Як відрізнити справжні окуляри Полароїд від підробки

Чим різняться підробки очок Полароїд і оригінали? Як правильно відрізнити фальсифікат від оригінальної продукції? Визначення за зовнішнім виглядом і властивостями

Всім привіт! Варто визнати, що окуляри фірми Polaroid один з найвідоміших у світі. Якщо не найбільш впізнавані. Попит і популярність очікувано призвели до появи копій. Є як легальні репліки, так і повністю незаконні фальшивки. Тому говоримо про окуляри Полароїд — як відрізнити підробку від оригіналу.

Заходячи в магазин оптики, де продаються окуляри сонцезахисного типу, продавець може відразу сказати, що це репліка. Багато репліки мають високу якість, і не сильно поступаються оригіналу. Але коштують дешевше.

Є інша проблема. Це підробка, яку видають за оригінал.

Скопійована модель не відповідає заявленим характеристикастікам. Сонцезахисний ефект якщо і є, то мінімальний. Поляризація не витримує ніякої критики.

Хоча зовні виглядають як оригінал, мають необхідне затемнення. Здається, що вони захищають від сонця. Але тут важливо розуміти, що захист від сонця визначається не ступенем затемнення скла, а застосуванням спеціальних фільтрів. Ось чому важливо навчитися відрізняти підроблені сонцезахисні окуляри від оригіналу.

Екскурс в історію

Перш ніж розповісти про те, як відрізнити окуляри Полароїд від підробки, скажемо кілька слів про саму компанію.

Історія починається в 1929 році. Саме тоді учень Гарвардського університету, якого звали Едвін Ленд, створив першу в світі поляризаційну плівку. З її допомогою вдалося поляризувати поверхні.

Незабаром Ленд зайнявся виробництвом різної фототехніки, а також оптики. Щоб покривати оптичні лінзи, використовувалася ця плівка. Вона надавала очками певні властивості.

У 1937 році була заснована компанія Polaroid. Тоді ж з’явилися перші в світі сонцезахисні окуляри цього бренду.

Сьогодні лінза від Polaroid залишається однією з найбільш інноваційних і передових. Постійно розробляються нові ідеї, регулярно випускається свіжа модель окулярів.

Поняття про поляризації

Знання про те, як відрізнити оригінальні окуляри Polaroid від підробки вкрай важливі. Адже завдання аксесуара — це захист від сонця. Якщо ж замість поляризації виявиться звичайне затемнення, очі будуть сильно боліти. Плюс носіння підробок негативно впливає на зір, якщо вони низької якості.

Суть поляризації в наступному. Всередині лінзи знаходиться спеціальна поляризаційна плівка. Вона виконує функції фільтра. Це сприяє захисту від засвітився і відблисків.

При відображенні світла вертикально, людина бачить колір, контракт та інші особливості предметів, а також об’єктів. Молекули в плівці з поляризаційним ефектом розташовуються так, що між ними залишаються оптичні паралельні осі. Це дозволяє пропускати світло, відбите від вертикальної поверхні.

Але промені світла, які відбиваються від горизонтальних площин, мають саме горизонтальну поляризацію. З-за них ми бачимо відблиски, засвітки. Так очі людини гірше розрізняють об’єкти, а також насилу вловлюють чіткість. Це негативно впливає на очі, подразнюючи їх. Відблиски і засвітки засліплюють нас.

Фільтр в окулярах Полароїд блокує ці горизонтальні відображення. Отже, очі захищені.

Як розпізнати підробку

Тепер до головного питання про окуляри Polaroid — як відрізнити оригінал від підробки.

Це необхідно знати, щоб запобігти покупку фейка. Це не тільки даремно витрачені гроші, але ще і потенційна загроза для здоров’я.

Ціна

Говорячи про те, як відрізнити оригінал Polaroid від підробки, почніть з вартості. Середня вартість найпопулярніших моделей — 60-80 доларів. Подивіться, скільки коштують сподобалися окуляри на офіційному сайті. Порівняйте з тим, що пропонують вам. Якщо ціна помітно нижче, ніж у офіціалів, є привід засумніватися в достовірності.

Оправа

Оцініть її зовнішній вигляд. При використанні металу обов’язкова умова — це рівномірне фарбування. Якщо пластик, то без подряпин, а також будь-яких дефектів.

Дужки

Сумніваючись, що це Полароїд, як відрізнити підробку за дужкам? Досить легко. На правій дужці з внутрішньої сторони нанесена назва бренду, а також логотип. Останній складається з 9 квадратів. На ліву дужку завжди наносять ідентифікаційний номер. Його можна ввести на офіційному сайті і перевірити справжність. Плюс зліва йде мітка сертифікації в Європі у вигляді букв РЄ. Ще зліва йде параметр щільності світлофільтру з цифрою (Filter Cat). Величина буває від 1 до 4. Винятком є моделі з тонкими металевими дужками. Тут всю інформацію наносять на буклет, яким комплектують окуляри.

