Привіт, друзі! Китайці постійно вдосконалюють навички копіювання відомої продукції популярних брендів. І Apple не виняток. Незважаючи на існування нових навушників, все ще актуальними і затребуваними залишаються Airpods зразка першого покоління. Звідси виникає закономірне питання — як відрізнити Аирподс від підробки, а також на які моменти треба звертати увагу.
досі Airpods активно продають і купують. Багатьом потрібні навушники. Причому бездротові. Оскільки друге покоління і версія Pro дорожче, то багато хто віддає перевагу саме першого покоління, підключаючи пристрій до свого iPhone.
Якщо ж вам вдалося підключити Airpods до смартфона на платформі Android, поспішаємо вас розчарувати. Це 100% репліка. На жаль, не вдалося відрізнити обман на етапі покупки.
Але зараз розповімо, як знаходити відмінності, а також за якими параметрами можна зрозуміти, що ці навушники підробка.
Іншими словами, ви знаєте, як відрізнити Airpods від підробки.
Якщо всі готові, то можна починати. Поїхали!
Малюнок і логотип на коробці
Перший пункт про те, як відрізнити оригінальні аирподсы від підробки. Це поглянути на коробку, а також оцінити її з усіх боків.
Різницю можна помітити вже по упаковці для навушників.
На оригінальній коробці, як і на підробці, зображені самі аксесуари у вигляді 2 бездротових навушників. Нюанс у тому, що справжня коробка відрізняється чіткими гранями малюнка. Тобто зображення можна помацати, відчути пальцями. У копій йде звичайний плоский принт.
Тепер погляньте на логотип. Підведіть до світла. Якщо малюнок переливається на світлі, то це добра ознака. Якщо ж бачите звичайне зображення яблука, роздрукованого на принтері, то коробка підроблена.
Які наклейки є на упаковці
Ще один пункт про те, як відрізнити оригінальні Airpods від підробки. Це наклейки, які наносяться на фірмову упаковку.
Зазвичай на копіях взагалі відсутні будь-які наклейки, необхідні для підтвердження оригінальності аксесуара.
На справжніх упаковках найчастіше йде 3 наклейки. Рідше зустрічається 2, в залежності від країни, для якої виробляються пристрої. На етикетки наноситься інформація про місце виготовлення, підтримуваних системах. Тут же наноситься серійний номер девайса. За останнім на сайті Apple можна виконати перевірку.
Причому серійний номер також є способом ідентифікації оригіналу Apple Airpods 2 і Apple Airpods Pro.
А ось інтерес шахраїв до Apple Earpods поступово падає, оскільки дротові навушники вже не так затребувані на ринку, як бездротові аналоги.
Перевірка форми коробки і комплектації
Фірмова упаковка завжди виконана з щільного картону. Девайс ніколи не випаде з неї, якщо злегка потрясти або перевернути. Щільна Посадка.
Всередині справжньої упаковки зазори відсутні. Зверху укладається інструкція. Під нею йде кейс з навушниками, під який виділено спеціальний лоток. Якщо підняти лоток, побачите зарядний кабель. Виключно Lightning. Жодних USB і близько бути не повинно.
Якісні копії мають непогані коробки. Але все одно є зазори, криві вкладиші, а також ознаки роздутість. Кейс люблять загорнути в плівку синього кольору. Інструкція внизу, як і пародія на оригінальний зарядний кабель. А ось лотка під навушники і зовсім може не бути. Це поширене явище.
Дивимося на розмір кейса
Продовжуючи розмову про те, як відрізнити оригінал аирподс від підробки, потрібно обов’язково перевірити сам кейс. Він служить як сховище для навушників, а також виконує функцію підзарядки бездротових аксесуарів. Кейс також потрібно заряджати.
Компанія Apple є передовим розробником. Саме їм вдалося створити найбільш компактний бездротової аксесуар. Тому на розміри потрібно звернути особливу увагу.
Навушники повинні бути розміром 16,5х18х40,5 мм. В оригінального кейса розміри складають 44,3х21,3х53,5 мм.
Не полінуйтеся, і звіртеся з цими цифрами. Підробки завжди будуть більше. Мінімум на 2-3 міліметра. А деякі і зовсім величезні. Невідомо, на що розраховували виробники, коли випускали подібні девайси. Відразу ж зрозуміло, що ці нібито аирподс підробка.
Кейс і клацання при закритті
Наступний спосіб, як відрізнити Airpods оригінал від підробки. Це перевірити кейс, а також оцінити звук клацання при закритті коробочки.
Зарядні футляри завжди мають ідентичний з навушниками колір. Це молочний білий відтінок. У підробок зазвичай не виходить передати глибину білого кольору. Велика частина з них характеризуються жовтизною. Плюс відтінки навушників і кейса не збігаються.
