Як відрізнити справжнє пиво від підробки

Як відрізнити справжнє пиво від підробки? Дізнайтеся, чим відрізняється підробка від цих товарів. Підбірка порад, які вбережуть вас від фальсифікату та контрафакту

Привіт! Пиво справедливо можна назвати одним з найпопулярніших алкогольних напоїв в світі. Існує величезна кількість його видів, сортів і пародій. Але питання про те, як відрізнити справжнє пиво від підробки не втрачає своєї актуальності.

Фальсифікат може різного виду. При цьому говорити про те, що якісь нелегальні виробники копіюють пляшки відомих виробників, і розливають у них сурогат, не доводиться. Всі ж тут ситуація дещо інша, ніж з підробкою коньяку, або фальсифікацією віскі.

Почнемо з того, що фальсифікація пива — це переважно продаж пивного напою замість натурального пива. Ще деякі недобросовісні виробники використовують компоненти, які не входять до переліку затверджених інгредієнтів, штучно насичують вуглекислим газом, а також виготовляють дешеві напої під виглядом повноцінного пива.

Пиво або пивний напій

У більшості випадків підробка пива — це продаж пивного напою. Тобто виробник не може використовувати солод, сусло і бродіння. Виробництво засноване на більш дешевих, а також простих процесах. Досягається потрібний смак і аромат штучним шляхом. Фортеця регулюється додаванням спирту. Так і з створенням необхідного кольору проблем немає. Барвники синтетичного і натурального походження у величезному асортименті.

Щоб розуміти, як відрізнити пиво від підробки, потрібно розібратися із самою суттю цього алкогольного напою.

У Федеральному законі No171 у пункті 13.1 кажуть, що пиво — це алкогольна продукція, в якій етиловий спирт утворюється в результаті бродіння пивного сусла. При цьому виробництво здійснюється з використанням пивоварного солоду, хмелю, а також хмелепродуктов, води, пивних дріжджів.

При цьому закон не передбачає додавання в цей напій етилового спирту, а також будь-яких смакових і ароматичних добавок.

Допускається частково замінити пивоварний солод на зерно або продукти його переробки, а також використовувати цукровмісні компоненти. Але важливо при цьому, щоб загальна маса таких добавок не перевищувала 20% маси замінного солоду. А цукровмісні компоненти не перевищували 2% від того ж компонента.

Згідно з нормативними документами, натуральне, тобто справжнє пиво, може складатися тільки з:

  • питної води;
  • пивоварного солоду;
  • хмелю;
  • хмелепродуктов;
  • цукрового піску;
  • цукровмісних компонентів;
  • нескладних зернопродуктів (не більше 20%);
  • пивних дріжджів.

Так, багато компонентів, що використовуються при виробництві, але не входять до затвердженого переліку, не несуть в собі жодної шкоди, а також небезпеки для споживача. Але такий продукт не можна називати справжнім пивом. Це пивний напій.

Якщо на етикетці вказано поняття пиво, а не пивний напій, тоді це фальсифікат. Тобто підроблене пиво.

Є ще нелегальний алкоголь. Це продукція, яка завозиться з інших країн, або проводиться без відповідних дозволів, ліцензій, а також інших обов’язкових документів.

Як можна відрізнити підробку

Зрозуміти, контрафактне пиво передами чи ні, можна за кількома ознаками.

Причому методи перевірки володіють різним ступенем точності.

Фактично перевірка може проводитися в 2 варіантах:

  • в магазині;
  • в домашніх умовах.

Перевірка під час покупки обмежує можливості покупця. Адже він не може відкрити пляшку, оцінити смак, аромат, а також інші характеристики вмісту.

Перевірка пива в магазині

Збираючись купити продукт, особливо те, яке нещодавно з’явилося на полиці, або ви його раніше не брали, уважно огляньте пляшки.

На підробках часто можна зустріти нерівномірну прозорість скла, різні включення і дефекти на тарі.

Спробуйте перевернути пляшку. Якщо при цьому біля горлечка напій почне активно пузиритися, то це вказує на факт розкриття пляшки. Або на те, що якість закупорювання не відповідає стандартам. Пити таке пійло небезпечно.

Далі вивчіть етикетку. Вона також може розповісти багато про що:

