Як відрізнити справжню підпис в ПТС від підробки

Актуальна інструкція з визначення оригіналу підпису в ПТС. Поради та рекомендації з наочними фото документа. Які недоліки має підроблений

Привіт! Кожен водій повинен мати не тільки водія, але і необхідні документи на машину. Серед них окремої уваги заслуговує ПТС. Тобто паспорт транспортного засобу. Проблема лише в тому, що цей документ часто підробляють, а також вносять незаконні дані, підписи. Саме підпис має велике значення в цьому питанні. Тому слід дізнатися про те, як відрізнити справжню підпис в ПТС від підробки.

Окремо розглянемо питання фальсифікації самого документа, а також відповідальність за подібні маніпуляції з офіційними паперами.

Відповідні записи в ПТС вносяться при покупці автомобіля, а також при постановці його на облік в ГИБДД.

Треба зрозуміти, для яких цілей підробляють підписи і сам ПТС, як розпізнати обман, і до яких наслідків слід бути готовим.

Навіщо підробляють документ

Не всі до кінця розуміють, яку користь шахраям може принести підробка ПТС.

насправді причин підробити ПТС або підпис в ньому досить багато. Не обов’язково потрібен грамотний юрист, щоб допомогти розібратися в цьому питанні.

Іноді без підробленої підпису машину просто неможливо поставити на облік. Але це абсолютно не виправдовує людини. Здійснивши фактично злочин, його чекати стаття, а також відповідна відповідальність.

Якщо говорити про те, для чого потрібна фальсифікація документа і підробка підпису в ПТС, то до числа основних причин можна віднести наступне:

  • Машина в угоні, і її потрібно продати або поставити в ГИБДД на облік;
  • Стандартним шляхом оформити автомобіль неможливо, використовуючи наявні оригінали документів. В основному це актуально для машин, завезених з інших країн;
  • Автомобіль утилізували, але ПТС з різних причин відновити не виходить офіційно.

насправді причин придбати підроблений ПТС набагато більше.

З підробкою цього документа пов’язані основні ризики купівлі потриманих автомобілів. Перевіряти доводиться не тільки сам транспортний засіб, але і папери на нього. Якщо не уточнити деякі моменти, цілком можна купити машину-клону, викрадений, а також кримінальний автомобіль.

Якщо це виявиться підробка ПТС на автомобіль, то машину просто можуть вилучити. Заберуть також і документи. У підсумку залишитеся без авто, паперів і без грошей.

Підробка документа загрожує серйозною відповідальністю.

У деяких випадках розпізнати обман вдається досить легко і швидко. Але існують умілі шахраї, якісні фальшивки, а також просто неуважні покупці.

Характерні ознаки оригіналу

Тепер до питання про те, як відрізнити підроблений ПТС.

ПТС є спеціальним документом, який має регламентоване оформлення, друкується лише уповноваженими організаціями, а також відрізняється рядом елементів.

Якщо говорити про те, як визначити підроблений ПТС, то потрібно знати ознаки цього документа. Оригінал складається з:

  • серії та номера;
  • VIN-коду автомобіля;
  • повної назви транспортного засобу;
  • категорії ТЗ;
  • року виробництва машини;
  • моделі і номера двигуна;
  • серійного номера шасі і кузова;
  • кольори кузова;
  • потужності двигуна;
  • екологічного класу;
  • дозволеної максимальної маси;
  • організації-виробника ТЗ;
  • інших даних.

У Росії діє єдиний для всіх стандарт і формат для ПТС. Якщо знати всі його особливості, це дозволить уникнути проблем з фальшивками. Тобто ви зможете без проблем розібратися в тому, як відрізнити підроблений ПТС від оригіналу.

Відмітні особливості

тепер Ви знаєте, які дані містяться в ПТС.

Далі потрібно дізнатися, як визначити підроблений ПТС по тим чи іншим ознакам.

  • Серія та номер. Зверніть увагу на перші 2 цифри. Вони вказують регіон, де документ видавався. Дуже простий спосіб зрозуміти, чи міняли раніше ПТС чи ні;
  • Захисна смуга або гурток. Використовуються обов’язково. Мають відблиск і спеціальний шрифт;
  • Шрифт. Читається легко і чітко. Немає потертостей або ознак низькоякісної друку, змащених букв і так далі;
  • RUS. На просвіті бланка обов’язково читається комбінація RUS. Якщо її немає, це явний фальсифікат;
  • Потертості. Їх бути не повинно. За рахунок стертостей часто приховують деяку інформацію. Хоча є ймовірність, що ПТС старий, та це природна стертість. Краще все одно з такими авто не стикатися;
  • Держзнак. Це єдина установа, яка може виготовляти бланки ПТС. Наноситься спеціальний орнамент по периметру;
  • Трояндочка. На зворотному боці документа є захисний елемент у вигляді спеціальної трояндочки. Вона повинна змінювати колір від сірого на зелений. Відбувається це при зміні кута огляду. Причому орнамент повинен бути рельєфним. В іншому випадку це підробка;
  • Кількість власників. Якщо їх більше 4, хоча машина порівняно свіжа, то так шахраї часто приховують сліди. Намагаються приховати факт криміналу, знаходження машини в заставі і так далі.

