Як відрізнити справжній сертифікат вакцинації від підробки

Експертна інформація щодо правильного виявлення відмінностей між підробкою сертифіката вакцинації і оригіналом. Подробиці про упаковку, зовнішній вигляд і інші ознаки цієї продукції

Всім привіт! Зараз настали непрості часи. Ось уже кілька років світ живе одними новинами. І всі вони пов’язані з COVID19. Найважливішим проривом стала поява вакцин, що захищають від цієї страшної хвороби. Ось тільки робити щеплення готові далеко не всі. Замість цього купують підроблені сертифікати вакцинації.

Людина сама вирішує, купувати подібну довідку чи ні. Цілі і завдання кожен переслідує власні. Комусь це потрібно для роботи, іншим для відпочинку та інших питань.

Але підробка сертифікату про вакцинацію не захищає від головного. А саме від самого захворювання.

Крім хвороби, людина може зіткнутися з кримінальною відповідальністю, і навіть отримати реальний тюремний термін.

Особливості сформованої ситуації

В даний час підроблена довідка про вакцинацію — це популярна, а також актуальна тема для розмови. Одні шукають, де б її вигідно купити. Інші ж намагаються активно протистояти поширенню таких обхідних шляхів існуючих обмежень.

Варто визнати, що до КОВИД-19 фальсифікація записів в медкарті щодо вакцинації була поширена давно, а також дуже широко. Медики робили записи, а самі вакцини утилізували. Коли мова не йде про всесвітньої пандемії, правоохоронці закривали очі на подібні порушення, і практично ніяк не карали.

Щоб зробити підроблену довідку про вакцинацію, раніше достатньо було принести лікаря плитку шоколаду, коробку цукерок, або еквівалентну грошову суму.

Зараз же лютує коронавірус. І ситуація істотно змінилася. Вже з’явилося безліч обмежень, пов’язаних з вакцинацією людей.

Наведемо декілька простих прикладів:

  • люди не можуть вийти на роботу без вакцини, і при цьому їх зарплата не зберігається;
  • відмовляють у відвідуванні ресторанів і кафе без сертифіката;
  • немає можливості сходити в кіно або відвідати театр;
  • обмежують доступ на спортивні заходи;
  • людей не госпіталізують, якщо вакцинація не проводилась.

Фактично все йде до того, що вакцина наявність щеплень незабаром стануть обов’язковим для всіх. Люди нікуди не зможуть сходити, а також їм відмовлять у прийомі на роботу. Навіть ті, хто займав високу посаду багато років, залишаться на вулиці, а точніше будинку, якщо не вирішаться вакцинуватися.

на Жаль, багато хто не згодні з такою позицією. Вони не хочуть позбавлятися роботи, а також можливість вільно відвідувати різні заклади. Але колоти вакцину теж не поспішають. Звідси і з’явилися підроблені паспорти вакцинації, а також довідки та сертифікати.

Види підробок

З-за відмови безлічі людей вакцинуватися, утворився цілий чорний ринок з продажу підроблених довідок, а також сертифікатів.

Причому шахраї пропонують різні варіанти. Деякі проводять документ через Держпослуги, інші ні.

Ще один варіант підробки — це фейковий негативний тест на КОВИД.

Існує і інша форма обману. Це довідка, в якій говориться, що людина не контактував з вірусом. Взагалі дивний документ, оскільки в природі оригінального аналога не існує. Можна лише отримати довідку про те, що людина з хворими на КОВИД не контактував, або ж може отримати документ про епідеміологічне оточення.

Так що наявність на руках довідки про відсутність контакту з вірусом, а не з хворим або носієм КОВИД, викликає закономірні сумніви. Це показує і рівень знань самих шахраїв, які вирішили швидко і легко заробити на людях, не спробували навіть розібратися в суті.

Способи визначення підробок

Щоб перевірити, справжні або підроблені довідки про вакцинацію від коронавіруса, застосовують кілька різних способів.

насправді поки що немає чіткого механізму визначення підробок. Ситуація тільки почала розвиватися. А тому і спеціальних керівництв для таких випадків ще не передбачено.

Але все ж існують механізми, що дозволяють викрити людини в поширенні, або ж на використанні підроблених довідок та паспортів.

QR-код

Об’єктивно найпростіший, а також найбільш ефективний спосіб. При скануванні коду на сертифікаті, він повинен ідентифікуватися через Держпослуги. Досить скористатися додатком Держпослуг Стоп Коронавірус. Воно безкоштовне, а тому доступна всім. Так за QR-кодом керівники можуть перевіряти співробітників на роботі, а прикордонний контроль сканувати довідки туристів.

Людина, що користується додатком для перевірки сертифіката іншої людини, його особисті дані дізнатися не зможе. При скануванні видно тільки частина імені та прізвища, дати народження, а також деякі цифри паспорта. Про розголошення персональних даних мови не йде.

