Як відрізнити справжній геймпад Dualshock 4 від підробки

Покрокове керівництво по вибору оригіналу Dualshock 4. Як розрізнити між цією продукцією і фальсифікатом розповість експерт. Недоліки підробленої продукції

Всім привіт! Якщо ви є шанувальником ігрових приставок, або у вас є друзі і знайомі, яким хочете зробити приємний подарунок у вигляді ігрового контролера, то ця тема буде цікавою. Адже сьогодні ви дізнаєтеся, як відрізнити справжній геймпад DualShock 4 від підробки.

Серед всіх ігрових продуктів від компанії Sony, цей девайс в даний час найпопулярніший. Багато хочуть придбати саме його.

Але буде неприємно, якщо виявиться, що куплений DualShock підробка. Це інша реакція на натискання, нетривалий термін служби, уповільнений відповідь на дії, а також самовільне виконання тих або інших функцій.

Досвідчені гравці зазвичай без проблем визначають, як виглядає оригінал джойстик серії DualShock, а де підробка. Але і ви зможете відрізнити пристрою, якщо ознайомитися з докладною інструкцією.

На що потрібно звертати увагу

Поговоримо конкретно про DualShock 4 — як відрізнити підробку від оригіналу саме на прикладі цієї серії.

У геймпадів є свої відмінні характеристики. З їх допомогою, купуючи продукт в магазині, або замовляючи через Інтернет, можна переконатися в правильності своїх намірів купити його. Або, навпаки, відмовитися від покупки, оскільки перед вами підробка виявилася DualShock 4.

У випадку з DualShock 4 як відрізнити підробку? Зробити це можна за:

 • упаковці;
 • комплектації;
 • зовнішнім виглядом;
 • інформаційній наклейці;
 • додатковим дрібниць.

Бувають певні складнощі з тим, як відрізнити оригінальний DualShock 4 від підробки. Не чекайте, що копія видасть себе відразу. Доведеться як слід вивчити девайс.

Тільки за візуальними ознаками зробити це не вийде. Шанси потрапити на підробку збільшаться. Так що краще дістати пристрій з упаковки та перевірити зовнішні особливості, а також випробувати товар у справі.

Оригінальний джойстик відрізняється ергономікою і анатомічно продуманою формою. Тому він зручно лягає в руки. А при тривалому час гри не виникає дискомфорт. Стики і шви не повинні відчуватися шкірою.

Якщо ж відчуваєте шорсткості, відчуваєте долонею, де місця стиків, і при рухах з’являється враження, наче руки дряпаються, це точно підробка.

Ще зверніть увагу на вагу. Це один із способів, як відрізнити ДуалШок 4 від підробки. Вага оригіналу з упакуванням складає 343 грам. Підробка може бути легше або важче.

Упаковка

Розповімо про те, як відрізнити DualShock 4 від підробки. Почнемо з упаковки.

Багато хто вважає, що продукцію фірми Sony неможливо розпізнати на тлі підробки, якщо орієнтуватися на упаковку. І це частково відповідає дійсності.

Є кілька видів упаковок, які призначені для:

 • реалізації на території США;
 • продажу в країнах Європейського Союзу;
 • внутрішнього ринку;
 • азіатських країн та інших держав.

В більшості випадків в російських магазинах продають геймпади, призначені для реалізації в Азії. Для країн Європи, які входять в ЄС, компанія Sony особливий дизайн коробки не розробляла.

Вивчаючи коробки, виникає питання щодо оригінальності DualShock — як відрізнити підробку.

Найпростіше це зрозуміти з некоректним назвами. Копії можуть назвати DoubleShock або DualShock. Вони можуть підключатися і працювати на приставці PS4, але за якістю та ігровому процесу зовсім не дотягують до оригіналу.

Фірмові коробки для Європи виконані з твердого пластика. Можна сміливо тиснути на нього пальцями. Матеріал пружний, а тому на такі маніпуляції реагувати не буде. Відсутні дефекти в поліграфії, а також геометрії. Все виконано акуратно і якісно.

