Як відрізнити справжній бурштин від підробки: ефективні методи

Відмінності між підробкою бурштину і оригіналом. Без досвіду експертної оцінки визначити справжність читайте в наочній статті. Якою буває фальсифікат

Солона вода

Більш ефективний варіант, де ніяких пошкоджень наносити не доведеться.

Особливість натурального матеріалу в тому, що переважно він спливає, перебуваючи в солоній воді. Але в прісній йде до дна. Згідно з даними, щільність становить від 1,05 до 1,09 г/см3. Самий щільний бурштин має близько 1,3 г/см3.

Сольовий розчин можна довести до стану майже 1,2 г/см3. В теорії деякі зразки можуть бути щільніше, ніж сольовий розчин. А тому будуть тонути. Так що для перестраховки варто скористатися додатковими методами перевірки.

Ще один момент. Тест в солоній воді не вдасться провести, якщо бурштин з’єднаний з металом, або має додаткові прикраси з тих чи інших матеріалів.

Якщо ж у вас просто камінь, який можливий може виявитися бурштином, або імітацією, приготуйте сольовий розчин. На склянку води потрібно 8-10 чайних ложок звичайної солі. Якщо матеріал натуральний, то він спливе. Підробки тонуть.

З такого тесту можна визначити бернит, епоксидну смолу бакеліт, целулоїд і скло. Саме їх часто застосовують для створення підробок.

Але тест у воді не покаже, що це копав, а також пресований бурштин.

Не забудьте після перевірки в солоній воді промити камінь і просушити.