Як відрізнити справжнє свідоцтво про смерть від підробки

Читайте про способи відмінності підробки свідоцтва про смерть від оригіналу. Зі статті дізнаєтеся, чим відрізняється справжній документ від підробки

Привіт! Людина тісно пов’язаний з різними документами протягом всього свого життя. І навіть після відходу з цього світу все одно деякі папери оформляти і отримувати доводиться. Тільки тепер вже родичам. Мова йде про свідоцтві про смерть. На жаль, часто такі документи використовують не в самих законних цілях. Тому потрібно знати, як відрізнити справжнє свідоцтво про смерть від підробки.

Процедура реєстрації, як і видача цього свідоцтва відбувається у Рагсі.

За останній час несправжня смерть стала досить поширеним явищем. Тобто люди спеціально купують цей підроблений документ на чорному ринку.

Завдання тих, хто зв’язується в тій чи іншій мірі з документами, полягає у визначенні їх автентичності.

Відразу варто сказати, що підроблене свідоцтво не має якихось явних візуальних ознак. Основою для перевірки виступають дані, які занесені в документ. А тому будувати теорії навколо якості паперу, розмитих печаток немає сенсу. Це і так очевидно.

Для чого купують фальшиві свідоцтва

Враховуючи той факт, що деяким людям необхідно зробити фальшивий документ, який вказує на смерть тієї чи іншої людини, причини для таких вчинків є.

Точно так само свої причини є в тому, щоб підробити водійські права, купити фальшивий поліс ОСАГО, або скористатися фальсифікатом трудової книжки.

Що ж стосується конкретно того, для чого потрібна фальсифікація смерті, то тут варіантів кілька:

  • сховатися від небажаних родичів;
  • уникнути розглядів з кредиторами;
  • обдурити фінансова установа, а також банк;
  • незаконно отримати соціальні виплати;
  • оформити на себе спадщину;
  • роздобути чужу нерухомість і так далі.

Навряд чи підробка свідоцтва про смерть робиться з якимись добрими намірами. В основному це спроби обману, шахрайства, а також наживи і заробітку.

Одні заробляють тим, що використовують підроблене свідоцтво. Інші ж отримують прибуток шляхом їх нелегального виробництва.

У людей, які потенційно можуть постраждати від цього, виникає лише одне питання. Полягає він у тому, як визначити, що це підроблена довідка про смерть.

Процедура видачі свідоцтва

Перш ніж поговорити про підроблене свідоцтво про смерть, потрібно з’ясувати, як відбувається процес його видачі.

Смерть реєструють в 2 етапи. Спочатку довідка оформляється в медичному закладі. У те, де був зафіксований факт смерті людини. На оформлення цієї паперу дається один день після того, як були встановлені причини загибелі.

Отримати свідоцтво може або близький родич, або ж законний представник померлого. Сторонні люди не мають доступу до таких довідок.

Одержавши відповідний бланк в медустанові, людині слід звернутися в ЗАГС. Там вже офіційно реєструють смерть, видаючи відповідне свідоцтво. Зробити це потрібно протягом 3 днів.

Отримуючи документ, обов’язково перевірте, чи правильно там вказана вся необхідна інформація.

Пройшовши всі формальності, родичі вже зможуть претендувати на отримання соціальних виплат, вступати в спадщину і так далі.

Способи автентифікації

Причин перевірити свідоцтво на предмет достовірності досить багато. Деякі люди просто ховаються, взявши кредит, і будучи не в змозі з ними розрахуватися. Не хочуть віддавати борги другу, родичу. Іноді люди приходять з підробленими паперами, розраховуючи на одержання виплат, компенсацій, а також намагаються претендувати на чуже спадщину.

Причини дійсно різні. Але завдання одне. Це вивести людину на чисту воду, перевіривши свідоцтво на предмет достовірності.

Існує кілька потенційних варіантів перевірки:

  • письмовий запит в ЗАГС;
  • особисте звернення в ЗАГС;
  • Єдиний портал Держпослуг;
  • сервіси в Інтернеті;
  • звернення в медустанову.

Тільки будьте готовими до того, що жоден з методів не принесе результату, якщо ви не є близьким родичем, офіційним представником уповноваженого відомства. Наприклад, дані можуть повідомити родичу, представнику померлого (його юрист, адвокат), а також працівникам правоохоронних органів.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, що ваш знайомий дійсно помер, взявши велику суму в борг, тоді звертайтеся в поліцію.