найпростіший варіант зрозуміти, підробка це ПТС чи ні, звернутися в ГИБДД. Причому не обов’язково їхати у відділення. Можна на будь-якому стаціонарному посту попросити про цю послугу.

Або пробийте машину за номером ПТС, держномеру, VIN-коду через Інтернет. Краще всього через базу даних ДАІ. Це найвірніший спосіб дізнатися всю правду. Довіряти стороннім сайтам не варто. Всі вони все одно діють через ГИБДД.

Підроблений підпис

Визначити підроблену підпис можна і не будучи експертом у цій області.

Досить порівняти попередні записи, подивитися на підпис людини в різних документах. Якщо вони відверто різні, то можна зробити сміливий висновок про те, що вас обманюють.

Найчастіше за підробленим ПТС машину показують і продають нібито знайомі, родичі, офіційні представники власника. Але якщо маєте намір придбати машину, власник повинен обов’язково бути присутнім. Показати документи. Це привід черговий раз порівняти підписи.

Що робити при виявленні підробленого ПТС

Якщо ви просто доглядали автомобіль, але запідозрили продавця у підробленому паспорті на машину, відмовтеся від угоди. Це саме вірне рішення.

Куди складніше у ситуаціях, коли машина вже була куплена. І тільки після цього виявилося, що документ не є оригінальним.

Не поспішайте, а також обміркуйте ситуацію. Від цього багато в чому залежить, якої шкоди в результаті понесете.

Законним та простим способом, але найбільш витратним є звернення в ГИБДД. Ви повідомляєте, що купили авто за підробленим ПТС. У результаті машину і документи забирають. Є невеликі шанси, що винного знайдуть, і гроші повернуть. Але це не точно.

Також деякі пробують ставити машину за фальшивим паспортом. Багато відділення ГИБДД вкрай поверхово займаються перевіркою документів. Тому навіть при наявності фальсифікату може вийти поставити авто на облік. Проблема лише в тому, що продати потім буде складно. Та й вас можуть звинуватити в навмисному обмані. А це серйозна стаття.

Можливе покарання

Тепер ви знаєте, як відрізнити ПТС від підробки, і яким чином можна розібратися з підписом.

Хорошим рішенням буде залучити до процесу покупки і підбору автомобіля профільних фахівців. Це можуть бути автоюристы і грамотні підбирачі. Вони на місці зможуть пробити необхідну інформацію по машині, зробити висновок про технічний стан, а також про достовірності документів. Зараз послуга підбору автомобілів набирає популярність. І на ринку працює дійсно багато хороших фахівців. Особливо у великих містах.

Все це необхідно, щоб уникнути небажаних проблем. Ніхто не захоче втрачати автомобіля і грошей, які людина заплатила за машину з підробленими документами.

Відповідальність передбачена за незаконні дії з різними документами. Це стосується підробленого посвідчення водія, того ж фальшивого поліса ОСАЦВ і навіть несправжньої трудової книжки.

Людина, який купив машину за підробленими документами, є жертвою в такій ситуації. Але якщо продавати авто за завідомо фальшивих паперів, самостійно підробляти підписи і бланки, маючи намір отримати від цього вигоду, то тут вже людину чекає відповідальність. Причому кримінальна.

Основою виступає стаття No327 чинного Кримінального Кодексу РФ.

Тут мова йде про такі види злочинів і відповідальності за них:

  • Підробка офіційних документів. В даному випадку це паспорт транспортного засобу. Винного суд може покарати у вигляді обмеження волі до 3 років;
  • Неодноразове діяння. Якщо ж злочин було вчинено неодноразово, тоді термін збільшується до 4 років;
  • Використання завідомо неправдивих документів. Оскільки ПТС підходить під визначення документа, то відповідальність за підробку та використання регламентується цією статтею. Тут можливий штраф від 100 до 200 середніх розмірів оплати праці, або ж сумарний дохід винного за 12 місяців.

Досить рідко по таких справах карають мінімальними термінами, а також мінімальними сумами штрафу. Найчастіше суд стає на бік винного. А тому розраховувати потрібно на гранично жорсткі міри покарання.

Підводимо підсумки

ПТС — це важливий, а також обов’язковий документ для будь-якого автомобіля, який знаходиться в експлуатації. Возити його кожен день з собою не потрібно. Виберіть максимально надійне, а також безпечне місце. Використовуйте тільки в разі необхідності.

А якщо купуєте старий транспорт, тоді завжди починайте перевірку документів. Якщо там є проблеми, невідповідності, або підозрілі записи та підписи, то від подальшої перевірки авто можна сміливо відмовлятися.

Тільки машини з чистими документами заслуговують вашої уваги. Якою б привабливою не була ціна на її.

Стикалися з підробленими ПТС? Як розпізнали фальшивий документ або підроблену підпис? Чим себе видав бланк? Які були подальші дії?

Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому поки все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!