Привіт! Існує таке поняття як іміджеві речі. Вони досить дорогі, а іноді дуже дорогі. При цьому купують їх швидше як показник статусу, уміння розбиратися в якісних речах. Одночасно такі предмети несуть в собі практичну користь. Наочний приклад — це ручки Parker. Високий попит породив появу фальсифікату. Тому говоримо про те, як відрізнити справжній паркет від підробки.
Такі ручки не так часто купують для особистого користування. Найчастіше купуються як подарунок. Але навряд чи винуватцеві торжества, як і подарував людині, буде приємно усвідомити, що вручена ручка Parker не більше ніж підробка.
Щоб уникнути подібних ситуацій, потрібно навчитися розбиратися в правилах вибору. Хороший магазин ще не гарантія того, що виріб справжнє.
Історія виробника
Багатьом буде цікаво дізнатися деякі подробиці з історії компанії під назвою Parker.
Саме підприємство з’явилося в далекому 1888 року, в США, штат Вісконсін. Хоча офіційна дата реєстрації торгової марки вважається 8 березня 1892 року. До того моменту засновник вже 4 роки успішно займався виробництвом пір’яних ручок. А в 1889 році оформив патент на власну нову модель пишучого інструмента.
Засновником компанії є Джордж Сэффорд.
З 2011 року компанія базується у французькому місті Нант. Хоча до цього підприємство вважалося виключно американським.
Варто виділити 2 яскравих історичних моменту, пов’язаних з ручками Parker.
В 1941 році була створена модель ручки під назвою Parker 51. Саме вона увійшла в історію.
Такою ручкою Дуайт Ейзенхауер у 1945 році підписав документ про капітуляцію фашистської Німеччини у другій Світовій війні.
А ручка під назвою Parker Duofold, перебуваючи в руках генерала Макартура, допомогла поставити підпис у документі про капітуляцію Японії.
В даний час це самий відомий, знаний, а також популярний виробник пишучих інструментів у світі. І якщо хтось говорить про ручки вищої якості, насамперед на думку спадає саме назва торгової марки Parker.
до Речі, компанії не тільки належить сам бренд. Вона ще й займається безпосереднім виробництвом.
Де виробляють
Прийнято вважати, що всю продукцію зараз випускають в Китаї.
У випадку з Parker це лише частково правда.
В залежності від колекції, ці ручки можуть випускатися в декількох країнах.
- Франция. Тут налагоджено складання колекцій Duofold, Premier, Сонет, Jotter. Плюс у Франції виготовляють аксесуари для цих пристосувань;
- Германия. У Німеччині ведеться виробництво стрижнів Parker 5th;
- Китай. Це такі колекції, як IM, Urban, а також Ingenuity.
При цьому з головного офісу ретельно контролюють всі процеси в різних країнах. Тому місце складання ручок на якість продукції об’єктивно не впливає.
Неочевидні ознаки підробки
Взагалі підробка іміджевих речей — це поширена практика.
Взяти хоча б ті ж підроблені запальнички Zippo, популярні та поширені копії окулярів Ray Ban. І куди ж без таких виробів як фальшиві годинник Rolex.
Якщо говорити про те, як відрізнити справжній Паркет від підробки, то тут можна почати з найбільш очевидних ознак. Хоча й вони багато в чому допомагають розібратися в дійсності.
- Вартість. Головний виробник контролює ціноутворення на свої вироби по всьому світу. Знижка на оригінал в магазині не може перевищувати 15%. Якщо ціна помітно нижче, то це напевно фальшивка. Порівняйте вартість з рекомендованою роздрібною ціною на офіційному сайті виробника Parker;
- Упаковка. Справжня упаковка — це фірмова коробка, всередині якої знаходиться підкладка. Зверху наноситься логотип, а також назву виробника;
- Паспорт та гарантійний талон. Знаходяться всередині коробки. Якщо це офіційно ввезені в Росію вироби, то текст повинен бути з російським перекладом, в тому числі.
Проблема в тому, що шахраї можуть продавати копії за ціною оригіналу. Так що ціна не завжди показник.
Упаковку також навчилися добре копіювати. В результаті 100% гарантії цей компонент при виявленні фальсифікату дати не може.
Ну і паспорта, як і талони, роблять на високому рівні, хоч і нелегально.
Так що покладатися виключно на ці ознаки не варто.
Характерні ознаки фальшивих ручок
Якщо вас цікавить оригінальна ручка Паркер — як відрізнити підробку ви просто зобов’язані знати.
Тут звертайте увагу на наступні моменти, характерні для всіх видів випускаються ручок марки Parker.