З тильної сторони упаковки наноситься основна інформація. Має переклад на кілька мов. Якщо побачите в тексті помилки, а також дефекти самої печатки, то перед вами підробка.

Що видає підроблену упаковку

З упаковками геймпадів DualShock 4 є одна проблема. Sony не дотримується єдиного стандарту для всіх коробок. Тобто в одному магазині ви можете зустріти джойстики однієї моделі, але в різних упаковках. Один девайс буде зроблено в Індонезії, інший в Китаї. При цьому обидва вони можуть бути як підробками, так і оригіналом.

Робимо висновок, що по упаковці можна лише побічно зрозуміти, підробка DualShock 4 перед вами чи ні. Але краще спиратися на інші ознаки копіювання.

Хоча кілька загальних ознак оригіналу всі коробки мають:

 • картон відрізняється середньою товщиною, фактурністю та двухслойностью;
 • на картоні є хвилеподібна прошарок, а також ламінований шар;
 • сама коробка щільна, не деформується при спробі стиснути в долонях від невеликого зусилля;
 • ідеально поєднується синій і білий колір;
 • на коробці передбачено акуратна градація, чіткі лінії і малюнки;
 • через пластикове вікно коробки можна повністю розглянути джойстик;
 • пластик не продавлюється і не деформується;
 • внутрішні стінки і підтримка фіксатор білого кольору, без сірого відтінку;
 • дані на упаковці наносяться білим і синім кольором;
 • на справжніх коробках кілька разів пишуть колір пристрою;
 • на упаковках для Азії немає перекладу на кілька мов, тільки ієрогліфи, що не є ознакою підробки.

За кольором є виняток. Назва Sony має бути чорним. А PS4 для країн ЄС пишуть білим кольором.

Якщо бачите м’яту коробку по кутах, хисткий пластик, а також змащену друк інформації, то це підробка.

Вивчаємо комплектацію

Купуючи різні девайси, в комплектацію до них зазвичай повинна входити інструкція, буклет з описом товару, дані про технічні параметри, місце виробництва та ін

 • Інструкцію до геймпаду прописують на декількох мовах. Всі букви мають бути одного шрифту, а також без дефектів при друку;
 • Не допускається наявність орфографічних помилок;
 • Обов’язково присутній гарантійний талон;
 • Якщо у коробці лише пара листів з якимись ієрогліфами, або буквально кілька речень англійською, то це підробка;
 • Якщо товар продається офіційно в Росії, то переклад інформації на російській мові присутній обов’язково;
 • Прочитайте текст. Перевірте на предмет орфографічних, граматичних, логічних помилок. Іноді інструкцію переводять звичайними онлайн-перекладачами. Місцями виходить відверта маячня. Частина тексту може залишатися не переведеної.

Деякі покупці зрадіють, побачивши в комплектації до DualShock 4 кабель для зарядки.

Але не поспішайте радіти. Насправді до оригінальних пристроїв кабелі micro USB не додаються. А якщо він є, то перед вами фальшивка.

Зовнішні ознаки

Коли подивилися упаковку, а також вивчили вміст коробки, переходите до самого контролера для ігрової приставки.

Тут варто акцентувати увагу на таких моментах:

 • На деяких копіях стіки джойстика розташовуються не паралельно. Якщо бачите несиметричність елементів, то не беріть товар. Це точно фальсифікат;
 • Оригінал використовує акуратні шурупи, щоб з’єднати 2 половинки пристрою. Відрізняються плоским капелюшком, а також відкручуються за допомогою тонкої хрестової викрутки. У підробок шурупи дешеві, як на китайських іграшках;
 • У дешевих підробок замість роз’єму micro USB використовується mini USB;
 • Значок самого роз’єму повинен наноситися тисненням. У копій це барельєф або рисунок;
 • Цей джойстик приємно тримається в руках. Не ковзає, а також має злегка відчутну рельєфність. У підробок поверхня дуже шорстка, або навпаки глянцева і дуже слизька;
 • Написи L1, L2, R1 і R2 однакові. На фальшивках вони різні за шрифту та розміром. Це створює кустарний вигляд виробу. Буває навіть таке, що виробники копій плутають курки місцями.

