Як відрізнити справжній фарфор від підробки

Як визначити оригінал порцеляни? Дізнайтеся, чим відрізняється підробка від цих товарів. Підбірка порад, які вбережуть вас від фальсифікату та контрафакту

Добрий день друзі, всім давно відомо, що підроблений фарфор намагаються видати за справжній і у багатьох це виходить. Шахраї вже дійшли до того, що видають полімерні матеріали за фарфор. Для початку давайте розберемо, що ж таке фарфор.

Фарфор-це керамічний матеріал, що складається з білої глини (каоліну), кварцу і польового шпату. Малюнок нанесений на виріб проникає в глиб посуду і не стирається з часом. Якщо легенько вдарити фарфор дерев’яною палицею, то можна почути високий чистий звук.

Підробка – це втрата грошей, можливу шкоду здоров’ю, неякісний матеріал і з часом стирається малюнок.

Щоб не попастися до недобросовісним виробникам, краще купувати покупки тільки в перевірених магазинах Яндекс Маркет, а при виборі антикваріату радитися з фахівцями.

Зовнішній вигляд

Перед придбанням порцеляни потрібно провести ретельний огляд. Оригінальний фарфор:

  • Немає шорсткості
  • Поверхня рівна
  • Приємна на дотик
  • Відсутні вкраплення.

Неприпустимі плями, тріщини та інші сторонні деформації.

Краї виробів однакової товщини, правильної форми з чіткими геометричними лініями.

Як відрізнити справжній фарфор від підробки? Оригінальний фарфор з рідного матеріалу відрізняється від підробки візуальної крихкістю. Товщина стінок становить 2,5 мм. Піднесіть до яскравого світла, виріб буде злегка просвічуватися.

Клеймо

Візуально відрізнити оригінал від підробки буде складно, але обчислити оригінал можна по клейму заводу.

  • Дотримання багатовікових технологій
  • Міцний, пройшов неодноразовий випал
  • Не містить небезпечних речовин.

Клеймо на оригінальному товарі має бути чітким, не стиратися з часом, зберігати первісний відтінок.

Важливо: виробник ставить знак на виробах без дефектів. Клеймо може бути синього, червоного і зеленого кольору.

Лайфхак: Якщо оригінальний виріб порцеляни нагріти, він збереже на довго тепло.

Фаянс або кераміка

У чому між ними відмінність? Порцеляна дуже щільний і твердий, якщо по ньому постукати звук буде високий і дзвінкий. Фаянс більш пористий і м’який, звук буде низький і глухий. У фаянсу водопоглинання в двадцять разів більше, відповідно тріскається набагато легше. Фарфор ж навпаки щільний, стійкий до механічних впливів, фарфор не вбирає і не пропускає рідину. Згодом фаянс руйнується, з’являються тріщини на глазурі, потемніння, відколи. З цих причин матеріал порцеляни цінується вище за інших.

Висновок

Купуючи старовинний фарфор на ринку або з рук, треба уважно і прискіпливо оцінювати якість. Як відрізнити справжній фарфор від підробки, щоб не спустити гроші на вітер. Якщо ви вирішили колекціонувати оригінальний фарфор, краще звернутися до оцінювача, який знає чим відрізняється порцеляни від фаянсу та інших низькоякісних виробів.