- Логотип. Це завжди гравірування, а не напис. Виконана у вигляді літери P, яка поміщена в ромб. У китайських підробок замість цього часто спостерігається хрестик всередині ромба;
- Корпус. Оригінальний виріб відрізняється головною і рівною поверхнею. Рівномірно відбиває світло. Всі частини корпусу щільно прилягають один до одного. Розміри підібрані ідеально. Ніяких сколів, подряпин, задирок, а також інших нерівностей і дефектів. Справжні Parker в основному роблять із латуні. Тому розкрутіть корпус і подивіться на колір всередині виробу. Він повинен бути жовтим. Підробки фарбують, імітуючи латунь. Це легко виявити, якщо розкрутити ручку;
- Ковпачок. Надівається на ручку завжди легко. Але в кінці обов’язково лунає тихий клацання. Якщо ковпачок хитається, відсутня взагалі, або легко спадає, то це підробка. Ще ковпачок не повинен надягатися туго, а також сильно клацати при закриванні;
- Кліп. Це спеціальний елемент, який знаходиться на протилежному кінці пера. З допомогою кліпу ручку можна закріпити на блокноті, до кишені, а також планшета або зошити. Справжній кліп має форму стріли. Це особливість виробника. На кліп гравірування наноситься у вигляді лінії, що нагадують ялинку. Вістря стріли виключно у формі краплі. У підробок Parker можуть бути різні варіації. Але на оригінал не схожі;
- Вага. Копії завжди значно легше. Простіше всього це зрозуміти, якщо взяти в руки підробку і оригінал;
- Проба золота. Вироби, що мають золоті елементи, завжди доповнюються маркуванням проби золота. Це зазвичай 14 До 18 і так далі. Parker випускає і позолочені ручки. Тут проби бути не повинно;
- Магніт. Це простий тест, який допоможе зрозуміти — це Паркер підробка чи ні. Досить піднести до перу ручки магніт. Якщо виріб прилипає, то це сталь. Золото, як і латунь (сплав міді і цинку) за своїми фізико-хімічними властивостями не здатні притягатися до магніту.
За цими ознаками легко зрозуміти, як відрізнити підробку Паркер від оригіналу.
Види ручок Parker і особливості їх копій
Відвідавши магазин, або замовивши ручку Parker через Інтернет, потрібно обов’язково перевірити зборку.
Взагалі Паркер підробка буває декількох видів. Адже сам виробник випускає 3 основні різновиди.
- Кулькові ручки. Такі вироби завжди йдуть зі стрижнем, який встановлений в ручку. Якщо розкрутити корпус, то пружина випадати не буде. Чого не скажеш про підробки. Кульковий варіант відрізняється ще й тим, що в ковпачку є вбудований доводчик. Завдяки йому не доводиться прикладати зусилля для закриття інструменту. Хід листи при використанні цього виробу буде плавним, а також безперервним;
- Ролери. Важлива особливість ролерів Parker в тому, що тут стрижень ніколи не знаходиться всередині. Його постачають окремо біля корпусу виробу. Після покупки потрібно розкрутити інструмент, а потім вставити стрижень. Оригінал характеризується дуже плавним ходом листи. Копії часто роблять пропуски. А на порожнечах видно слід подряпини. Або ж бувають занадто жирні напливи;
- Пір’яні ручки. Тут не стрижень, а перо. Тут є свої рекомендації про те, як відрізнити справжній Паркер від підробки. Їх продають тільки в розібраному вигляді. При покупці потрібно в присутності продавця зібрати інструмент, а також випробувати в справі. У корпус вставляється картридж, наповнений чорнилом. Далі слід натиснути на картридж. Це пробиває капсулу, і чорниця потрапляють на перо. Хід пера завжди чіткий і плавний. Спочатку ручку треба розписати. Це відбувається швидко. Підроблені пір’я пишуть з неприємним звуком — скреготом. Також у копіях буквально за кілька днів чорнило пересихають. Ручка перестає писати.
Це дає можливість наочно зрозуміти, як відрізнити Паркер від підробки.
На що ще звернути увагу
Додатково погляньте на умови гарантії.
Тут є один цікавий момент. На підробки часто взагалі не поширюється гарантія. Навіть фальшива. Тобто документа, що посвідчує право на безкоштовну заміну або ремонт ручки, в комплектації немає.
Компанія Parker дорожить своєю репутацією, а також статусом. Тому на всі вироби передбачається гарантійний талон.
У цьому талоні вказують інформацію про правила експлуатації, особливості обміну і умовах повернення. Текст гарантійного талона дублюється на декількох мовах. Включаючи російську, якщо товар офіційно продається на території країни.
Також зверніть увагу на маркування пера. Це актуально саме для пір’яних виробів, які пишуть чорнилом.
На поверхню пера виробник в особі компанії Parker наносити маркування. Цей напис відображає відомості про товщину пера. Наприклад, буква F означає тонке перо, а буква M говорить про середній товщині.
Але на пере це не єдиний елемент, який вимагає до себе уваги при виборі товару.
Ще один момент — це геометрія пера. Форма повинна бути ідеально рівною, а також правильно. Якщо бачите скошені кути, або деформовані межі, перед вами підробка.
Додатково перо служить місцем для нанесення фірмового логотипу компанії, а також назви самої ручки.
У кого є ручка фірми Parker? Яка модель? Наскільки ж відрізняється від звичайних інструментів для письма? Перевіряли на предмет підробки? За якими ознаками?
Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.
А поки на цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Залишайте коментарі, задавайте питання і розповідайте про проект друзям!