Кріплення

Оригінал має щільні кріплення петель. При тривалій експлуатації не розбовтуються. Є простий спосіб. Одягніть окуляри, а потім виконайте декілька різких рухів в різні боки. Під власною вагою оригінал ніколи не впаде з голови. При цьому під час відкриття дужки повинно відчуватися невеликий опір.

Паспорт

Хороший варіант того, як відрізнити оригінал Полароїд від підробки. У комплектацію справжніх очок входить паспорт на 4 сторінки. У паспорті вказується модель, штрих-код, номер моделі, інструкція користувача, а також відомості про відповідність Євростандартам. У офіційно реалізуються в Росії Полароїд в паспорті повинна бути інформація російською.

Упаковка

Буває м’якою і жорсткою. Залежить від моделі, а також дати випуску. Усередині всіх жорстких чохлів завжди йде серветка. Причому брендована. Якщо серветка безіменна, то це напевно підробка.

Ще один важливий пункт — це перевірка поляризації.

Як перевірити поляризацію

Намагаючись відрізнити окуляри Полароїд оригінал від підробки, багато використовують досить простий, але ефективний прийом. Це перевірка поляризації.

Не дивно. Все ж головне достоїнство оптики фірми Polaroid — це здатність захищати очі від впливу ультрафіолету, а також протистояти засветам і відблисків. Ось чому Полароїд — це улюблений бренд водіїв.

У випадку з Polaroid як відрізнити підробку? Перевірте поляризацію.

Для цього візьміть смартфон або планшет з рідкокристалічним дисплеєм. Поверніть окуляри до екрану, утримуючи їх під прямим кутом.

Якщо аксесуар справжній, тоді зображення стане темніше, або зовсім темним. Тут вже все залежить від того, яке значення Filter Cat вказано на дужці.

Є альтернативний спосіб. Причому він виявився значно простіше.

Але тут доведеться піти у фірмовий, а ще краще сертифікований в магазин. У них є тест-картинки, перевіряючі поляризаційний ефект. Найчастіше це рибак, утримує вудку.

Подивившись на зображення без окулярів, нічого на гачку у рибака ви не бачите. Але якщо поглянути на картинку через окуляри Полароїд, тобто з поляризацією, тоді ви чітко побачите рибу.

Або просто погляньте в окулярах на об’єкт, який блищить. Якщо відчуваєте дискомфорт в очах, і відчуваєте на собі ці відблиски, то висновок очевидний. Вам продали підробку.

Як не купити підробку

Ще трохи про Polaroid і як відрізнити підробку. А точніше не нарватися на фальшиві аксесуари.

Практично 100% гарантія — це покупка через фірмові магазини, а також сертифіковані точки продажів. Не відвідуйте сумнівні Інтернет-магазини, різного роду переходи, стихійні ринки та стенди, на яких зазвичай влітку продають окуляри біля вокзалів.

Ціна може бути цілком адекватною. Взяти Полароїд, який коштує в 3-5 разів дешевше оригіналу, можна. Але тільки спільного з справжнім Polaroid буде тільки назва на корпусі або склі. На цьому подібності закінчуються. Ви заощадите гроші. Але точно нашкодите власному здоров’ю, дивлячись на сонце. Плюс розраховувати на захист від засвітився і відблисків, перебуваючи за кермом автомобіля, не доведеться.

Підробки ніякої користі не приносять. Крім хіба що сумнівною фінансової економії. Зазвичай плівка наноситься прямо на скло. Та й не завжди в копіях використовують скло, замінюючи його дешевим пластиком. А це ще й загроза спотворення зображення через лінзу, що відверто псує зір.

Наклеєна зверху плівка сильно дряпається, може почати відшаровуватися. Тому на довгий час таких окулярів не вистачить. Через не скажеш про оригінал, які можуть служити 5-10 років.

Відвідавши магазин або салон очок, подивіться на використовувані стенди. Якщо точка має сертифікат на реалізацію Polaroid, тоді стенд буде фірмовий. На ньому нанесена символіка, логотип виробника. Поруч зі стендом завжди знаходиться тест-картинка, щоб клієнт міг перевірити виріб на поляризацію, а також переконатися в автентичності.

Які окуляри для захисту від сонця використовуєте? Що думаєте про Polaroid? Чи виправдана ціна? Як перевіряли очки перед покупкою?

Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!

Підписуйтесь, залишайте коментарі, задавайте питання і розповідайте про проект друзям!