Не забудьте перевірити всі кнопки і елементи управління в дії. Це ще один варіант як відрізнити DualShock 4 від підробки.

Всі клавіші працюють з приємною пружністю, максимально точно реагують на всі рухи користувача. Якщо ж кнопки перекошені, вони заїдають і створюють зайвий шум при управлінні, то перед вами фальшивка.

Зверніть увагу на кнопку PS по центру джойстика. На деяких дешевих копіях логотип на цій клавіші взагалі відсутня. Підробки більш високого рівня логотип наносять, але часто роблять це нерівно. В справжньому девайсі клавіша працює плавно, досить пружно, але ніколи не заїдає. Чого не скажеш про пародіях.

DualShock 4 має роз’єми EXT і Jack 3,5.

Джек перевіряється шляхом підключення навушників. Вони звичайно ж повинні видавати звук. А для перевірки другого роз’єму потрібно зарядний пристрій, клавіатура, або інший девайс. На копіях обидва роз’єми зазвичай виконують виключно декоративну функцію. При підключенні нічого не працює.

Аналіз інформаційної наклейки

Чомусь деякі думають, що в цій наклейці ключову роль відіграє штрих-код, логотип, а також не всім зрозумілі значки. Це врахували виробники підробок, і ретельно попрацювали над цими елементами.

У підсумку на інформаційній наклейці підробки можна зустріти такі особливості:

 • гіпертрофований, збільшений, але не завжди чіткий і легко читається штрих-код;
 • великі значки, які реального ставлення до пристрою не мають (часто ліплять туди значок способу утилізації);
 • яскраво виражене назва виробника.

В результаті наклейка виглядає солідно. Її добре приклеюють і виникає відчуття, що все чисто. Ніякого підступу немає. Це оригінал.

Але не поспішайте з висновками. Насправді справжня наклейка така:

 • має вузьку смугу штрих-коду;
 • смуги коду чіткі і легко прочитувані;
 • під штрих-кодом розташований цифровий код-індикатор, який також легше вважати;
 • перед фразою Sony Interactive Entertainment Inc обов’язково пишуть Manufactured, і доповнюють знаком двокрапки;
 • шрифт зроблений в тон фону, але читається без проблем.

Якщо ви бачите інформаційну наклейку, де основне місце займає штрих-код, то можна зробити сміливий висновок про те, що перед вами підробка.

Наклейка-оригінал щільна і якісна. Пошкодити і подряпати її майже неможливо. А на підробках легко деформується, оскільки виконана з картону. Згодом швидко затирається. А найдешевші копії і зовсім наклейки не наносять.

Додаткові рекомендації

Хороший спосіб перевірки — це протестувати девайс у справі. Необов’язково підключатися до консолі. Достатньо просто натиснути всі клавіші і попрацювати стиками, імітуючи ігровий процес.

Кнопки справжнього пристрою досить тугі, а тому для натискання потрібно докласти зусилля. Натискання супроводжується характерним клацанням. При випрямленні кнопок відбувається віддача. У стіків та ж історія.

На копіях кнопки провалюються. Іноді досить злегка зачепити, і джойстик реагує на це як на повноцінне натискання. Стіки плавають у гніздах.

Обов’язково перевірте роз’єм для USB. Бажано з якимось пристроєм, щоб переконатися в працездатності. Візьміть ту ж колонки JBL Charge 3, приміром. Ще погляньте на зчеплення кабелю. В оригіналі USB входить і виходить плавно і легко, але чіпляється надійно. Пародія може вилітати або ж входити з великим зусиллям.

Всі ці знання допоможуть вам придбати оригінальний DualShock 4, а також уникнути покупки підробок.

Як часто граєте в консолі? Яка ваша улюблена? Що використовуєте як джойстик? Чи вважаєте DualShock 4 найкращим геймпадом для PS4? Як і де купували? Перевіряли на оригінальність?

Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!