Перевірка через ЗАГС

У випадку з ЗАГСом це найвірніший спосіб. Але повторимося, що підійде він для перевірки з боку близьких родичів, а також уповноважених осіб.

Треба лише подати заяву в ЗАГС на перевірку. Зазвичай достатньо вказати номер свідоцтва.

Вже там по базі перевірять наявність або відсутність такого документа, після чого повідомлять про отримані результати.

Маючи на руках потенційне фейковое свідоцтво про смерть, його можна надіслати у вигляді копії запиту в електронному вигляді в ЗАГС, або звернутися туди особисто. Суть процедури від цього не змінюється.

Не забудьте взяти з собою документи, що підтверджують факт правомірності подання такого запиту.

Єдиний портал державних послуг

На жаль для багатьох людей, такий варіант перевірки не є ефективним.

Якщо бути точніше, то насправді через портал послуг перевірити справжність свідоцтва неможливо.

Цей ресурс дає можливість лише подати заяву про реєстрацію факту смерті, а також отримати соціальні або державні виплати.

Фактично сюди звертатися немає сенсу. Це помилка, що Портал може допомогти визначити справжність документа.

Медичний заклад

Якщо є дані про те, в якому саме медичному закладі був зареєстрований факт смерті, тоді можна звернутися сюди.

Організація зобов’язана фіксувати всі подібні випадки. Вони заносяться в спеціальні журнали. Останнім часом все частіше облік ведеться в електронній формі. Це сучасно і зручно.

Сюди можуть звернутися близькі родичі, офіційні представники, а також уповноважені співробітники.

Але якщо бути відвертими до кінця, навіть стороння людина отримати інформацію може. Для цього просто потрібно домовитися з тією людиною, яка має доступ до відповідної бази даних.

Оскільки мова йде про хабарі, то цей варіант рекомендувати до використання ми не можемо. Але подумати над ним стоїть. Фактично з’являється можливість дізнатися, чи був зафіксований факт смерті. Якщо ні, тоді свідоцтво напевно підроблене. Чоловік живий, і просто ховається.

Перевірка через Інтернет

Часто можна спостерігати ситуації, коли людина вводить дані з свідоцтва про смерть людини, намагаючись знайти на нього інформацію в мережі.

Запам’ятайте наступне. В Інтернеті не існує відкритих і офіційних ресурсів, на яких доступні бази даних з померлими людьми, а також виданими на них свідоцтва про смерть.

Будь-подібний запит лише виводить на сайт, де пропонують таку послугу як перевірка автентичності.

Щодо Інтернет-сайтів для перевірки свідоцтв про смерть потрібно знати наступне:

  • більшість з них є платними, тобто за перевірку доведеться платити;
  • одержувана інформація завжди носить недостовірний характер;
  • жоден сторонній ресурс не здатен на 100% підтвердити справжність документа;
  • в основному сайти створені для збору конфіденційної інформації;
  • заповнюється форма оплати послуги може стати пасткою, щоб вкрасти дані банківської картки, списати з неї кошти;
  • через подібні ресурси активно поширюють приховані віруси;
  • лист з нібито відповіддю про достовірності свідоцтва часто виявляється фішингом;
  • всі сайти такого плану спрямовані лише на отримання швидких і легких грошей.

Тому довіряти стороннім ресурсів не можна ні в якому разі.

Підводимо підсумки

Свідоцтво про смерть — це офіційний документ. Процедура його оформлення, а також видачі суворо регламентована. Всі особливості процесу прописані в законодавстві.

Перевірка документа через Інтернет є неможливою. У 2021 році не існує жодного офіційного сайту з базами даних або справжньої інформацією такого характеру.

Єдиний вірний спосіб перевірити справжність — це звернутися в ЗАГС. І зробити це можуть лише близькі родичі, а також уповноважені посадові особи.

У випадку зі свідоцтвом про смерть не потрібно шукати підступ в якості друку, захисних голограми або якихось ще елементах. Вам потрібен номер свідоцтва. За нього вже перевіряється, чи є факт реєстрації смерті цієї людини, хто насправді помер і ховається під цим номером. Адже практика з використанням існуючих номерів реєстрації смерті також має місце бути.

чи Доводилося стикатися з таким документом? Потрібно було перевіряти його на справжність? Який спосіб для цього обрали? Яким був результат?

Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!