Всім привіт! Хтось пам’ятає, а інші бачили в фільмах, як вулицями ходила молодь, і слухала музику через величезні бумбокси. Але мода на вуличну музику померла 80-х року. Але згодом відродилася. Багато в чому завдяки портативних колонок від JBL. Зараз це лідер сегменту.
Але з-за великого попиту з’явилися копії. І підроблених колонок стає все більше. Тому виникає закономірне питання — як відрізнити оригінальну колонку JBL від підробки.
Часто на сайтах можна зустріти відгук, що JBL звучить жахливо, акумулятор не тримає, безліч audio форматів не підтримується.
Всьому виною копії. Є порівняно якісні репліки. Але продається і маса дешевих підробок. Вони максимум повторюють кольори оригіналу, а також назву на виробі. Але в іншому це колонка низького рівня виконання.
Що поганого в підробках
Сьогодні говоримо про JBL — як відрізнити оригінал від підробки. Але спочатку невеликий відступ.
Є категорія покупців, які не бачать нічого жахливого в покупці репліки. Нібито це той же бездротовий гаджет, тільки за менші гроші.
Поширене оману. Є маса причин, щоб не купувати фальсифікат. Для початку це характеристики, які поступаються оригінального пристрою.
Також девайс складається з компонентів низької якості. Розраховувати на довгу службу пристрою не доведеться. Такі колонки швидко виходять з ладу.
Копії — це сильний удар по репутації виробника. Вже кілька років ведеться запекла боротьба з підпільними виробниками, а також з реалізаторами. Але викорінити це зло у Harman не виходить своїми силами. Як і у будь-якої іншої компанії, чию продукцію активно підробляє. Взяти ті ж годинник Casio, або пародії на iPhone 11. Casio і Apple також втрачають багато грошей із-за шахраїв. Але і зупинити потоки реплік з Китаю та інших країн практично неможливо.
Що залишається? Вірно. Покладатися на себе, а також дотримуватися рекомендацій виробника.
Виробники оригіналу зазвичай завжди попереджають клієнтів про можливі підробки. І пропонують повноцінний гайд, щоб відрізнити копію, і не стати жертвою шахраїв.
У випадку з Bluetooth колонками все йде саме так. Тому зараз дізнаєтеся, як відрізнити колонку JBL від підробки.
Як відрізнити підробку
Є кілька способів зрозуміти, що купується колонка від JBL підробка.
Щоб не витратити ні один рубль на контрафакт, перевірку слід виконувати ще в магазині. Не чекайте, поки прийдете додому, і там все уважно розгляньте.
У випадку з JBL оригінал і підробка помітно відрізняються. Тільки от не завжди це можна помітити, попередньо не підготувавшись.
Візуально все виглядає ідентично. Але варто придивитися, і стане ясно, де репліка, а де оригінал.
Упаковка
Буде краще, якщо покупець почне з упаковки. Не поспішайте розгортати коробку. Ряд розпізнавальних знаків вкажуть на контрафакт.
А якщо коробка не оригінальна, то і вміст дивитися безглуздо.
Тому перший етап на шляху до того, як відрізнити підробку JBL, полягатиме у вивченні упаковки. Тут дивіться на такі моменти.
- Інформація від виробника. Бездротової аксесуар для відтворення аудіо на упаковці містить всю основну інформацію. Це відомості про імпортера, серійні номери, QR коди та ін. Тут же наводиться детальний опис пристрою, а також його функціональні можливості. У китайських підпільних виробників ця інформація відсутня;
- Логотип на зображенні. На деяких упаковках немає зображення у вигляді логотипу бренду. Замінює його прямокутник оранжевого кольору;
- Напис Harman. Компанія Харман є власником бренду JBL. Назва обов’язково пишуть під логотипом. Виробники контрафакту його не наносять;
- Коробка. Повинна бути цілісною, а також виготовленої з якісного картону. Китайські упаковки кволі, виглядають убого. Картон тонкий, легко рветься. У копій зустрічається зовнішня оболонка з картону поверх коробки. Оригінал так не комплектують ніколи.
Тільки по коробці зрозуміти, що колонка JBL підробка можна не завжди.
