Привіт! Кожна людина регулярно користується косметикою. Як чоловіки, так і жінки. Адже шампуні і гелі для душу — це також косметичні засоби. Ось тільки не всі і не завжди звертають увагу на справжність товару. Сьогодні розповімо про те, як відрізнити справжній шампунь від підробки.
Це буде загальна стаття, яка допоможе при виборі засобів різних торгових марок і виробників. Як найбільш популярних, так і тих, які замовляють разомті з корейським тональним кремом з колагеном, або ж з сироваткою Elizavecca, також виявляються часто підробкою.
Але цього разу конкретно про шампунь — як відрізнити підробку.
У чому небезпека підробленого шампуню
Комусь може здатися, що підробки шампунів взагалі не існують. Або це дуже рідкісне явище.
насправді мова йде про товар повсякденного користування. Тобто купують його всі, а також постійно. Тому шахраям вигідно виготовити фальсифікат іменитого бренду, і заробити на його продаж.
Проблема в тому, що це підробка. І не завжди вдається легко знайти відмінність від оригіналу. Більшість людей навіть не замислюються про те, що куплений в найближчому магазині, або замовлений через Інтернет-магазин препарат є фальсифікатом. А даремно.
Схожа упаковка, ідентична етикетка, за якою ховається підробка, таїть в собі кілька небезпек.
- Зворотний ефект. Шампунь потрібен, щоб підтримувати волосся і шкіру голови в чистоті. Використовуючи копії, належного ефекту може не наступити. Замість того щоб позбутися від лупи, її стане ще більше. Волосся стануть дуже ламкими, сухими, а також їх неможливо буде нормально розчесати;
- Невідомий склад. Якщо оригінал виготовлений з того, що вказано на етикетці, то визначити склад підробки неможливо. Найчастіше це дешеві шампуні, якими заміняють оригінал. Але іноді виробляють схожі за структурою і запаху рідини. Туди додають — невідомо;
- Алергічні реакції. З незрозумілого складу не можна виключати, що при контакті з шкірою відбудуться алергічні реакції. Це можуть бути почервоніння шкіри, утворення вугрів на обличчі, дерматити та багато іншого;
- Токсичну дію. Компоненти шампуню потрапляють на шкіру, волосся, а також можуть проникати всередину організму. Там шкідливі речовини накопичуються. Це загроза серйозних отруєнь і розвитку захворювань;
- Термічні опіки. Бували випадки, коли при купівлі відомих засобів у людей з’являлися сильні опіки на шкірі. Знову ж таки, причина в складі;
- Даремно витрачені гроші. Чи Не найбільша з проблем. Але все одно ніхто свідомо витрачати гроші на засіб, який може нашкодити, не захоче.
Цих причин більш ніж достатньо, щоб розібратися в головному питанні — як визначити підробку шампуню.
Ознаки фальсифікату
Є кілька ознак, на які потрібно орієнтуватися.
Мова йде про таких пунктах:
- вартість;
- назва;
- виробник;
- оформлення.
Звичайно, завжди можна провести практичний тест. Тобто випробувати засіб на своїх волоссі, подивитися на ефект, а також його тривалість.
Так, ще існує такий варіант як лабораторний аналіз. Але це дорого і зазвичай ніхто не вдається до таких заходів. Хіба що ви постраждали в результаті застосування підробленої косметики. І тепер експертиза повинна довести, що причина в складі. Тоді буде можливість висунути претензії продавцю або виробнику. Стягнути компенсацію.
Але будемо сподіватися, що до такого не дійде.
Вартість
Перше, на що потрібно подивитися, купуючи шампунь, це ціна.
Існує таке поняття як РРС. Мова йде про рекомендованої роздрібної вартості. Її визначає виробник. Це певний діапазон цін, у рамках яких продається засіб. Але не нижче цього рівня.
Завдання виробників підроблених сумішей для волосся, як і будь-якої іншої косметики неоригінального походження, полягає в необхідності швидко все продати, а також замести за собою сліди.
Тому, щоб реалізувати всі за рекомендованою ціною, як в інших магазинах, не вийде. Потрібно залучати покупців. Для цього застосовують різні варіанти:
- сезонні знижки;
- розпродажі попередньої партії;
- розпродаж у зв’язку із закриттям;
- акції;
- два флакони по ціні одного;
- другий шампунь зі знижкою 50% і так далі.
Або просто встановлюють цінник нижче рекомендованої роздрібної ціни.
В цьому випадку варто заглянути на офіційний сайт виробника, якщо це продукт відомого бренду. Подивіться, скільки він повинен варто. Погляньте на цінники в інших магазинах. Особливо у великих мережевих.
Якщо ціна відрізняється більше ніж на 10-15%, це вже привід замислитися. Коли різниця в ціні 20-30% і більше, то тут вже напевно мова йде про підробку.
