Як відрізнити справжню горілку Нафту від підробки

Усі відмінності підробки горілки Нафту від цієї продукції. Читайте порівняльну характеристику контрафакту та оригіналів. Експерт підкаже, як не потрапити на виверти шахраїв

Всім привіт! Алкоголь є однією з найбільш часто підроблюваних продукцією. Тому паленою горілкою навряд чи когось можна здивувати. Тільки от вживання такого напою може сумно закінчитися. Так що розсудливим людям потрібно думати і розуміти, що вони купують. У зв’язку з цим у нас на обговоренні горілка Нафту — як відрізнити підробку від оригіналу.

Це представник елітної категорії алкоголю. Привертає увагу унікальним дизайном. Має власну історію, а також ряд нагород і досягнень на світовому рівні. Взагалі напій вважається російським, але виробництво налагоджене в Австрії.

Сьогодні дізнаєтеся не тільки про те, як відрізнити справжню горілку Нафту від підробки, а також познайомитеся з історією, особливостями цього оригінального спиртного напою.

Коротка історія

Незабаром ви дізнаєтеся, який буває горілка Нафту підробка, і чим вона себе видає.

Спочатку коротка історія зародження продукту.

Пляшка такого спиртного об’ємом 0,7 літра коштує мінімум 2,5 тисячі рублів. Випускається обмеженим тиражем. У звичайних супермаркетах зустріти важко. Але саме через такі магазини найчастіше реалізується підробка.

Історія продукту виглядає як легенда. Але це правда. Почалося все в 70-х роках минулого століття. У Сибіру активно почали добувати нафту. І безліч молодих фахівців вирушили туди працювати.

Три інженера-нафтовика з Росії познайомилися під час видобутку нафти. Вони активно працювали. Як фізично, так і розумово. Це було важко в умовах холодної зими і жаркого, спекотного літа.

Відпочинок часом супроводжувався розпиванням алкоголю. Всі вони воліли горілку. Але якість напою в ті часи, і особливо в тих місцях залишало бажати кращого. Доводилося пити сурогат. Ніякого задоволення вони не отримували.

В результаті друзі вирішили обговорити, як можна підняти якість горілки, а також поліпшити смак. Все це переросло в бажання створити виробництво. Незважаючи на зароблені кошти, їх не вистачало ресурсів для відкриття заводу. У підсумку вони звернулися в компанію Freihof з Австрії. Росіяни розповіли про свою ідею, поділилися проектом, складом. У результаті спільними зусиллями було запущено виробництво.

Так і з’явилася горілка Нафту. В інших країнах її продають під назвою Neft. Купити її можна в різних куточках світу. Це визнаний якісний алкогольний продукт.

Що потрібно знати про тару

Горілка Нафту багато в чому стала швидко набирати популярність завдяки використовуваним ємкостей. Це дійсно був оригінальний підхід, оскільки тара являє собою барило. Це міні копія бочки для нафти. Причому дизайнери ретельно продумали ємність, зробивши її максимально схожою на барель.

Горілка Нафту доступна в 2 варіантах діжок — це білі і чорні.

Є можливість оформити індивідуальне замовлення, а також внести свої побажання. Наприклад, фабрика годин «Ракета» замовила для себе горілку в червоних банках. Також Нафту можна зустріти зі стразами, а також з емблемами різних брендів, компаній і торгових марок.

Що ж стосується обсягу діжок, то для різних країн світу доступні наступні варіанти:

 • 0,1 літра;
 • 0,7 літра;
 • 0,75 літра;
 • 1 літр.

В Росії офіційно, за ліцензією, продається тільки одна упаковка. Це обсяг 0,7 літра. А найпопулярніших і найбільш звичних ємностей на 0,5 літра компанія не випускає взагалі.

Якщо ви побачите обсяг 0,5, або зустрінете будь-який інший обсяг, крім 0,7 літра в Росії, то пам’ятайте, що така горілка Нафту контрафакт.

Ще одна відмінна особливість російської версії — це додаткова інформація на дні, виконана російською мовою. Там досить велика кількість тексту.

Якщо ж це горілка не для продажу в РФ, тоді на дні ви побачите лише одну напис англійською мовою. А саме Drink Responsibly. Перекладається як «пий відповідально».

Особливості складу

Для експертів в алкогольних напоях підроблена горілка Нафту легко виявляється шляхом дегустації. Але і ви, якщо будете знати про склад напою, а також його характерні особливості, за смаком і запахом напевно визначте обман.

В основі лежать 2 високоякісних продукту. Це пшеничне зерно вищого ґатунку, а також джерельна вода, яку видобувають в Австрії.

