Прикраси з перлів вишукані і бажані. Такий атрибут, як вважають модні експерти, повинен бути у кожної дами. Проблема лише в тому, що під виглядом натурального каменю часто продається фальсифікат. Сьогодні розповімо про те, як відрізнити справжні перли від підробки.
Саме йому ми зобов’язані появі такого кольору як перламутровий. Цей камінь з’являється вкрай незвичайним способом. Його добувають не з надр землі. Перли створює сама природа. А саме за допомогою молюсків.
Яким буває перли
Говорячи про те, як відрізнити перли від підробки, потрібно розуміти, яким взагалі він може бути.
Розрізняють 3 основних види:
- морський;
- річковий;
- штучний.
Морський та річковий перламутр буває природним, а також культивованими. Перший виходить природним шляхом, без втручання людини. Другий вид теж натуральний, але вирощування контролюють люди.
Цікаво і те, що прісноводні молюски здатні вирощувати кілька перл одночасно, в той час як у морських розвивається лише одна перлина.
Ознаки натурального каменю
Щоб зрозуміти, як відрізнити натуральний перли від підробки, не зайвим буде розібратися в ключових особливостях, а також ознаках оригінальних виробів.
Справжня перлина або намистина має такі особливості:
- висока вартість;
- акуратність виготовлення;
- велика вага.
Природний перли не може коштувати дешево. Це обумовлено високою цінністю матеріалу, а також складністю його видобутку та обробки.
Але є виняток. Це камінь, який називається бароковим перлами. Це натуральний, або культивовані вигляд. Ось тільки форма у намистин неправильна, не ідеально кругла. Зазвичай барокові перлини або бароко використовують для виготовлення недорогий біжутерії. Їх нанизують на нитки в довільному порядку. Вони відрізняються за розміром, вагою і формою. Тобто виготовлення прикрас йде все підряд, без перебору.
Якщо ви бачите, що перлина як би з’єднана з 2 половинок, це очевидна ознака підробки.
Але це не єдиний варіант того, як відрізнити справжні перли від підробки.
Способи перевірки перлів на справжність
Якщо ви не знаєте, як визначити натуральний перли від підробки, тоді скористайтеся кількома простими способами. Їх можна застосувати вдома, а також безпосередньо в магазині перед покупкою.
Тільки врахуйте, що не кожен спосіб продавець дозволити використовувати, не заплативши за прикрасу.
Перевірка може здійснюватися з допомогою:
- зубів;
- тертя;
- очей;
- температури;
- ваги.
Також додатково потрібно звертати увагу на такі моменти:
- дефекти;
- блиск;
- отвори.
Далі докладніше про те, як визначити справжні перли від підробки по кожному із запропонованих способів. Плюс окремо розглянемо один варіант для домашнього застосування. Міні хімічний експеримент, скажімо так.
Зуби в допомогу
Досить просто розпізнати підроблений перли з допомогою своїх зубів.
Від вас буде потрібно зробити наступне:
- взяти камінь двома пальцями;
- помістити в рот;
- притиснути передніми зубами;
- покатати зубами кульку в різні боки.
Далі орієнтуйтеся на відчуття. Справа в тому, що природний перли тільки здається ідеально гладким і рівним. Насправді матеріал повинен бути з шорсткою структурою. Якщо відчуваєте нерівності, а також піщану текстуру, тоді перед вами напевно оригінал.
А підробка під перли якраз ідеально рівна і гладка. Обумовлено це тим, що для його виробництва використовується пластик.
Перш ніж спробувати перли на зуб, обов’язково почистіть зуби. Це позбавити від можливих залишків їжі, які можуть створити неправильні відчуття при тестуванні.
Але покладатися повністю на цей метод не можна. Поєднуйте його з іншими способами перевірки.
Що покаже тертя
Наступний варіант того, як визначити перли від підробки — це задіяти тертя.
Тут акцент також робиться на те, що природний матеріал має шорстку поверхню.
Для тіста потрібно взяти дві кульки. І потерти їх один від одного. Якщо при терті відчувається контакт, тоді це напевно натуральний матеріал. Але коли кульки прослизають через ідеально гладкою поверхню, є всі підстави вважати, що це фальсифікат.
І ще один момент. При терті натуральних перлів, з-за легкого абразивного ефекту верхній шар може руйнуватися. Це веде до появи так званої перлової пилу. Її небагато. Але на свої пальці і руки варто звернути увагу.
Вивчаємо форму перлин
Якщо хто не знає, що цей мінерал утворюється всередині молюска в раковині. Навколо однієї піщинки поступово з’являються нові і нові шари перламутру.
Тож при уважному вивченні каменю можна помітити щось на зразок сіточки. Вона має неповторну, унікальну структуру. Можна порівняти з відбитками пальців людини.
Переважна більшість каменів не володіють ідеальною формою.
Найчастіше вони мають природні дефекти, витягнуту, а також сплющену форму. Якщо ж всі намистини в намисто ідеально рівні і круглі, тоді є висока ймовірність, що це фальшивка.
Звичайно, ідеально рівні камені існують. Ось тільки це величезна рідкість. І продають такий перли за дуже високою ціною.
Перевірити ідеальність форми легко. Просто покатайте кульку по рівній горизонтальній поверхні. Ідеальний куля буде котитися прямо. Якщо є нерівності, траєкторія руху виявиться багато в чому непередбачуваною. Але точно не прямолінійною.