  • Всі букви, а також зображення на етикетці в оригінальному пиві друкуються чітко. Застосовують тільки якісний папір. Ще не повинно бути претензій до якості друку і оформлення алюмінієвої банки. Якщо ж шрифт змазаний, зображення недостатньо чіткі, це може вказувати на фальсифікат;
  • Перевірте тип пива. В прозорих пляшках можна переконатися у відповідності вмісту назви просто за кольором;
  • Вивчіть дані про виробника. Вони наносяться на етикетку в обов’язковому порядку. Причому повинно вказуватися назва, юридична адреса, а також адреса потужностей. Зараз часто пишуть адреса офіційного сайту. Якщо ви вперше бачите таке пиво, за допомогою смартфона можна швидко перевірити офіційний сайт, а також знайти відомості про виробника в Інтернеті. Підробки часто маскуються під неіснуючими підприємствами. Вказують наявність заводу в місті, де насправді ніколи й не виробляли. Так що звірте всі адреси, почитайте коментарі;
  • Перевірити штрих-код. Використовуючи цей код, будь-який покупець, хто зацікавлений у перевірці справжності пива, може звернутися в ЕГАИС. Через це відомство ви отримаєте відповідь, пройшло це пиво обов’язкову державну реєстрацію;
  • Попередження про шкоду алкоголю. Деякі підробки забувають доповнити обов’язковою інформацією. Всіх виробників зобов’язали писати написи про шкоду алкоголю для здоров’я. Якщо такого напису немає, то можна засумніватися в достовірності походження такого пива;
  • Термін придатності. Згідно діючим стандартам, термін придатності пива не може перевищувати 6 місяців. Для розливного живого пива це не більше 3 діб з моменту розливу. Інакше продукт окислюється, а також стає небезпечним для здоров’я.

Об’єктивно в магазині можна дізнатися не так багато про підроблене пиво. Тому переходимо до наступного пункту.

Перевірка в домашніх умовах

А як відрізнити справжнє пиво від підробки в домашніх умовах? Досить просто, а також іноді навіть приємно.

Для перевірки пива на предмет якості та можливого фальсифікату можна застосувати кілька методів, доступних кожному в домашніх умовах.

  • Різко відкрийте кришку. Якщо при відкриванні банки або кришки з’являється димок, це погана ознака. Такий ефект зазвичай вказує на те, що його штучно наситили вуглекислим газом. А це вже не натуральний продукт, а фальсифікат;
  • Перевірте піну. Якісне натуральне пиво має піну, яка за кольором, а також консистенцією нагадує сметану. Тут не повинно бути великих бульбашок. Товщина піни складає в межах 4 сантиметрів. Триматися якісна піна пива має близько 4 хвилин. На низьку якість напою вказує піна з великими бульбашками, рудим квітів, а також рідкою консистенцією. Якщо ж піна однорідна, біла, та майже не має помітних бульбашок, то це продукт високої якості;
  • Подуйте на піну. Піна взагалі один з ключових показників якості, а також справжності пива. Якщо налити в склянку алкоголь і подути на піну, то у випадку з гарною якістю вона лише прогнеться. Якщо подути на фальсифікат, піна почне зникати;
  • Покладіть на піну монетку. Дійсно якісне пиво формує піну, яка здатна утримати на своїй поверхні невелику монету. Дешевий пивний напій на це не здатний. Монетка моментально піде до дна.

Звичайно ж, є ще кілька ознак, за якими любителі пінного напою напевно зможуть відрізнити фальсифікат від якісного продукту.

Смак, колір і запах

Ризикувати і купувати продукт сумнівної якості з метою перевірити його смак, колір, а також запах, не варто.

Але якщо вам в руки потрапило пиво, і ви хочете переконатися, що це не фальсифікат, тоді зверніть увагу на наступні моменти:

  • Аромат. Натуральне та якісне пиво завжди відрізняється хмільним ароматом, причому незалежно від основи. Підробки можуть мати інші домінуючі аромати. Іноді відверто синтетичні;
  • Смак. Залежить безпосередньо від сорту пива. Для світлого пива характерним є гіркуватий присмак з хмільним післясмаком. У темного більш солодкуватий смак, часто доповнений натуральними спеціями, ягідними і трав’яними нотами;
  • Поведінка пива в роті. Зробіть кілька ковтків. Спочатку ви повинні відчути легку гіркоту. Потім він зникає, роблячи наступні глотки. У підробки смак рівномірний. Він може бути постійно гірким, або ж не мати характерною гіркоти взагалі;
  • Колір. У фільтрованого пива колір завжди прозорий. Ніякого осаду бути не повинно. Колір варіюється від світлого до темного. Нефільтроване каламутне, і тут як раз допускається наявність осаду.

Післясмак багато в чому розкриває правду про походження, а також про якості алкогольного напою.

Якщо ви п’єте якісне, натуральне пиво, то після перших відчуттів гіркоти вона в підсумку пропадає за наступними ковтками.

Якщо ж ви випиваєте все пиво, але гіркота не йде, тоді в основі лежать компоненти низької якості. Або виробник грубо порушив технологію виготовлення.

Ці знання допоможуть вам навчити відрізняти якісний товар від фальсифікату, а також від пивних напоїв.

Так, в пивний напій, який проводиться офіційно, немає нічого поганого. Але з позиції закону він буде вважатися фальсифікатом, якщо не буде зазначено, що це пивний напій, а не пиво.

Інше питання, це коли виробляють відверто низькоякісний продукт, застосовують дешеві компоненти і видають сурогат за пиво. Саме покупки такого пива слід всіляко уникати. В іншому випадку це може зашкодити вашому здоров’ю.

Тепер ви знаєте, як відрізнити справжнє пиво від підробки.

Любителі ви пиво? Як часто п’єте? Ваш улюблений вид? Як перевіряєте якість? Чи стикалися з фальсифікатом?

Чекаємо ваших відповідей і цікавих історій.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!