Для початку виготовляється дистилят на базі зерна. Отриманий спирт проходить кілька ступенів очищення, щоб отримати максимально якісний, а також чистий продукт. В спирт додають різні прянощі і віддушки. Потім цей підготовлений спирт розбавляють водою, і розливають по бочонкам.

Причому різниця в кольорі барелів зроблена не просто так.

 • Білі барила. У них горілка Нафта характеризується мигдальним смаком. Пити її дуже легко, а також напій відрізняється м’якістю. Закушувати особливо не вимагається;
 • Чорні барила. Тут смак більш насичений і яскравий, якщо порівнювати з білою тарою. Аромат ніжний, та трохи солодким трав’янистим присмаком. Тільки не треба думати, що досягається він хімічними аромати. Це результат застосування спеціальних трав.

Тепер можна переходити до головного питання — як перевірити горілку Нафту на підробку.

Ознаки підробки

Нас цікавить справжня горілка Нафту і як відрізнити підробку на її тлі.

Є кілька ознак, які можуть допомогти у відповіді на це питання.

Звертати увагу потрібно на:

 • вартість;
 • барило;
 • шви;
 • кришку;
 • матеріал тари;
 • обсяг;
 • захисне кільце;
 • інформацію на дні і збоку;
 • написи.

Тепер по кожному пункт слід пройтися окремо, а також зробити деякі уточнення.

Ціна

Зазвичай вартість сурогату така ж, як в оригіналу. Тобто від 2,5 тисяч рублів і вище. Але іноді можна зустріти фальсифікат на 600-1000 рублів. Тут все зрозуміло відразу. Це підробка.

на Жаль, вартість не можна вважати гарантією автентичності. Адже фальсифікат часто продають за ціною оригіналу.

Барило, кільця і шви

Верхня частина і дно обов’язково закільцьовані у справжньої тари. По центру розташовуються 2 опуклих кільця. Видавлені вони повинні бути плавно. Всі лінії і кути акуратні. Підробки мають гострі і незграбні лінії.

Шви на оригінальній тарі обов’язково покривають шаром лаку. У підробок цього лакового покриття немає.

Матеріал тари і кришки

Справжня ємність у вигляді нафтового бареля з горілкою завжди робиться з металу. Копії трапляються навіть пластикові, з фарбою під метал.

А ось для накривки застосовують м’який пластик. Форма нагадує пробку, наче у справжніх каністр з моторним маслом.

Обсяг

Правильний обсяг для горілки Нафту в Росії виключно 700 мл. тобто 0,7 літра. Тільки у нього є офіційна ліцензія. Будь-який інший обсяг продається нелегально. Або є підробкою. Обсяг завжди повинні вказувати на самій упаковці, а також на акцизній марці. Самі розумієте, ні про яку автентичності Нафти не йде мова, якщо акцизна марка взагалі відсутній.

Захисне кільце

При розтині пробки кільце відривається. Потягнувши клапан, можна буде витягувати шию і повністю відкривати бочку. Горлечко не повинно змінювати своєї початкової форми. В оригіналі воно ніколи не мнеться, а також не просідає. Чого не скажеш про підробки. Якщо при відкритті барильця кільце не відірвалося, то це 100% ознака фальсифікату.

Інформація на дні

У офіційно реалізується в РФ горілки на дні вказана корисна інформація. Строго російською мовою. Тут повинні писати склад, дані про виробника, а також спосіб зберігання та застереження щодо вживання. Плюс знак РСТ. Виробництво та розлив виключно в Австрії. В Росії Нафту не виробляють.

Написи

Наносяться з двох сторін. Причому російською з одного, і англійською, з іншого. У підробок можуть бути тільки англійські написи, або тільки росіяни.

Інформація збоку

Там ви знайдете QR-код, а також штрих-код. Тут же дублюється назва країни-виробника, і обов’язково присутній знак кріптовалюти. Виробник визнає биткоины, що дозволяє купувати за них горілку Нафту.

Все це допоможе вам відповісти на питання про те, як відрізнити підробку Нафту.

Паленка відрізняється низькою якістю, а також набагато гіршими смаковими якостями. Невідомо, з чого і де робили такий напій. Тому наслідки для здоров’я після вживання можуть виявитися непередбачуваними.

Перевіряйте горілку на предмет достовірності. Те ж саме стосується перевірки на оригінальність будь-якого іншого алкогольного напою.

Тепер ви знаєте не тільки про горілку Нафту, але також можете похвалитися знаннями з визначенням підробленого вина, різних фальсифікатів коньяку, а також пародій на справжній віскі.

Користуйтеся цими знаннями, а також не забувайте про шкоду алкоголю. Вживайте з розумом.

Чули про горілку Нафту? Бачили і купували коли-небудь? Що скажете про смак і якість? Впевнені, що то була не підробка?

Напишіть свої варіанти, а також поділіться власним досвідом.

На цьому поки все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!