Перевіряємо температуру
Перевірити мінерал можна і за допомогою температури. Це дасть зрозуміти, імітація перед вами чи ні.
Зміст тесту простий. Потрібно взяти перлини в руку, і затиснути в долоні. І тепер спостерігати за тим, як вони будуть нагріватися.
перли нагрівається поступово, як природний камінь або мармур. Підробки з пластику нарощують температуру дуже швидко.
Особливо тест буде наочним, якщо в одну руку покласти 100% оригінал, а в другу підробку. Або камінь, в автентичності якого ви сумніваєтеся.
Ваги приходять на допомогу
Хтось використовує ваги, а інші довіряють своїм відчуттям, зважуючи кульки в руках.
Справа в тому, що натуральний перли характеризується високою щільністю. З-за цього при невеликих розмірах кульки виявляються досить важкими. Чого не скажеш про імітаціях з пластику. Такі намистини зазвичай невагомі.
Якщо є ваги, можна провести наочний тест. Візьміть намистинки однакового розміру. Тепер перевірте, скільки кожна з них важить. Якщо при однакових розмірах різниця у вазі значна, то більш легка перлинка і є підробкою з пластику.
Є дефекти і блиск
Як вже говорилося раніше, природний і натуральні перли культивовані ідеально рівним і гладким не буває. Дефекти в обов’язковому порядку присутні. Це стосується неправильної форми, а також наявності павутинки і мікротріщин в структурі.
Перевірити ціле намисто досить легко. Подивіться, як кожна з перлин і з різних сторін відбиває світло. Якщо це натуральний камінь, тоді відображення буде різним.
Штучний перли за рахунок ідеальних форм і поліровки зазвичай ідентично відображає світло з будь-якого боку.
Якісно оброблений натуральний перли характеризується яскравим, а також красивим і чистим блиском. Найчастіше в намистинах можна побачити відображення. Хоча є і натуральні перли більш низької якості, у якого настільки яскравий блиск відсутня.
Навіть при якісному поліруванню пластику, домогтися такого ж натурального блиску неможливо.
Отвори
Оскільки перли зазвичай використовують в якості компонентів для намист і браслетів, варто звернути увагу на отвори, через які просмикуються намистини.
На підробках часто можна побачити шари фарби та ознаки пластика всередині.
Домашня лабораторія
Перевірити перлини на предмет достовірності можна в домашніх умовах, провівши невеликий лабораторний тест. Тут нічого складного немає, зате спосіб перевірки вважається одним з найбільш точних і ефективних.
Для цього достатньо наявності 1 перлини для тестування. Підготуйте набір інструментів та матеріалів, який буде складатися з:
- самій перлини;
- склянки;
- столового оцту;
- ацетону (засоби для зняття лаку).
При цьому застосування оцту і ацетону — це різні способи перевірки.
- Тест з допомогою ацетону. Першим ділом налийте в склянку невелику кількість ацетону. Бажано, щоб рідина повністю покривала бусинку. Опустіть туди перли. Залиште на кілька хвилин, щоб відбулася реакція. Якщо це натуральна перлина, тоді ацетон ніяк не вплине на неї. Мінерал розчинятися не має. Якщо ж це підробка, тоді ацетон стане мутнуватим. Це говорить про те, що почався процес розчинення. Найчастіше ацетон змиває шар фарби. Тому можна стверджувати, що перед вами фальшивка;
- Перевірка оцтом. Якщо перший тест показав, що перли натуральний, варто додатково перевірити його за допомогою столового оцту. Налийте рідину в склянку. Особливість природного мінералу в тому, що в оцті він починає розчинятися. Якщо ж нічого не відбувається, перед вами швидше за все кулька з пластику.
Так, другий спосіб можна вважати варварським, оскільки ви своїми руками буквально знищуєте природний, перли. Зате це 100% підтвердження автентичності.
Плюс до всього, є ряд інших способів перевірки, які були розглянуті вище.
Підводимо підсумки
На превеликий жаль, підроблені перлини зовсім не є рідкістю. Такі прикраси продають повсюдно.
На найбільш високий ризик зіткнутися з фальшивими перловими прикрасами в таких ситуаціях:
- стихійні ринки;
- барахолки;
- приватні оголошення;
- магазини в переходах;
- продаж з рук;
- кіоски та стелажі на ринках;
- Інтернет-магазини.
При цьому на барахолках також можна знайти людей, які з тих чи інших причин змушені продавати справжні старовинні прикраси. Тут вже як пощастить. Можна відшукати старовинне намисто, або ж потрапити на чергову пластикову імітацію.
Те ж саме стосується і багатьох інших дорогоцінних і напівкоштовних каменів:
- обсидіан;
- бурштин;
- місячний камінь;
- діамант і так далі.
У представлених каменів є свої особливості, а також ознаки підробок. Універсальних інструкцій немає. Хіба що звертатися скрізь стоїть сертифіковані і добре себе зарекомендували магазини. А показані вище приклади точок продажів обходити стороною.
Якщо ви плануєте порадувати себе, або купити прикраса з перлів коханій людині, обов’язково ознайомтеся з усіма ознаками підробок, а також зі способами їх визначення.
чи Є у вас перли? Це прикраси або біжутерія? Де купували? Перевіряли на предмет підробки? Зустрічалися фальшивки? Як це вдалося зрозуміти і за якими ознаками?
Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.
На цьому поки все. Спасибі за увагу!
Залишайтеся з нами, задавайте питання і розповідайте про проект друзям!