Як відрізнити справжні гроші від підробки

Експерт розповість про відмінності підробки грошей від справжніх. Читайте про особливості зовнішнього вигляду у фальшивки

Що робити з підробленими грошима

на Жаль, 100% гарантії того, що вам ніколи не попадуться фальшивки, навіть якщо ви добре знаєте, як відрізнити гроші від підробки, немає.

Тому багатьом людям доводиться стикатися з тим, що в їхньому гаманці виявляються підроблені купюри. Як російські, так і іноземні.

Є кілька правил щодо того, що потрібно робити в таких ситуаціях.

  • Перше правило. Завжди перевіряйте купюру, перш ніж покласти її в гаманець або кишеню. При наявності будь-яких сумнівів, не беріть. Або попросіть іншу. В іншому випадку взагалі скасувати угоду;
  • Друге правило. Виявивши у себе фальшиву банкноту, не намагайтеся її використовувати. Часто виявляється так, що людина через неуважність бере підробку. Відчуваючи образу і злість, з’являється бажання скинути підроблені гроші комусь іншому, як би відновивши справедливість. Але тим самим ви порушуєте закон, пов’язаний з цінними паперами. В кращому випадку просто доведеться пояснювати правоохоронним органам, звідки у вас взялися фальшиві гроші. В гіршому може загрожувати реальний тюремний термін;
  • Третє правило. Виявивши фальшивку, віднести її в банк. Є ймовірність, що купюра оригінальна, але просто має якісь пошкодження.

Експертиза в комерційних банках повинна проводитися абсолютно безкоштовно. Зазвичай перевірку проводять при клієнті, відразу.

Якщо купюра має пошкодження, але є оригінальною, то працівник банку зобов’язаний замінити її новою, без будь-якої комісії.

Якщо ж виникнуть сумніви щодо достовірності, тоді купюру відправлять на додаткову перевірку. Знову ж таки, підтвердивши її достовірність, кошти просто перерахують на рахунок, вказаний клієнтом.

Але якщо експертиза покаже, що це підробка, то розраховувати на компенсацію не варто. Відшкодовувати нічого банк не зобов’язаний в такій ситуації.