Як відрізнити справжні перли від підробки

Дізнайтеся, як визначити оригінал перлів, і що робити, якщо купили підробку. Експерт розповість про актуальні ознаки: зовнішній вигляд, упаковку, якість продукції

Що покаже тертя

Наступний варіант того, як визначити перли від підробки — це задіяти тертя.

Тут акцент також робиться на те, що природний матеріал має шорстку поверхню.

Для тіста потрібно взяти дві кульки. І потерти їх один від одного. Якщо при терті відчувається контакт, тоді це напевно натуральний матеріал. Але коли кульки прослизають через ідеально гладкою поверхню, є всі підстави вважати, що це фальсифікат.

І ще один момент. При терті натуральних перлів, з-за легкого абразивного ефекту верхній шар може руйнуватися. Це веде до появи так званої перлової пилу. Її небагато. Але на свої пальці і руки варто звернути увагу.

Вивчаємо форму перлин

Якщо хто не знає, що цей мінерал утворюється всередині молюска в раковині. Навколо однієї піщинки поступово з’являються нові і нові шари перламутру.

Тож при уважному вивченні каменю можна помітити щось на зразок сіточки. Вона має неповторну, унікальну структуру. Можна порівняти з відбитками пальців людини.

Переважна більшість каменів не володіють ідеальною формою.

Найчастіше вони мають природні дефекти, витягнуту, а також сплющену форму. Якщо ж всі намистини в намисто ідеально рівні і круглі, тоді є висока ймовірність, що це фальшивка.

Звичайно, ідеально рівні камені існують. Ось тільки це величезна рідкість. І продають такий перли за дуже високою ціною.

Перевірити ідеальність форми легко. Просто покатайте кульку по рівній горизонтальній поверхні. Ідеальний куля буде котитися прямо. Якщо є нерівності, траєкторія руху виявиться багато в чому непередбачуваною. Але точно не прямолінійною.