Деякі шахраї роблять пакувальний матеріал добре. Тому потрібно перевіряти вміст.
Що по комплектації
Взявши чорний або синій аксесуар, переконайтеся, що зображення відповідає вмісту. Тобто на коробці завжди вказують колір девайса. Якщо всередині чорний, а зовні написано синій, тут все зрозуміло. Це фальшивка.
Далі загляньте всередину коробки. Тут дивіться на такі моменти:
- Оригінальні колонки поміщаються в м’які пакети, а також додатково фіксуються скотчем. У копій звичайний дешевий пакет з поліетилену. Скотч відсутня;
- У комплектацію оригіналу повинна входити інструкція. Причому обов’язково запечатується в плівку. Також є перехідник для різних розеток, блок зарядки і провід. Останній складається акуратно і обтягується плівкою;
- Китайські версії замість інструкції кладуть технічний опис. Логотипів бренду на ньому немає. Провід складний криво, а також перетягнуть з допомогою дроту. Перехідник тільки під одну розетку. Ще в копії укладають кабель jack-jack. В оригіналі він не передбачений.
З цим розібралися. Рухаємося далі.
Вивчаємо саму колонку
Звук видає пристрій. Головна претензія до виробників фальшивок — це погане звучання.
По колонці можна зрозуміти багато чого. Тут рекомендується дивитися на такі моменти:
- Логотип. В оригіналі втоплений в корпусі. Особливо не виділяється на поверхні. Репліки ліплять лого низької якості. Відрізняється за кольором, а також відтінку. Зверху приклеюється. Причому деколи криво. Немов тримається на двосторонньому скотчі. Сильно випирає. Якщо зачепити пальцем, можна легко відірвати;
- Клавіші. Кнопки управління у реплік менше за розміром в порівнянні з оригінальними пристроями. Також сильно виступають відносно рівня корпусу;
- Тканина на акустиці. У справжніх колонок використовується тканина високої щільності. Якість тканини у контрафактних пристроїв помітно нижче. Це відчувається на дотик;
- Вага. Різниця є і в масі між оригіналом і підробкою. Справжній девайс важкий. Копії легені. Особливо це відчутно при наочному порівнянні. Якщо на одну руку покласти репліку, а на другу оригінал, то другий відчутно переважить;
- Роз’єми на пристрої. В обох випадках є роз’єми під USB, microUSB і jack. Але якщо бачите на пристрої ще і роз’єм під microSD-карту, то перед вами фальшивка;
- Серійний номер. В оригіналі наноситься біля роз’ємів. Серійників на копіях немає;
- Звук. За звучанням багато меломанів відразу ж розпізнають підступ. З-за низької якості комплектуючих, звучання пародії значно гірше.
Все це дає наочно зрозуміти, де цей девайс, а де фальсифікат.
Спираючись на інструкції, можна уникнути покупки підробки.
Підводимо підсумки
Ще один момент, який вартий уваги, це вартість.
Якщо ви бачите надто привабливий цінник, то тут варто задуматися. JBL — це пристрої високого рівня. Дешево коштує не можуть.
Якщо ціна у продавця навіть на 15-20% нижче, ніж у офіційних дистриб’юторів, це фальшивка. З ймовірністю 99%.
Ніколи не купуйте продукцію JBL у переходах, а також у сумнівних магазинах. Жодних радиорынков або ринків електроніки, де на звичайних прилавках продають нібито тільки оригінали.
Не вірте оголошенням в Інтернеті. Часто через них реалізують контрафакт. Це нелегальне ввезені пристрою. Але в більшості випадків це дешеві китайські копії.
І вже точно не купуйте шляхом поштових відправлень. На фото в оголошенні може бути один девайс. А прийде зовсім інший. Навіть неозброєним оком стане ясно, що вас обдурили, і прислали дешевий китайський ширвжиток.
Уникнути фальшивих JBL можна. Для цього достатньо вивчити інструкції, а також запам’ятати основні відмінні риси.
Що думаєте про колонки JBL? Є одна з таких? Як якість звучання? Траплялися підробки? Як зуміли розпізнати обман?
Чекаємо ваших відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!