Як відрізнити справжній чек від підробки

Експертна інформація щодо правильного виявлення відмінностей між підробкою чека і оригіналом. Подробиці про зовнішній вигляд і інші ознаки

Електронні чеки

Шахраї можуть переслідувати різні цілі, використовуючи підроблені чеки в авансовому звіті, касові чеки і так далі.

Для початку потрібно розібратися в самій суті електронного чека.

Згідно з законом, при покупці товару чи послуги клієнту видають документ, який підтверджує факт здійсненої оплати. Це касовий чек. Буває паперовим, а також електронним.

Електронні чеки видають при покупках в Інтернеті. Щоб зробити процедуру передачі звітів в податкову службу простіше, використовуються фірми-посередники. Це оператори фіскальних даних (ОФД).

ОФД отримує дані про купівлю через касу магазину, і відправляє її в податкову. Це дуже зручно. Продавцю не потрібно складати звіти постійно. Та й сама податкова в будь-який момент може отримати доступ до інформації про операції в магазині. Також ОФД зберігає інформацію протягом 5 років.

Ще ОФД можуть надавати послуги з розсилки електронних чеків клієнтам, а також з брендування. Туди можна встановити логотип, банер з рекламою, посилання на сайт і так далі. Брендований чек виглядає красиво, а також часто викликає довіру, заманює людей. Вони клацають по файлу, проходять за посилання, і опиняються в руках шахраїв. Це якщо говорити про актуальні способи обману людей з допомогою електронних чеків.