Назва
Як не дивно, але часом варто подивитися на назву продукту. Особливо, якщо це корейська косметика, або препарати, що ввозяться з інших країн.
Часом в назві можна виявити нестиковки. Різні символи, змінені букви і так далі.
Замінивши буквально один символ, такий препарат автоматично стає самостійним брендом. Він вже не має ніякого відношення до виробника оригіналу. Хоча начебто виглядає ідентично. Це дешеві китайські підробки в основному.
Вони імітують справжні товари, але насправді продають продукцію під іншими торговими марками. У них навіть виробник різний.
Для наочності найкраще порівняти назва з зображеннями на офіційному сайті. Мова йде як про самому назві, так і про додаткової інформації. Наприклад, замість назви Шаума з екстрактом ягід годжі, можуть написати щось на кшталт «Шаума з ягодами годжі», або «Шаума з екстрактом годжі». Начебто одне і те ж, але по факту це різні шампуні.
Виробник
Перевіряючи шампунь на предмет достовірності, погляньте на етикетку. Подивіться, хто є виробником.
У більшості випадків сучасні виробники косметики пишуть на упаковках свою адресу, а також офіційний сайт. Деякі навіть завдають QR код для швидкого переходу на сайт.
Треба почитати назва виробника. Вбийте відповідний запит в пошуковик. Подивіться, чи є таке підприємство, зазначена торговельна марка. Є за вказаними координатами завод з виробництва. Що видає вказану адресу сайту і так далі.
Звичайно, не виключається варіант з використанням оригінальних етикеток. Або з їх точними копіями.
Оформлення
І тут знову стане в нагоді наочне порівняння.
Можете взяти флакон точно такого ж шампуню, в автентичності якого ви впевнені на 100%. Або відвідати офіційний сайт.
Вас повинні цікавити такі моменти:
- дизайн ємності, в яку розливають шампунь;
- обсяг використовуваної тари для засоби по догляду за волоссям;
- колірні рішення етикетки, а також елементи дизайну;
- якість пластика;
- наявність на ємності задирок, слідів низькоякісного виробництва;
- неприємний запах від самого флакона, який смердить дешевою пластмасою;
- недостатньо щільно закривається кришка;
- дефекти ємності;
- криво наклеєна етикетка;
- відсутність штрих-кодів, або їх невідповідність зазначеної країни-виробника.
Всі ці нюанси можуть вам підказати, оригінал перед вами, або дешевий фальсифікат.
Якщо ви бачите, що ємність з шампунем явно виготовлена не за канонами справжнього виробника, відрізняється низькою якістю, а також видає ознаки відвертої дешевизни компонентів, то перед вами напевно підробка.
Прості тести в домашніх умовах
Не обов’язково здавати зразки засобу в лабораторію, щоб перевірити якість, а також достовірність і безпеку шампуню.
Є кілька простих тестів, які ви можете провести своїми руками в домашніх умовах.
- Гаряча вода. Суть в тому, щоб поставити тубу з шампунем під струмінь гарячої води і потримати пару хвилин. Так перевіряється якість етикеток. Офіційні виробники зазвичай використовують водостійкий, а також термостійкий клей. Стільки під водою не тримай, вони не відклеюються. Підробки ж починають відставати по краях. Зняти етикетку в підсумку дуже просто;
- Тест на осад. Потрібно прозорий стакан, трохи води і декілька крапель шампуню. Розведіть засіб у невеликій кількості води. Залиште на деякий час. Якщо виявите осад, а також сирні освіти, то таким засобом мити волосся вкрай не рекомендується;
- Перевірка на токсичність. Тут доведеться пожертвувати своєю шкірою. Нанесіть трохи засобу на руку, і почекайте близько 10 хвилин. Якщо ніяких почервонінь, а також жжений не спостерігається, то засіб безпечний. Можете користуватися.
Не полінуйтеся, і проведіть всі доступні домашні тести. Це підвищить шанси на те, щоб точно ідентифікувати підробку. Або ж переконайтеся в тому, що куплене вами засіб є оригінальним і повністю безпечним.
Підводимо підсумки
Зустріти у продажу підроблений шампунь в даний час не така вже велика рідкість.
на Жаль, цій проблемі особливо не приділяють уваги. Хоча мова йде про пряму загрозу для здоров’я людей.
Мабуть, поки фальсифікація засобів по догляду за волоссям не призведе до якихось дійсно гучним наслідків, багато хто так і будуть продовжувати ігнорувати це питання.
Але вам потрібно думати про себе в першу чергу. Ніколи не бійтеся вимагати сертифікати якості, а також перевіряти ємності з косметикою вздовж і впоперек перед покупкою. Адже це ризик для вашого здоров’я і краси.
Як часто користуєтеся шампунем? Які засоби віддаєте перевагу? Чи вважаєте серйозною проблему їх підробки? Як перевіряєте якість косметики?
Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!