На підроблених кейсах ще можна побачити додаткову кнопку, якою в оригіналі немає, і ніколи не було. Вона служить для підключення або скидання. Буквально випирає з корпусу. Розташовується в передній частині.
Якщо брати оригінал, то тут клавіша, розриває пару, йде на лінії задньої поверхні.
Додатковим способом визначення підробки за кейсу є клацання. У цих навушників він приємний на звук, а також трохи приглушений. Фейк закривається голосно і дзвінко. Приємного мало.
Якість збірки навушників
При виробництві Airpods кожен навушник ретельно шліфується. З-за цього дуже складно помітити навіть мінімальні зазори і стики. Виглядає все так, ніби навушник є монолітним шматочком пластику. Насправді це не так. Аксесуар збирається з деталей. Але за рахунок обробки цього не видно.
У фейків все простіше. Над стиками і зазорами особливо не замислюються. Ліплять так, що залишаються щілини і видимі місць з’єднань. На зарядних кейсах і зовсім можна іноді зустріти заводські подряпини.
Найпростіше перевірити справжність девайса по стиках і зазорам, використовуючи ліхтарик. Світло зможе показати явні дефекти.
Перевірте наявність додаткових отворів під мікрофон і динаміки.
Які є написи
Якщо брати кейс, то на ній обов’язково пишуть фразу Designed by Apple in California. А самі навушники маркуються літерами R і L.
На копіях чомусь не копіюють ці написи, а також маркування.
Явна ознака підробки. Але мабуть китайські виробники бояться писати, що пристрій виготовлено компанією Apple.
Якість матеріалів
Є інший момент, як відрізнити Airpods 1 від підробки. Це перевірити якість виготовлення пристроїв. Це стосується як навушників, так і зарядного кейса.
Американський виробник бере за основу високоякісний пластик. Його обробляють і наносять глянсове покриття. Але особливість у тому, що оригінальні бездротові навушники практично не вислизають з рук.
Якщо взяти підробку в руки, і порівняти з оригіналом, то все відразу стане зрозуміло. Зчеплення з шкірою рук таке, наче ви б намилили спочатку. Причому це відноситься і до самих навушників, і також до зарядного кейсу.
Ще на елементах зустрічаються шорсткості, задирки та інші дефекти. Нічого подібного в нових оригінальних навушниках бути не повинно.
Сіточка в динаміках
Завдання китайців полягає в тому, щоб візуально зробити пристрій схожим на оригінал. Але при цьому вкласти мінімум грошей у виробництво.
Тому не варто дивуватися, якщо побачите тканинну сіточку в динаміках. Це найбільш поширене рішення. Причому так було і в Earpods.
З-за використання тканини, в сіточку активно забиває бути і сірка з вух. Намагаючись почистити сіточку, користувачі часто її рвуть.
Оригінал ніякої тканини не використовує. Виключно металева сіточка. Причому виконана рівномірно і гранично акуратно.
Перевірка підключенням
Якщо виконати підключення бездротових аксесуарів до смартфону від Apple, телефон відразу ж з’єднається з пристроями. З’являється спеціальне меню, необхідне при першому підключенні. При цьому на екрані повинно відображати назву, а також рівень заряду.
Важливо і те, що повинен відображатися рівень заряду кейса, а також окремо кожного навушника.
Підробки низького рівня не мають чіпа, здатного обдурити яблучний смартфон. Телефон бачить їх як звичайні навушники.
На копії більш високої якості поставили чіп. Він аналогічний чіпу W1. З-за цього меню може відображатися при підключенні, немов це оригінал.
Але не думайте, що шахраї за рахунок цього можуть обдурити. Достатньо зайти в налаштування, і перейти в меню Bluetooth. Тут слід клікнути по іконці інформації поруч з відображеними навушниками. Якщо це оригінал, то побачите серійний номер, прошивання, а також іншу інформацію. Копії пропонують все забути або відключити аксесуар.
Підводимо підсумки
Розпізнати підроблені бездротові навушники від Apple першого покоління не так складно. Тут лише необхідно знати на які нюанси слід звертати увагу.
не Можна сказати, що у Airpods ідеальний звук. Але він точно вигідно вирізняється на тлі підробок. Копії хриплять, видають слабкий бас, а іноді просто довбають в вуха, не дозволяючи насолодитися музикою, або не маючи можливості чітко чути співрозмовника під час розмови.
Покладатися виключно на звучання не можна. Краще перевірити за всіма іншими ознаками, про які йшлося вище.
– Якими навушниками користуєтеся? Є досвід застосування Airpods? Наскільки ціна виправдана? Бачте істотну різницю між Airpods першого і другого покоління?
Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.
На цьому поки все. Спасибі за увагу!
Підпишіться, залиште коментарі, поставте питання і розкажіть про проект друзям!