Як відрізнити справжні діаманти від підробки

Експертна інформація щодо правильного виявлення відмінностей між підробкою діамантів і оригіналом. Подробиці про упаковку, зовнішній вигляд і інші ознаки цієї продукції

Ніж замінюють діамант

Діамант — це огранений алмаз. Неймовірно коштовний камінь, вартість якого може становити мільйони доларів. А за невеликий ювелірний виріб можна заплатити мінімум кілька десятків тисяч рублів. І це за самі скромні прикраси.

Важливо розуміти, що існують легальні замінники діамантів, які застосовуються в ювелірних виробах. Тому не кожен камінь, що імітує діамант, можна вважати підробкою.

Ще в СРСР штучно створили фіаніт і муассанит. Вони багато в чому нагадують діамант. Але при цьому продавець зобов’язаний вказувати в сертифікаті відповідну заміну.

Фіаніти досить поширені в продажу. А кількість муассанита суттєво обмежена, зустрічається в природі рідко, і коштує дорого. Тому частіше зустрічається саме синтетичний варіант.

Крім муассанита і фіанітів, імітувати діамант можуть з допомогою лейкосапфиров і безбарвних топазів. Є і спроби видати за дорогоцінний камінь звичайний гірський кришталь. Але цим вже займаються непрофесійні ювеліри. Причому розпізнати підробку у випадку з гірським кришталем максимально просто.

Топаз і сапфір мають природний відтінок небесного кольору, що нагадує блиск діаманта. Топаз і корунд в цьому плані поступаються, оскільки колір проникає у весь мінерал, а не залишається тільки на гранях.