Привіт! Роль моторного масла, як і масла для коробки передач, всім добре відома. І тут вкрай важливо вибрати рідина високого рівня якості. Багато вибирають продукцію ZIC. Так, це відмінні склади. Але є проблема. Це контрафактна і фальшива продукція. Тому ви повинні дізнатися про те, як відрізнити справжній ZIC від підробки.
Компанія ЗІК з Південної Кореї застосовує цілий комплекс захисних заходів. Але, на жаль, повністю викорінити існування підпільних, а також нелегальних виробництв неможливо.
У чому автовласнику потрібно покладатися на свої знання і уважність. Сьогодні ви дізнаєтеся про масла ZIC — як відрізнити підробку, і на які ознаки потрібно орієнтуватися.
Колірна палітра каністр ZIC
Для початку варто запам’ятати, що кожна каністра, в якій випускається моторне масло, пофарбована в певний колір. Як і етикетка.
Компанія це зробила не тільки для поділу на лінійки мастил, але також і для того, щоб заплутати шахраїв. Комерційний хід, який допомагає в боротьбі з підробками.
В результаті запам’ятайте наступні комбінації кольорів каністр і етикеток:
- лінійка TOP має золотисту упаковку, а також чорну етикетку;
- X9 завжди в золотий каністрі і з такою ж етикеткою;
- для X7 використовують графітовий колір тари;
- X5 повинні бути тільки синіми.
Запам’ятати досить легко. Особливо коли знаєте, який саме продукт потрібен під заправку вашого автомобіля.
Різновиди тари по країні-виробнику
Щоб зрозуміти, масло ZIC підробка чи ні, варто звернути увагу на каністру.
Упаковка для ЗІК проводиться у 2 країнах. Це Південна Корея, а також Німеччина. І для кожної країни існують свої захисні засоби від підробок.
Південнокорейські каністри
Для запобігання копіювання, тару, виготовлену в Південній Кореї, оснащують такими елементами:
- микропечать логотипу і назви компанії на жовтій смузі;
- написи ZIC на смужці можна побачити лише під певним кутом;
- якщо напис видно з будь-якого ракурсу, то це підробка;
- класичні кришки з різьбою і стопорним кільцем;
- якщо зняти кришку, то кільце повинне залишитися на тарі;
- під кришкою — фольгована заглушка, яка впаяна в шийку;
- на фользі повинен бути логотип SK ZIC;
- поверх кришки передбачена термозбіжна плівка, а також з логотипом SK;
- ніхто подібні плівки не використовує, що легко вказує на контрафакт при її відсутності на каністрі ЗІК;
- тара відрізняється складною поверхнею, а також покривається вкрапленнями і виступами;
- пластик непрозорий і щільний;
- на лицьовій стороні ємності обов’язково присутній номер партії, а також дата виготовлення (спочатку йде рік, а потім місяць і день).
За цими ознаками можна без особливих проблем зрозуміти, це масло ЗІК підробка чи ні.
Німецькі каністри для ZIC
Тепер поговоримо про німецький варіант тари для олії ЗІК і як відрізнити підробку.
В Німеччині ємності виготовляють спеціально для преміальних серій моторних масел TOP і X9. Запуск виробництва відбувся у вересні 2018 року.
Якщо ви не знаєте, як відрізнити ZIC оригінал від підробки, то у випадку з німецькими каністрами звертайте увагу на наступні нюанси:
- пластик більш темний;
- кришка виконана з пластика чорного кольору;
- кришка оснащується висувним носиком для більш зручної заливки;
- в Німеччині фольгу використовувати заборонено, а тому в оригінальній тарі її бути не повинно;
- тут не застосовується микропечать, як на ємностях з Південної Кореї;
- на етикетки приклеюються голограми;
- на голограму наноситься логотип Yubase+, який змінюється у міру зміни кута нахилу ємності;
- під різними кутами і освітленням на голограмі проявляються смуги, значки, а також логотипи, що зроблено для захисту від копій;
- в нижній частині каністри вказана напис Made in Germany;
- ще нижче повинна бути дата виготовлення, номер партії.
Спираючись на ці характерні особливості, покупцеві буде простіше розібратися в тому, як відрізнити ZIC оригінал від підробки.
Кустарна техніка не дозволяє шахраям досягти того ж рівня захисту, а також якості виготовлення.
Але історія показує, що деяким покупцям це не допомагає. Вони просто не звертають увагу на очевидні ознаки фальшивки. Від цього страждає сама техніка, куди заливається лубрикант (lubricant — змазка).
За якими ознаками визначається підробка
Є досить багато нюансів, які в дійсності наочно показують, що перед покупцем фальшива продукція. Тут головне звернути на це увагу.
