки часто збирають з 2 частин, а між ними вставляють імітацію оригінальної захисної смуги. При уважному розгляді визначити обман навіть шляхом звичайного візуального огляду буде досить легко.

Мікротекст

Починаючи з 1990 року, кожна американська купюра, незалежно від номіналу, отримала по 2 дуги. Вони огинають портрет президентів США.

Якщо уважно поглянути на ці дуги, то можна побачити в них мікротекст.

Текст складається з повторюваної фрази. А саме The United States of America.

Обов’язково погляньте на лівий нижній кут купюри. На банкнотах номіналом 10 доларів, приміром, слова TEN і сформовано найменування номіналу. Грубо кажучи, 10 намальовані словами TEN (десять).

Контрольні букви і числа

У 1996 році стартував випуск купюр, де є буква, розташована під серійним номером. Тобто трохи нижче нього. Це буква вказує на федеральний банк, який випустив конкретну банкноту.

Біля цієї літери повинна бути цифра. Вона відповідає номеру зазначеної букви в латинському алфавіті. Тобто якщо там буде буква D, то цифра повинна бути 4.

Серійні номери також обов’язково застосовуються на американській валюті. Це один із способів розпізнати підробку.

Серійний номер включає в себе 8 цифр і 3 літери. Цифри відповідають порядковим номерам грошових знаків. А буква, яка наноситься в кінці серійного номера, говорить про частоту застосування цього номера.

Якщо банкнота була випущена замість бракованої, тоді в кінці номера обов’язково буде стояти зірочка. Плюс кожна випущена мільйонна грошова одиниця маркується зірочкою в кінці серійного номера.

Спираючись на ці знання, вас буде складно обдурити при купівлі американських доларів.

Як часто продаєте та купуєте долари? Користуєтеся банками або обмінниками? Доводилося стикатися з підробками? За якими ознаками вдалося розпізнати?

Чекаємо ваших відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому поки все, а тому будемо прощатися. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!