Але цілком достатньо звірити дані з додатка з паспортом і сертифікатом, щоб зрозуміти, чи дійсно ця людина отримував вакцину. Або ж віддав гроші за фейковую папірець.

Визначивши, що російський громадянин, або турист з іншої країни, підробив документ, що ні про які привілеї, які дає вакцинація, мови йти не буде.

Перевірочні закупівлі

Існує ще один вид підробки. Але коштує він приблизно в 3-4 рази дорожче.

Суть в тому, що є лікар. І совість його нечиста, оскільки він займається шахрайством.

Щеплення лікар не робить. Але дані про вакцинацію пацієнта вносить в базу даних. Це стосується не тільки медичної книжки людини, але також і загальної бази даних на порталі Держпослуг.

Проблема такого способу обману в складності визначення. Зробити це проблематично. Але все одно можливо.

Є спеціальна схема дій у подібній ситуації. Через Інтернет знаходять оголошення і людей, які продають довідки. Далі співробітник під виглядом звичайного громадянина робить закупівлю. Купують послугу, згідно з якою дані про щеплення вносять у базу, але сам кут не роблять.

Тут вже справа техніки зловити на гарячому, звірити інформацію, а також визначити, що це шахрай.

Лікаря за подібні дії навряд чи просто оштрафують. Враховуючи резонансость ситуації, зараз активно будуть саджати винних, щоб інші не намагалися йти їхнім шляхом.

Але і людині, який таким чином вирішив собі придбати підроблений сертифікат, розслаблятися не варто. Напевно лікар буде за те, щоб співпрацювати зі слідством. А тому видадуть всі дані про клієнтів. У підсумку видані довідки моментально анулюють, їх виключать з бази даних на порталі Держпослуг. В результаті людина віддасть 4-5 тисяч рублів за папірець, який не представляє ніякої цінності. І дати бажані привілеї не зможе.

Пустушки

Це вже не зовсім підробка довідки про вакцинацію, а просто популярний спосіб обману. Про нього також варто знати.

Суть в наступному. Покупець, зацікавлений у підробленому сертифікаті, знаходить оголошення і продавців через Інтернет. Спілкуючись в прихованих чаті або по телефону, домовляються про надання послуги.

Схема проста й давня. Але на неї до цих пір ведуться. Сенс в тому, що клієнт переказує гроші на рахунок постачальника послуг. Той зобов’язується передати сертифікат, і внести дані у всі офіційні бази. Але по факту, варто отримати гроші, людина пропадає. Трубку не бере, на повідомлення не відповідає.

Буває і так, що поштою або на електронну скриньку якийсь файл нібито сертифіката приходить. Звичайно ж з підставних даних, власника яких вийти ніяк не можна. В базі Держпослуг інформація не з’являється.

Як бути в такій ситуації обдуреному клієнту? А ніяк. Не піде ж він тепер в поліцію скаржитися на те, що замовив підроблений сертифікат, а його обдурили.

Відповідальність покупців

Буде правильно розповісти про те, що буде людині, який купив і використовував підроблений сертифікат. Відштовхуватися будемо від нинішніх законів, що діють на території РФ.

Якщо придбати документ про вакцинацію від коронавіруса, і скористатися ним в іншій країні, тоді доведеться відповідати за законами відповідної держави. Причому не варто розраховувати, що покарання там легше і м’якше, ніж в Росії.

Зробивши таку дію в Росії, купивши, хранив і використавши завідомо підроблений документ, можна зіткнутися з обмеженням свободи, примусовими роботами або позбавленням волі. Термін становитиме до 2 років.

Тут враховується конкретний склад злочину. Тобто права і привілеї, якими людина зумів скористатися за рахунок підробленого документа про вакцинації. Самим лояльним покарання буде просто за покупку, а не використання.

Заплатити від 500 до 700 тисяч рублів, або позбутися свободи на строк до 2 років можна за умови, якщо людина спровокує масове захворювання. Або ж створить загрозу своїми діями для зараження великої кількості людей.

Далі ще гірше. Якщо хоча б один чоловік помре в результаті таких дій, тоді покарання буде 3-5 років в’язниці. При 2 загиблих і термін вже складе 5-7 років.

Це серйозніше, ніж підробка печаток, і вже точно більш вагоме злочин, ніж покупка підробленого ОСАЦВ.

Підводимо підсумки

Купівля підробленого сертифіката — це вкрай безвідповідальне, а також ризиковане рішення.

Від КОВИДа він не захищає. А тому людина все одно може захворіти. Спровокувавши поширення хвороби, відповідальність виявиться більш ніж серйозною.

Вчити розпізнавати підроблені сертифікати точно не варіант. Щоб отримати оригінальний документ, потрібно відвідати сертифіковане медичний заклад, зробити вакцину, пройти всі тести і отримати на руки документ. Іншого варіанту не існує.

чи Доводилося стикатися з підробленими сертифікатами? Що думаєте про обов’язкової вакцинації? Чи Правильно робить уряд?

Чекаємо ваших відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!