- Матеріал виготовлення. У 2015 році компанія ZIC провела ребрендинг. У підсумку фірма практично повністю відмовилася від металевих ємностей. Перейшли на пластик. Виняток — це великі металеві бочки для оптових покупців;
- Якість упаковки. Якість тари на багатьох копіях дуже посереднє. Це легко визначити. Пощупайте ємність, перевірте наявність дефектів, а також задирок. Кустарне виробництво відразу видасть себе нерівностями, напливами, погано обрізаними краями і так далі;
- Термоплівка. Поліетиленова плівка обов’язково наноситься на кришку. А точніше на горлечко. Повинен бути присутнім логотип. Якщо там не побачили написи SL Lubrikans, то перед вами підробка. Плівка також допомагає захистити від розтину оригінальних каністр, щоб залити всередину фальсифікат;
- Спідниця. Це одноразова плівка, яка наноситься на кришку тари. При відкручування спідниця повинна залишатися на горловині пляшки;
- Фольга. Якщо брати корейські каністри, то у них під кришкою повинна бути фольга. Вона щільно припаюється. Просто так відірвати не вийде. Якщо ж фольги немає, або вона з легкістю знімається, це контрафакт. Також на факт підробки вказує відсутність логотипу і написів. Таких же, як на термопленке.
Ці рекомендації допоможуть вам купити оригінал, а не залити в моторний відсік рідина сумнівного походження.
Додаткові заходи захисту від підробок
Є ще кілька порад і ознак, за якими ви зрозумієте, оригінальне перед вами масло фірми ZIC, або все ж фальшиве.
- Мірна шкала. Елементарний компонент ємності, з допомогою якого можна стежити за тим, скільки рідини залишилося в пляшці. Але і тут шахраї примудряються дискредитувати, а також видати себе. Оригінальна шкала виконана рівно і акуратно. Завжди на одному рівні щодо тари. Через неї добре проглядається вміст. У копій все набагато гірше. Прозорі лінії то короткі, то занадто довгі. Можуть йти криво. Прозорість вкрай низька;
- Текст задній етикетки. Спробуйте провести пальцями по цій поверхні. Якщо нічого тактильно не відчуваєте, то висновок очевидний. Це контрафакт. Банальна підробка. На оригінальних ємностях текст на задній етикетці рельєфний. Це спеціальна технологія нанесення. У чому зроблено саме для захисту від шахраїв;
- Гравірування на дні. Ще один спосіб, щоб переконатися в достовірності, або визначити фальсифікат оливи ZIC. Зверніть увагу, чи є на дні гравірування у вигляді логотипу виробника. Якщо відсутнє, тоді висновок очевидний. Таку каністру сміливо залишайте на полиці. Купувати її категорично не рекомендується;
- Запах. Як не дивно, але не завжди по упаковці можна визначити обман. Але якщо розкрити тару, все стане зрозуміло. Справжні олії ніколи не мають яскравих, а також неприємних і виражених ароматів. Якщо рідина пахне дуже інтенсивно, то навряд чи її варто заливати в двигун, або в коробку передач.
Тепер ви набагато краще інформовані про можливі підробки масел ZIC, які продаються в магазинах, а також через Інтернет.
Обов’язково перевірте рідина хоча б за кількома пунктами, перш ніж заливати вміст тари в двигун.
І в завершенні
Також хочеться звернути вашу увагу на такі моменти, як ціна, колір і морозостійкість складу. Не можна сказати, що це очевидні ознаки. Але і вони заслуговують на увагу.
Низька ціна — це популярний інструмент для залучення клієнтів. Вони думають тільки про фінансову вигоду. Часто шахраї цим користуються. Запам’ятайте одне. Якщо ціна більш ніж на 25% нижче середньої по ринку, то перед вами або підробка, або стара змазка. Або ж контрабанда. Все це брати не варто.
Колір рідини повинні бути золотистим, або світло-жовтим. Якщо більш темний відтінок, то напевно всередині не справжнє масло фірми ZIC.
Тест на морозостійкість можна провести в домашніх умовах. Потрібно помістити зразок у морозильну камеру при температурі до -32 градусів Цельсія. Якщо колір помутніє, але плинність не зміниться, то це оригінал. Якщо ж при негативній температурі складу починає швидко густіти, перед вами фальшивка.
Кому цікаво, ознайомтеся з ознаками підробок інших фірм моторних масел:
- Mobil 1;
- Motul;
- Total Quartz;
- Liqui Moly;
- Castrol;
- Idemitsu.
Що думаєте про маслі ZIC? Купуєте продукцію цієї фірми? Траплялися підробки? Як це зрозуміли? За якими ознаками перевіряєте товар перед покупкою?
Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!